Autor Wątek: Informacje o wczesniejszym serwiasie Xf'a 250  (Przeczytany 1144 razy)

Offline KostingXF

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Informacje o wczesniejszym serwiasie Xf'a 250
« dnia: Grudzień 12, 2018, 10:11:49 am »
Witam..
Od ok. 2 lat jestem w posiadaniu Xfa 3.0d 241.
Dzieki wyszukaniu wielu tematow tutaj,ogarnalem wiele niewiadomych mi spraw po kupnie ktore wyszly... min. Oswietlenie wnetrz mrugajace, problem z dsc i kilka doslownie innych drobiazgow..
Autem zrobilem bez awaryjnie ok. 30tys km. Dotychczas tylko 3 wymiany oleju..
Zaniepokojony bez stresowym uzytkowaniem postanowilem zadzwonic do serwisu Jaga z mysla ,ze zaczerpne informacji o Tym co w nie dalekiej przeszlosci bylo przy nim robione.. myslalem o serwisie skrzyni, rozrzadzie itd.. dostalem odpowiedz ze auto bylo serwisowane w Niemczech i tam szukac informacji. Z moim Niemieckim jest to slaba opcja.
Jest jakis sposob na sciagniecie historii z tamtad bez tel. komunikacji?
Chcialbym wiedziec co bylo robione juz w Tym autku miec jakas wiedze..
W styczniu przymierzam sie do glebokiego serwisu
Chce zajrzec do rozrzadu, wymienic olej w skrzyni i zrobic to co bedzie trzeba.
Czy ktos moze podpowiedziec na co zwrocic uwage przy przebiegu 215 tys ?
Chcialbym wszystko zrobic za jednym razem i cieszyc sie jazdą..
Auto na dziej dzis ma 2 mankamenty
-nie dziala podgrzewanie tylnej szyby. Wlacznik dziala,swieci i zakloca radio przy Tym
-Drugi powazniejszy przy odpalaniu na zimnym badz dluzszym postoju 2sek cykanie. Duzo juz czytalem na ten temat na forum..
Od kilku osob slyszalem zeby uwazac na ten silnik 3.0 litrowy , ze to ta sama wadliwa konstrukcja co 2.7 (pekajacy walek) takze wolalbym zapobiec takim tragedią.
Czy przy wymianie rozrzadu zaleca sie wymiane profilaktyczna pompy oleju? Zastanawiam się ,poniewaz to moze ona po odpaleniu auta nie domaga te 2 sek w rozprowadzeniu oleju..
1 post, przepraszam za stek pytan i nie zgodnosci. Pozdrawiam  Łukasz

Offline nordyk

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 435
Odp: Informacje o wczesniejszym serwiasie Xf'a 250
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 12, 2018, 16:58:10 pm »
Cykanie po dłuższym postoju to hydraulicznia regulacja zaworów, ja na blacie mam 80tkm i jak dłużej postoi też cyka przez sekundę. Pasek rozrządu wymienia się razem z paskiem pompy która jest w tyle silnika przy przebiegu 160tkm więc pasek teoretycznie powinien być zmieniany, ale znam niemców i mają to w głębkim poważaniu tak więc pasek nie był wymieniany. Zależy z jakim przebiegiem go kupiłeś. Przy wymianie paska rozrządu dobrze jest wymienić pompę oleju - ktoś na forum mieszkający w GB wymieniał wszystko razem. Ze skrzynią jest taki problem, że przy przebiegu 220 tkm zmiana oleju dynamiczna może doprowadzić do problemów w tejże skrzyni. Wielu speców nie chce wymieniać PIERWSZY raz oleju przy takim przebiegu bo potem szarpie albo gubi biegi.

Offline KostingXF

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Odp: Informacje o wczesniejszym serwiasie Xf'a 250
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 12, 2018, 19:01:25 pm »
Troche mnie zmartwiles.. niechcial bym jezdzic na tej skrzhnce z 'x' olejem az padnie.. to moze normalna wymiana oleju + misa.. ? Z drugiej strony nie chcialbym nabawic sie potem problemow i z niechecic sie do Jagi..
Totalnie nie mam pojecia co zrobic...? Ktos w okolicy Boleslawca zajmuje sie takimi autami? Moze Legnica?
Znacie moze przyblizony koszt wymiany kpl rozrzadu z tą pompą oleju?pzdr

Offline nordyk

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 435
Odp: Informacje o wczesniejszym serwiasie Xf'a 250
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 12, 2018, 19:51:56 pm »
Odnośnie skrzyni znajdź dobry warsztat który zajmuje się dynamiczną wymianą oleju, powinni olej sprawdzić po kolorze zapachu i podjąć decyzję co robić. Do dynamicznej wymiany oleju potrzebujesz 12L oleju ZF LIFEGUARD 8 + miskofilter jeśli to skrzynia zf8hp. Dodatkowo możesz dolać fluscha który poprawia właściwości oleju. Podaj numer vin auta i namiary na serwis w którym był serwisowany, napiszę do nich czy by łaskawie nie przesłali historii serwisowej - w weekend będę miał czas. Rozżąd tylko z firmy INA razem z pompą jakieś 1500zł + nową uszczelka miski olejowej i do tego pasek pompy z tyłu - nie pamiętam dokładnie cen ale tragedii nie ma w porownaniu do np. Bmw. Firmy poszukaj na google popatrz na oceny l

Offline KostingXF

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Odp: Informacje o wczesniejszym serwiasie Xf'a 250
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 12, 2018, 21:26:04 pm »
Jestem bardzo zoobowiazany ! ! ! Skrzynke mam 6hp..
Na poczatku stycznia zostawie auto we Wroclawiu u skrzyniarzy aby pomogli dokonac jakiegos wyboru..
Jeżeli chodzi o serwis auta gdzie byl serwisowany dokladnie w Niemczech..? Nie mam takowej wiedzy.. jutro sprawdze dokumenty moze tam znajde skad auto dokladnie bylo i gdzie byl dla niego najblizszy serwis. Podesle wszystko. Dziekuje za zaangazowanie i pomoc! Pozdrawiam

Offline nordyk

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 435
Odp: Informacje o wczesniejszym serwiasie Xf'a 250
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 13, 2018, 08:25:17 am »
Zf lifeguard 6 do tej skrzyni.