Autor Wątek: Opinie, wady i ocena auta przez prasę i użytkowników z forum  (Przeczytany 16954 razy)

Offline zibikm

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Kocham to forum
Odp: Opinie, wady i ocena auta przez prasę i użytkowników z forum
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 04, 2019, 22:03:24 pm »
Witam
Powiem tak jak bylem mały to pierwsze autko od matchboxa jakie dostałem to był Jaguar xj-s,tak pamiętam dobrze  :)
i zawsze marzyłem o Jaguarze,ale może nie jest mi pisany, tak jak byłem parę m-cy w wymarzonej Australi gdzie zawsze chciałem mieszkać i nie wiesz nawet jak się cieszyłem gdy wróciłem do europy
W sumie mam jeszcze 10 dni,znaczy się oni mają więc zobaczymy , a 4 m-ce czekania na auto to zbyt długo
Pozdrawiam

Offline zibikm

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Kocham to forum
Odp: Opinie, wady i ocena auta przez prasę i użytkowników z forum
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 20, 2019, 22:26:45 pm »
WITAM
W końcu zostałem właścicielem  jcpf-stanby
Ponieważ późno wróciłem mogę podzielić sie tylko informacją o spalniu dystans 445 km ,średnie spalanie 6l/100km
Schodził niżej raz było nawet 5,6,ale było sporo jazdy w korkach i świateł ,prędkość na drodze szybkiego ruchu 130-140km
nie chciałem go od początku żyłować więc starałem się nie przekraczać 2000obr/min.
Pozdrawiam

Offline mojomr

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Opinie, wady i ocena auta przez prasę i użytkowników z forum
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 20, 2019, 22:45:26 pm »
Czyli jednak ;D Gratulacje i podziw za cierpliwość ;)
Czekamy na pełniejsze wrażenia, jak już pojeździsz nieco więcej.

Offline kajoj

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Kocham to forum
Odp: Opinie, wady i ocena auta przez prasę i użytkowników z forum
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 21, 2019, 21:35:23 pm »
Ostatnio trasa Wawa <-> Gdańsk drogą S7 + 7, średnie z całej trasy ok 7 litrów (ale na S prędkość 160 km/h na tempomacie, dynamicznie Wisłostrada). Zrobiłem próbę i między Płońskiem a Mławą jechałem jak wszyscy, zszedłem do 4.5 l / 100 na odcinku 60 km.

2.0d 150 KM Manual.

Ja jestem zadowolony ;)

Offline Jaro

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Kocham to forum
Odp: Opinie, wady i ocena auta przez prasę i użytkowników z forum
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 26, 2019, 09:20:22 am »
Witam Forumowiczow...
Od piatku jestem dumnym posiadaczem E-pace'a...pierwsze wrazenia sa rewelacyjne jesli chodzi o uklad jezdny i osiagi (nie szaleje wiec dla mnie w sam raz 150 KM z manualem). Nie moge sie tez przyczepic do jakosci wykonczenia i komfortu. Musze tez pochwalic mojego dealera Jaguara - Wroclaw/Długołęka - rewelacyjna obsluga, kultura i pomoc...czytajac Wasze wczesniejsze komentarze bylem ciekawy jak to bedzie ale obsluga na najwyzszym poziomie - czujesz sie tam jak klient premium...Odbior auta lekko uroczysty, potem tankowanie na koszt dealera do pelna i jakies ok 2 godzin poswiecone na ustawienia auta, tlumaczenia itp...szczerze wiec polecam ten salon...
Ale mam tez kilka problemow - moze ktos cos podpowie, a moze to jakis moj brak wiedzy :
1) mam najnowszy soft, nie mam problemow z jezykiem polskim...ale...na glownym wyswietlaczu na ekranie "ulubione" dodalem sobie 6 kontaktow (mam do nich przypisane zdjecia) i wszystko fajnie dzialalo po czym nastepnego dnia...nadal jest 6 ikonek ale bez zadnych podpisow jaki to kontakt i bez zdjec...wiecie moze jak to zrobic, zeby bylo na stale?

2) dzis po 4 dniach uzytkowania na wyswietlaczu srodkowym pomiedzy zegarami (mam wirtualne zegary) tam gdzie pojawia sie system zmiany pasa ruchu, a gdzie w zwyklym trybie mialem ustawione wyswietlanie stacji radiowej nagle jest pustka...czyli nie ma nic...wyswietlacz na bank dziala bo jak przekraczam pas drogi to wyswietla sie "przekroczenie"...ale poza tym jest pusto...co z tym zrobic?

3) Staram sie podlaczyc auto do wifi....auto w garazu w zasiegu wlasnej sieci wifi...daje ustawienia, łączność i mam tylko 3 pozycje: Bluetooth, Urzadzenia z androidem, urzadzenia z IOS...jak wiec podlaczyc sie pod wifi?

Jesli moje pytania sa zbyt banalne to nie krzyczcie za bardzo ;-) i z gory dzieki!
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2019, 10:19:38 am wysłana przez Jaro »

