Dział Techniczny > XJ X351 (2009 - obecnie)

XJ V8 5.0 kompresor 510 KM Jaki Olej? / Troche wiecej KM? /

(1/4) > >>

Rune:
Cześć. Jako posiadacz XJ SC 5.0 2012r (120K KM) będę przymierzał się do wymiany oleju, w silniku jak i w skrzyni. Jaki będzie najlepszy?? i czy na dolnośląsku polecacie kogoś kto podejmie się tego wyzwania??

I drugie pytanie ktoś ogarniał już modyfikacje elektroniki silnika? (zmianę mapy) te 510km to nie jest jakoś dużo i nie satysfakcjonuje mnie aż tak bardzo ;D i pytanie czy do tych 600km da rade podciągnąć? ktoś już próbował się w to bawić?

Pozdrawiam  >:D

rmazurek:
Poszukaj o zmianie kola na kompresorze.

V12:
Olej stosuje Motul Specific 948B 5W20.

Na sterowniku Denso (bez ingerencji w elektronikę) po zmianie kółka na mniejsze spodziewaj się w granicach 535-540KM, a po odprężeniu wydechu do 550KM. Ja z obawy o dopiero co wyremontowaną skrzynię na tym poprzestałem, ale może w niezbyt odległej przyszłości...

Tutaj zacny projekt dłubniety na 643KM to https://www.youtube.com/watch?v=iv1g7_0Hrao

Rune:
Niby sama elektronika może wypluć do 80KM w tym Jagu. zmienić te kółeczko i bezpieczne 600KM wyjdzie albo z samą elektryka się pobawić, i uzyskać te 600.  Ewentualnie iść na całość i zrobić ,,G-Power''  2 kompresory :DD ale to tanie nie będzie i pytanie czy znajdzie się miejsce na ten drugi :D

nordyk:
 Nie lepiej 5w30 lub 5w40  ? Wiem, że jaguar mówi 5w20 ale biorąc pod uwagę mody i to, że 5w20 to woda A przy butowaniu w ogóle chyba filmu olejowego nie tworzy... lepszym wyborem będzie W40

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej