Autor Wątek: Listwy ozdobne szyb  (Przeczytany 4241 razy)

Offline denver69

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 238
  • XJ6 4.2 SIII, Xjr 4.0, x-type 3.0 sport, XE 2.0 D
Listwy ozdobne szyb
« dnia: Lipiec 06, 2019, 01:57:22 am »
Witam forumowiczów i liczę, że znacie odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Rozebrałem już prawie "do kości" Jaga S3 w celu lakierowania w całości i pozostały mi tylko szyby przednia i tylnia. Chcę zdemontować listwy ozdobne i ten wyłażący spod nich plastikowy badziew (kliny) bez demontażu szyby. Przeszukałem forum ale nie znalazłem żadnego konkretu tylko numery uszczelek. Interesuje mnie czy mogę zdemontować same listwy i kliny i jak się do tego zabrać żeby nie zniszczyć, najpierw wyrwać kliny czy listwy ? trzeba podgrzewać ? gdzie podważyć?. Będę wdzięczny za pomoc, szczególnie liczę na uwagi praktyków. Pozdrawiam

Offline denver69

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 238
  • XJ6 4.2 SIII, Xjr 4.0, x-type 3.0 sport, XE 2.0 D
Odp: Listwy ozdobne szyb
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 11, 2019, 10:51:07 am »
Hej forumowicze?! naprawdę nikt nie demontował szyb w swoim aucie? lub nie widział jak się to robi? wychodzi na to, że albo macie auta w stanie idealnym albo sami nic przy nich nie robicie. Pozdrawiam.

Offline dziadzol

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 196
Odp: Listwy ozdobne szyb
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 12, 2019, 22:46:42 pm »
Wakacje są, ludzie jeżdżą a nie grzebią. Od grzebania jest zima. Moja Seria III nie wymaga takich interwencji, ale jak miałem kiedyś XJ40 i odkleiła się szyba przednia w narożniku, to widziałem, jak szybiarz najpierw zdejmował chromowe listwy a potem wyciągał te gumy. Zakładam, że w Serii jest tak samo.

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.271
Odp: Listwy ozdobne szyb
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 13, 2019, 00:53:00 am »
W xj40 po prostu delikatnie podważyłem spinkę łączącą listwy. Następnie powoli podważałem listwy i wyszły. Zero uszkodzeń.

Ale xj40 ma szybę klejoną.
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline denver69

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 238
  • XJ6 4.2 SIII, Xjr 4.0, x-type 3.0 sport, XE 2.0 D
Odp: Listwy ozdobne szyb
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 13, 2019, 09:55:11 am »
 Dzięki za odzew  ;D spróbuje podważyć choć mam pewne obawy, bo na rysunkach wygląda jagby listwa była wklejona dolną krawędzią razem z szybą, stąd moje obawy i pytania. ??????



Offline denver69

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 238
  • XJ6 4.2 SIII, Xjr 4.0, x-type 3.0 sport, XE 2.0 D
Odp: Listwy ozdobne szyb
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 13, 2019, 11:28:54 am »
Sorry za błędy w poprzednim poście, pośpiech :-wstyd

Offline V12

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 433
  • Nowe części zamienne Jaguar Daimler tel. 5O61122O4
    • V12.com.pl
Odp: Listwy ozdobne szyb
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 13, 2019, 13:12:47 pm »
W III serii szyba jest wklejona, a uszczelki zewnętrzne pełnią funkcję ozdobną oraz trzymają listwy nierdzewne. Listwy należy delikatnie wyciąć, a potem oczyścić z resztek gumy. Nic na siłę bo jak powyginasz nierdzewkę, to będzie niepotrzebna strata.

Nowe uszczelki https://sklep.v12.com.pl/uszczelka-przedniej-szyby-kpl-bac1977.html   https://sklep.v12.com.pl/uszczelka-tylnej-szyby-kpl-bac2288.html
XJR-S 6.0 Asprey#99

Offline Maciekxj6seria2

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Kocham to forum
Odp: Listwy ozdobne szyb
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 14, 2019, 21:30:04 pm »
W serii 2 podważasz kliny i wyciągają chromy. Nic skomplikowanego