Offline zibikm

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Kocham to forum
Odp: Opinie, wady i ocena auta przez prasę i użytkowników z forum
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 07, 2019, 01:26:24 am »
Witam
Od odebrania auta minęło trochę czasu więc mogę się podzielić spostrzeżeniami.
Odbiór auta
Auto zamawiałem w Poznaniu i tam też odbierałem,pomijając fakt opóźnienia około 1 m-ca byłbym zadowolony,ale jeszcze bardziej rozśmieszyło mnie fakt że handlowiec który zafundował mi jazdę z opóźnieniem nie miał nawet odwagi spojrzeć mi w oczy więc wydelegowali kogoś innego nie koniecznie osobę znającą się do końca na autach
Sam odbiór przebiegł bez problemów auto umyte wypastowane itp, jakieś gadżety i w drogę.
Z powodu braku czasu nie chciałem w salonie parować auta z telefonem ,pan powiedział że mogę zrobić to sobie w domu i to był błąd.
Próbowałem w domu nie udało się,kazali podjechać do Bielska,tam powiedzieli że jeżeli zakupiony był w Poznaniu to tylko tam to mogą zrobić(niby system),dzwonię do Poznania -pan mówi że bzdura,po 30 min poznań dzwoni znowu że poskarżyli gdzieś wyżej na salon w Bielsku i mają to zrobić,dzwoni pan z Bielska że zrobią jak będzie ktoś umiał???,do dziś nie zadzwonili z powodu wyjazdu trochę to odpuściłem ale przedzwonię tam jutro.
Jaguar
Mój wybór manual 150km, tak do 120 km /h daje radę w wyprzedzaniu i jest trochę zrywny,ale powyżej potrzebuje dużo więcej czasu mówię tu o jeździe bez redukcji na niższy bieg tylko np 5 biegu przy 100km/h chcę pocisnąć, to jest trochę ospały trzeba redukować,zastanawiam się nad wgraniem 205KM tyle jest rozsądnie w/g jednej firmy zajmującej się tym profesjonalnie z możliwością np na czas serwisu powrotu do 150km,tylko czy ma to sens i czy serwis to wykryje.
Oczywiście elastyczność przyśpieszenia porównuję do volvo v60 - ale może mniejsze auto i stąd ta różnica.
Wykonanie auta i wygłuszenie spełnia moje oczekiwanie miło i przyjemnie,jeździ się wygodnie ale kupiłem go na 17",zmieniłem na 19" i odczuwam różnicę ,17" były wygodniejsze.
Skrzynia chodzi dobrze niema problemu z biegami wszystko ok.
Spalanie ostatnia trasa Katowice-Frankfurt-Katowice 1970 km prędkość 120-140 spalił 5,7 średnio na sto testowałem też to z bakiem
jak najbardziej się zgadza,gdy jeżdżę dużo po mieście wychodzi około 7,6 średnio, ja jestem zadowolony.
Wszystkie systemy działają dobrze więc niemam się do czego przyczepić.
Obsługa serwisowa
To jest coś czego się boję tzn na słuchałem się od innych klientów posiadających auta od Audi po np VW narzekania na serwis i obsługę, myśle że mają rację że są to ludzie z łapanki, a przekonuje mnie fakt odbiór auta,pan opowiadał,że to działa tylko tak ,a coś innego tak,ale to nie prawda gdyż prawie każdą funkcję szło zmienić pod siebie,wystarczyło poczytać instrukcję, myślę że parowanie auta w innym salonie też nie jest problemem ,ale nikogo to nie interesuje z obsługi tylko sprzedaż.
Nawet przed zakupem podczas oglądania aut pytałem się jak jest wykonany w środku niższy model ,żaden handlowiec nie wiedział,tylko zgadywanie , jak pytałem o asystenta pasa ruchu to kilku powiedziało że auto tylko wydaje sygnał typu pikanie ???
PORAŻKA ale wiem że w każdej marce jest tak samo,brak wiedzy i kompetencji.Ale z drugiej strony zdziwił mnie pan w Bielsku proponując wymianę oleju już po 10 tyś km,jak się silnik dotrze.
Wady
Mam wrażenie że ciężko chodzą wszystkie drzwi trzeba mocniej pchnąć by się zamknęły,na początku miałem wrażenie że uchwyt do zamykania drzwi jest w złym miejscu ,teraz się przyzwyczaiłem i jest ok,plastiki łatwo się palcują i zostają ślady mnie to denerwuje,
siedzenia mogły by być o 5 cm szersze  jestem szczupły ale są trochę za wąskie jeżeli chodzi o siedzisko,czasami opóźnione działanie czujników parkowania
Plusy
Dobrze trzyma się drogi na zakrętach,światła,wykonanie,bagażnik niby mały a zmieściły się 2 walizki po 23 kg i dwie podręczne
sam się zdziwiłem,spalanie,wygląd i sportowy charakter, dobry promień skrętu,
Myślę że kupiłbym jeszcze raz Jaguara.(na ten moment,zależeć będzie to od tego czy będzie się psuł)
Pozdrawiam





Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.070
Odp: Opinie, wady i ocena auta przez prasę i użytkowników z forum
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 09, 2019, 09:15:18 am »
E-Pace odebrany.

Byl gotowy prawie miesiac wczesniej wiec duzy plus bo moge pozbyc sie dziadkowozu ;)

Jestem mile zaskoczony wyciszeniem wnetrza - co prawda brakuje troszke do XJ ale jest duzo lepiej niz w XE.

Skrzynia pracuje rowno i zmienia dokladnie wtedy kiedy powinna.

Aktywny tempomat dziala dobrze ale podczas jazdy odczucia kierowcy sa takie ze auto jedzie nie naturalnie - wg moich pasazerow nie ma zadnej roznicy aczkolwiek jadac samodzielnie przewiduje roznego rodzaju wydarzenia a automat nie jest w stanie wiec czasem reaguje zbyt pozno lub zbyt ostro.

Czujnik martwego pola wydaje sie byc zbyt konserwatywny - mimo ze jestem juz w pozycji bezpiecznej do powrotu na lewa strone drogi - diody w lusterkach zaczynaja migac i kierownica delikatnie sugeruje ze nie powinienem wracac - zapewne kwestia przyzwyczajenia.

Rzeczy do ktorych moge sie przyczepic to podnozek na lewa stope - jest stanowczo zbyt maly i przez to niezbyt wygodny.

Po przejechaniu kilku tys bede mogl napisac cos wiecej ;)









Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2