Autor Wątek: problem z zamykaniem i otwieraniem drzwi od środka  (Przeczytany 1256 razy)

Offline hubciogie

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Kocham to forum
problem z zamykaniem i otwieraniem drzwi od środka
« dnia: Grudzień 06, 2018, 13:15:41 pm »
witam
słuchajcie od kilku dni mam problem z zamykaniem i otwieraniem drzwi od środka. Po mrozach kilka dni temu po przejechaniu kilku km okazało się ze nie mogę otwierać i zamykać drzwi z poziomu drzwi kierowcy - pasażerom oraz osobom siedzącym z tyłu. Za to z drzwi pasażera można otwierać i zamykać wszystkie drzwi, tak jak by się przestawiło :)
macie jakieś pomysły co się zadziało ? :)

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: problem z zamykaniem i otwieraniem drzwi od środka
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 06, 2018, 18:56:15 pm »
Rozumiem, że chodzi Ci nie tyle o otwieranie drzwi od środka co sterowanie centralnym zamkiem przy pomocy dźwigni blokady zamka w klamce wewnętrznej?
(ponieważ raczej ciężko byłoby otworzyć drzwi pasażerom przy pomocy drzwi kierowcy)

A z pilota wszystko działa poprawnie?

Obstawiam problem z elektryką, ale czy to konkretnie zamki, czy wiązka, czy GEM to już ciężko powiedzieć.
Każdy zamek w tym samochodzie jest osobnym modułem elektronicznym, w dodatku komunikują się nie tylko z GEM ale również z tego co wiem między sobą.
X-Type 3.0, Rover 416Si

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: problem z zamykaniem i otwieraniem drzwi od środka
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 06, 2018, 21:22:33 pm »
Nie gem.. Przymarzlo po prostu. Też tak mam jak spada temp poniżej zera. Pasażer oczywiście działał. Ostatnio śmieszna sytuacja.. Miałem kontrolę trzeźwości a tu ani szyba bo przymarzla ani drzwi bo co otworzę to się zamyka. Ani klamka ani dzyndzel.. Za którymś razem zaskoczyło i otworzyłem drzwi do dmuchanka.. Także dobre smarowanko po zdjęciu boczków powinno pomóc.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: problem z zamykaniem i otwieraniem drzwi od środka
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 06, 2018, 22:42:49 pm »
Linki między klamka a zakiem do osuszenia i nasmarowania

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.