Autor Wątek: Opinie, wady i ocena auta przez prasę i użytkowników z forum  (Przeczytany 16950 razy)

Offline mojomr

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Opinie, wady i ocena auta przez prasę i użytkowników z forum
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 12, 2019, 23:29:04 pm »
W automacie.
Ale to i tak za dużo, jak sądzę. Tak paliła mi benzyna 2.0, 176KM, też automat. Diesel powinien być widocznie oszczędniejszy.

Offline kajoj

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Kocham to forum
Odp: Opinie, wady i ocena auta przez prasę i użytkowników z forum
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 13, 2019, 12:00:21 pm »
Ja mam 150KM manual. Serio macie 150KM silniki Diesla, które palą wam ponad 10 l? Mission impossible... tak jak wspomniałem, miałem testówkę 180 KM 2.0d AWD Automat, co prawda w sierpniu (cieplej) i nie oszczędzałem jej zbytnio, to po mieście jak trochę poszalałem za BMW 5 spalił mi około 8.5 litra.

Mi pali moze litr wiecej niz moj poprzedni samochod (Citroen C5 2.0 HDI 140 KM).

Co nie zmienia faktu, że jeżeli się robi krótkie odcinki (do 5 km) to ta oszczędność diesla się zaciera w porównaniu z benzyną... Nie zdąży się jeszcze nagrzać

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.070
Odp: Opinie, wady i ocena auta przez prasę i użytkowników z forum
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 13, 2019, 12:38:23 pm »
Ogólnie zakup diesla żeby jeździć odcinki po 5km mija się z celem i wiąże się z problemami z użytkowaniem po pewnym czasie...
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline zibikm

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Kocham to forum
Odp: Opinie, wady i ocena auta przez prasę i użytkowników z forum
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 13, 2019, 20:21:28 pm »
Witam
do mojomr
Jeżeli to automat to w sumie normalne że pali więcej.
Ja miałem volvo s60 w automacie,a dwa lata póżniej v60 w manualu.Te same auta z tymi samymi silnikami 2,0 diesel 5 cylindrów 163km.
Moje spostrzeżenia ,jak każdy 5-6 lat temu chciałem mieć automata w aucie,więc kupiłem.
W tamtym okresie jeździłem dużo Katowice-Warszawa i tak na trasie do 140km/h
 automat brał od 6,1 do 6,8 l/100km ,a manual 5,2 do 5,7
Miasto automat od 6,5 do 7,7 l/100km a w zimę około 8,8 to był chyba maks.
Miasto manual bez względu na porę roku nie przekroczył nigdy 6,5l/100 km z reguły było około 6l - czyli prawie 3 litry mniej.
Przed automatem ,miałem tylko manualne skrzynie i pamiętam że przy automacie zdziwiło mnie te zużycie.
Dodam że okres ścigania,ruszania na dwóch kołach ze świateł mam za sobą i staram się nie przekraczać 140km/h na autostradzie.
Więc problem może tkwi w automacie?
Kiedyś ze znajomy jechałem trasa Bielsko - katowice sporo świateł po drodze, on w swoim xc60 d4 w automacie,ja miałem xc d4 w manualu na testach,nie jechaliśmy w większym odstępie niż 200-300m od siebie jego wynik 9,5 mój 6,5 l/100 ,a według producenta automat palił ledwo litr więcej niż manual,więc może te automaty w Jaguarach też nie są idealne.
Jak będę odbierał swojego to będę miał do pokonania 400km więc to już będzie pierwszy test.
Pozdrawiam i życzę już tylko zadowolenia z auta

