Autor Wątek: Problem z geometrią  (Przeczytany 1404 razy)

Offline polo811

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Kocham to forum
Problem z geometrią
« dnia: Grudzień 13, 2018, 13:54:20 pm »
Witam, byłem dziś na geometri gdyż auto ściągało lekko w lewo , a gdy trzymałem kierownice prosto jechało w prawo. Po ustawieniach auto nie sciąga ale kiera jest dalej ustawiona lekko w lewo.Jest jakiś problem z pochyleniem tylnego prawego koła lecz pan zapewnił że to nie ma wpływu. Czy mógł by ktoś zerknąć na raport i powiedzieć co jest nie tak. Pozdrawiam

Offline nordyk

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 435
Odp: Problem z geometrią
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 14, 2018, 07:34:03 am »
Auto było bite ?

Offline polo811

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Kocham to forum
Odp: Problem z geometrią
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 14, 2018, 07:53:38 am »
Z tego co mi wiadomo to nie.

Offline nordyk

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 435
Odp: Problem z geometrią
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 14, 2018, 19:38:06 pm »
Z tego co widzę to koło stoi trochę pochyło  i nie ma to wpływu na to że auto ściąga - gość ma rację. Z tego co piszą na forum z tym ściąganie kota co 2 ma problemy

Offline polo811

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Kocham to forum
Odp: Problem z geometrią
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 14, 2018, 23:27:26 pm »
Podjade w poniedziałek do innego speca i zobacze co on zdziała, a który element zawieszenia z tyłu odpowiada za prawidłowy kąt pochylenia, bo jak rozumiem nie są one regulowanie jak w co niektórych autach. Pzdr

Offline nordyk

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 435
Odp: Problem z geometrią
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 15, 2018, 13:35:10 pm »
To droga impreza, w serwisie powiedzą Ci że trzeba szukać który wahacz jest walnięty a może i nawet całą zwrotnice a to kosztuje. Ja bym szukał w przednim zawieszeniu.  Napisz proszę jak rozkminisz co i jak dla potomnych !!!

Offline polo811

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Kocham to forum
Odp: Problem z geometrią
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 19, 2018, 09:54:42 am »
Będę szukał ale dopiero po świętach, natomiast mam jeszcze dwa pytania , nie chcę otwierać nowego tematu wiec zapytam tu:

1. Potrzebuje rozkleić przednią lampe i wymienić przednią osłonę soczewki, nie da sie jej  odnowić gdyż zaszła "mlekiem" od środka, mógł by ktoś doradzić jak to najlepiej zrobić?

2. Wymieniłem moduł pod fotelem kierowcy gdyż nie działała pamięć i był błąd w ssd , teraz wszystko działa tylko mam błąd vinu w module , czy da się jakoś zmienić na mój ( w ssd bo tylko tym dysponuję) jeśli tak to mógł by mi ktoś powiedzieć gdzie?
Pozdrawiam serdecznie.

Offline Robertleniwiec48

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 207
  • Kocham to forum
Odp: Problem z geometrią
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 20, 2018, 17:56:14 pm »
Co do lampy to widzialem ze podgrzewajà jà w piekarniku na 60 stopni chyba . Tu masz linka https://youtu.be/7xCjxjVDgJ0

Offline polo811

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Kocham to forum
Odp: Problem z geometrią
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 20, 2018, 18:49:30 pm »
Dorwałem za grosze uszkodzoną lampę z całym kloszem, z tego samego rocznika , tam jest ten twardy klej , temperatura go nie rusza musze coś pokombinować nie chcę uszkodzić obudowy

Offline polo811

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Kocham to forum
Odp: Problem z geometrią
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 28, 2018, 16:32:18 pm »
Witam ponownie, udało mi się z lampą z racji że miłem zapasowy klosz trzeba było go ciąć i dopiero rozcinać nożykiem twardy klej cały dzień pracy. Poniżej kilka fotek jak to wyglądało, najważniejesze że dzięki temu obudowa lampy jest prawie nienaruszona . Natomiast może ktoś wie jak zmienić vin w zmienionym module ?

« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2018, 16:55:58 pm wysłana przez polo811 »