Autor Wątek: Problem z ładowaniem  (Przeczytany 1217 razy)

Offline potomek

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Jaguar S-type 3.0 2002 rok
Problem z ładowaniem
« dnia: Styczeń 06, 2019, 14:37:50 pm »
Witam
Poszukuję pomocy w rozwiązaniu zagadki w moim kocie , a mianowicie sytuacja się przedstawia :odpalam i pokazuje prąd w instalacji na poziomie14,3/14,5 V po przejechaniu około 12/15 kilometrów spada na 12,5/12,7 V i już takie napięcie się utrzymuje . Po zgaszeniu i kolejnym odpaleniu sytuacja się powtarza . Wymieniłem regulator napięcia na nowy było gorzej obecnie zmieniłem alternator na inny to znaczy używany i nadal niema zmian .

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Problem z ładowaniem
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 07, 2019, 09:21:00 am »
Mierzyłeś ładowanie bezpośrednio na alternatorze?
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Problem z ładowaniem
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 07, 2019, 10:31:34 am »
Normalne zjawisko w kocie. alternator reaguje na bieżący stan akumulatora.
Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline potomek

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Jaguar S-type 3.0 2002 rok
Odp: Problem z ładowaniem
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 07, 2019, 13:17:16 pm »
Witajcie
 Driv3rrr - Na alternatorze  zamontowanym w aucie nie mierzyłem tylko przy akumulatorze i po przez woltomierz w wsadzony w gniazdo zapalniczki .
- Na samym alternatorze było mierzone na stole probierczym u elektryka samochodowego , pokazywał tak jak w samochodzie   na początku 14.3/14,5 V że ładuje
Boodzio 2 - Twierdzisz że to normalne i akumulator jest doładowany ? a jak będzie miał taką potrzebę to zwiększy prąd i doładuję . Nie miałem okazji ostatnio gdzieś dalej jechać i  nie wiem jak się zachowa .

Offline Lary

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 285
  • Kocham to forum
Odp: Problem z ładowaniem
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 07, 2019, 17:18:05 pm »
Oczywiście że wszystko jest w porządku. Nic nie kombinuj. Napięcie ładowania samo spadnie bo nad tym czuwa regulator właśnie. Po co ładować po 15V cały czas skoro bateria jest pełna? Włącz gdy masz niski prąd na instalacji wszystko co się da z urządzeń elektrycznych a zobaczysz wzrost napięcia. 

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Problem z ładowaniem
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 07, 2019, 21:26:13 pm »
Regulatorem napięcia steruje sygnał z gem na bieżąco monitorując napięcie na  instalacji auta.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline potomek

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Jaguar S-type 3.0 2002 rok
Odp: Problem z ładowaniem
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 20, 2019, 15:06:53 pm »
Witam

No niestety ale tak nie jest dobrze , po tym jak spadnie ładowanie do 12,5/12,7 V po załączeniu większej ilości odbiorników prądu nie następuje żadna zmiana . Napięcie w instalacji na wskaźniku waha się max 0,2 V i po około półtora do dwóch tygodni jazdy muszę naładować akumulator prostownikiem . Czy ma ktoś pomysł na rozwiązanie tego bólu  ?
 pozdrawiam