Offline mojomr

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Opinie, wady i ocena auta przez prasę i użytkowników z forum
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 13, 2019, 22:21:01 pm »
Ogólnie zakup diesla żeby jeździć odcinki po 5km mija się z celem i wiąże się z problemami z użytkowaniem po pewnym czasie...
Umówmy się, że zakup jakiegokolwiek auta aby jeździć 5km odcinki mija się z celem ;D A problemy z użytkowaniem będą w takiej sytuacji zarówno  z benzyną jak i z dieslem. Pytanie było "jeśli..." a odpowiedź "że jeśli już, to..."
Oczywiście, że masz rację, przy takich przebiegach (po 5km) błyskawicznie zarżniesz każde auto. Ale mam wrażenie, że całość dyskusji nie dotyczy sensowności jeżdżenia po 5km :D

Offline mojomr

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Opinie, wady i ocena auta przez prasę i użytkowników z forum
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 13, 2019, 22:28:48 pm »
Witam
do mojomr
Tak, masz rację z tym co piszesz. Tyle, że już miałem automat wcześniej i palił tyle samo co ten diesel. Tyle, że była to benzyna. Więc tu jest coś niehalo. W ogóle, automat wziąłem bo mi jakoś bardziej pasował do Jaguara, osobiście jest mi obojętne jaką mam skrzynię. Po prostu liczyłem na mniejsze spalanie jako, że diesel.
Cytuj
Więc problem może tkwi w automacie?
Właśnie o tym mówię. Jaguar - ogólnie rozczarowanie. Na różnych poziomach.
Cytuj
Pozdrawiam i życzę już tylko zadowolenia z auta
Spokojnie, nie rozpaczam  ;D Zwyczajnie, jeździło się już lepszymi samochodami (jak się okazuje)  ;D a magia marki zwiodła i mnie. Ot, kolejne doświadczenie.

Offline MaArek77

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Auto na dzisiejsze czasy to SUV - Jaguar też ma !
Odp: Opinie, wady i ocena auta przez prasę i użytkowników z forum
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 14, 2019, 20:46:29 pm »
Jaguar duzo pali bo jest za ciezki. Wersja 180 koni diesel ok 150 kg od konkurencji.

A ze komus auto na dotarciu spala duzo to normalne. Po 5-10 tys km to sie unormuje

A automat to chyba e tej kladie oczywista oczywistosc. Tez wole manual ale jedt niesprzedawalny pozniej. Na 10 az 9 wybiera automat. Tak jak 8 na 10 diesla

Poza tym nawet 180 koni to slabizna. Ponad 9 sekund do setki to gorzej niz flotowa Octavia 2.0 TDI. Po Jaguarze kazdy spodziewa sie dobrych osiagow. Do setki  miedzy 6-8 sekund przykladowo
Przyszłość jest jasna - to Diesel Euro 6d Temp - 200-300 koni

Offline zibikm

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Kocham to forum
Odp: Opinie, wady i ocena auta przez prasę i użytkowników z forum
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 24, 2019, 21:09:53 pm »
Witam
Jak tam wasze e-pace, jakieś nowe spostrzeżenia?
Mój miał być podobno 26.02 u dealera ,ale okazało się że ma być gdzieś w Polsce 1.03 ,ale wydaje się to trochę dziwne gdyż dopiero nadano vin, a z tego co wiem numer ten nadawany jest na samym początku produkcji.
Więc poczekam do 1.03 i zobaczę co usłyszę....

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.070
Odp: Opinie, wady i ocena auta przez prasę i użytkowników z forum
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 24, 2019, 21:59:40 pm »
Od nadania vin do wyjazdu z fabrykinmoze byc 24h także może się zgadzac
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline zibikm

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Kocham to forum
Odp: Opinie, wady i ocena auta przez prasę i użytkowników z forum
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 02, 2019, 12:35:43 pm »
Witam
Niestety chyba nie będzie mi dane mieć jaguara,gdyż w sumie już powinienem jeździć,ale jak na razie co tydzień słyszę że auto będzie za tydzień w Polsce itd itd.
Muszę tylko zaczekać około tygodnia ,aby odebrać zadatek,(no chyba że zdarzy się cud) i muszę niestety pilnie kupić coś innego.
Niestety ponieważ z dostępnych od ręki aut można kupić albo Kia sportage gt lub vw tiguana
Pozdrawiam

