Autor Wątek: Zmiana wygladu komory silnika  (Przeczytany 5117 razy)

Offline mr_blanc

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 25
Zmiana wygladu komory silnika
« dnia: Grudzień 06, 2018, 08:58:00 am »
Dzień dobry,

Czytam Wasze wątki dotyczące w głównej mierze usuwania usterek i jednocześnie zazdroszczę że potraficie to zrobić, a współczuję, że musicie to zrobić. Ja nie potrafiłbym, ale na szczęście nie muszę. Mój Xj jak na razie nie wymaga zabiegów naprawczych.
Natomiast myślę o zmianie estetyki komory silnika. Chciałbym osłonić część osprzętu, może pomalować kolektor dolotowy, założyć bardziej estetyczne wygłuszenie maski. Być może na mniej apetyczne dla kuny :-) Coś mniej więcej jak na zdjęciu które załaczyłem. Tylko przykładowe - ma tylko wskazać kierunek w którym podąża mój pomysł. A może wyważam otware drzwi i ktoś już zrobił coś takiego ? Ocena pomysłu jest kwestią gustu... W bagażniku zrobiłem drewniany "pokład" i jestem zadowolony.
Mam natomiast do Was pytanie o ewentualne konsekwencje mechaniczne takiego pomysłu. Czy nie przegrzeje się silnik ? Jakieś zakłócenia przepływu powietrza ?  Czy mogą być jeszcze jakieś problemy, które nawet mi do głowy nie przychodzą ? Utrudnień z dostępem do elementów nie będzie - osłony będą łatwo zdjemowalne.

Jak myślicie, jest to bezpieczny pomysł ?
Z góry dziękuję za podpowiedzi.

pozdrawiam
mr_blanc



Offline Six

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 260
Odp: Zmiana wygladu komory silnika
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 06, 2018, 11:06:50 am »
Pochwaliłbyś się tym drewnem w bagażniku? ;) Sam myślałem o czymś takim.

Offline mr_blanc

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Zmiana wygladu komory silnika
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 06, 2018, 12:22:48 pm »
podłoga w bagażniku tak mniej więcej wygląda. Drewno to teak, nieco przyciemniony olejem. Technologia wprost z pokładu jachtu.
Ja zaprojektowałem układ " deseczek" i uchwytów ale ,nie robiłem tego sam - zleciłem w firmie która się w tym specjalizuje.
Mogę ich polecić - słuchają Twojego pomysłu, podpowiadają rozwiązanie bez mądrzenia się. Mogą wyłożyć nawet  ściany bagażnika - ale nie chciałem boazerii :-)

pozdrawiam
mr_blanc

Offline Six

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 260
Odp: Zmiana wygladu komory silnika
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 07, 2018, 08:52:46 am »
Hm, no to mnie przekonałeś, świetna sprawa. Teraz będę miał co robić w długie zimowe wieczory :D

Offline Moonwalker_LW

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 136
Odp: Zmiana wygladu komory silnika
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 11, 2018, 00:36:28 am »
To się nazywa dbać o auto. Super.
X300 3.2l 96r. Najlepszy, bo pierwszy :)
Daimler XJ 40, 91r.

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.271
Odp: Zmiana wygladu komory silnika
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 11, 2018, 07:56:29 am »
Proszę o kontakt do tej firmy od drewna  :-R
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline mr_blanc

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Zmiana wygladu komory silnika
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 11, 2018, 15:47:24 pm »
Witam,

Cieszę się że się podoba, oraz że mogłem kogoś natchnąć. Strona firmowa: https://jjacht.com.pl/#kontakt
Są na niej numery, ale ja używałem numeru 602 308 601.
Obiecałem po zakończeniu zlecenia, że polecę go na forum - dla następnego klienta miała być rabat... możesz się  upomnieć o niego :-)

mr_blanc