Offline mojomr

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Opinie, wady i ocena auta przez prasę i użytkowników z forum
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 02, 2019, 23:37:42 pm »
Fatalnie >:( To chyba już ponad trzy miesiące? Co się dzieje z Jaguarem? Jesteś kolejną osobą, która nie otrzymuje zamówionego auta na czas.
Cytuj
  z dostępnych od ręki aut można kupić albo Kia sportage gt lub vw tiguana
Przy mojej sympatii do azjatyckich produkcji dla mnie wybór byłby prosty ;)

Offline zibikm

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Kocham to forum
Odp: Opinie, wady i ocena auta przez prasę i użytkowników z forum
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 03, 2019, 19:22:19 pm »
Witam
W sumie za tydzień będą 4m-ce to jest ostateczna data,choć sprzedawca zarzekał się że w drugiej połowie lutego będę już jeździł autem,po prostu dałem się wkręcić.
Ja też jeżeli nic się nie wyjaśni do piątku uderzam w kia ,tiguan jakoś się mi już opatrzył.
Pozdrawiam

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.070
Odp: Opinie, wady i ocena auta przez prasę i użytkowników z forum
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 03, 2019, 19:44:52 pm »
Jaki miałeś termin w dokumentach - w uk jeśli nie ma auta na czas to dilerzy zazwyczaj udostępniają auto zastępcze aż do czasu gdy zamówione auto jest gotowe do odbioru.
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline zibikm

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Kocham to forum
Odp: Opinie, wady i ocena auta przez prasę i użytkowników z forum
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 04, 2019, 16:31:40 pm »
Termin mam na 15.03 myślałem że 8.03 , ale to nie zmienia faktu że auta raczej nie będzie ,bo go po prostu nie ma.
Oczywiście że chcą zaoferować auto zastępcze , ale ja nie będę jechał po nie 350km,tyle mam do salonu gdzie zamówiłem auto,  bo w mojej okolicy nie mogli zrobić takiej ceny a terminy były na koniec maja.
Powiem też że nie po to zamawiałem nowe auto z gwarancją otrzymania do końca lutego (ale dealer się uparł by data była j/w )
żeby jeździć zastępczym.
Po za tym gdyby nie zarzekanie się sprzedawcy żę zaraz około 15 lutego na pewno będzie to bym go nie zamówił, a zrezygnuję dla zasady bo nie lubię gdy ktoś mnie ładuje w balona.
W najbliższym czasie mam też dużo wyjazdów za granicę i sporo km do zrobienia ,więc niemam zamiaru się też z tego nikomu tłumaczyć.
Znajomy czekał miesiąc na Sorento,jak po tygodniu zadzwonli i dowiedzieli się że w 6 dni zrobił ponad 5tys km,to auto podmieniali mu co tydzień,byle ratować przebiegi w swoich demach  ;D ale to było na miejscu więc nie było problemu.
Pozdrawiam

Offline MaArek77

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Auto na dzisiejsze czasy to SUV - Jaguar też ma !
Odp: Opinie, wady i ocena auta przez prasę i użytkowników z forum
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 04, 2019, 17:43:28 pm »
Termin mam na 15.03 myślałem że 8.03 , ale to nie zmienia faktu że auta raczej nie będzie ,bo go po prostu nie ma.

Kurcze nie chce byc niemiły i źle odebrany ale kolega widać to nie pasjonat który czeka na wymarzone auto ale chciał na szybko jakiś pojazd aby nabijać kilometry i wypadło na Jaguara bo dobra oferta, niska ratka leasingu.
Mnie gdyby zależało to czekałbym....

A sprawa że lecą w kulki to drugorzędna.
Na szczęście ja nie kupię nowego, poczekam aż pojawi sie 240-stka dieselek w rozsądnej cenie, nie testowa tak z 2-3 letnia co w Niemczech jest bezproblemowe
Przyszłość jest jasna - to Diesel Euro 6d Temp - 200-300 koni