Dział Ogólny (Tematy Jaguarowskie i nie tylko) > Jaguar News & Jaguar Scena

Zmiana wygladu komory silnika

(1/2) > >>

mr_blanc:
Dzień dobry,

Czytam Wasze wątki dotyczące w głównej mierze usuwania usterek i jednocześnie zazdroszczę że potraficie to zrobić, a współczuję, że musicie to zrobić. Ja nie potrafiłbym, ale na szczęście nie muszę. Mój Xj jak na razie nie wymaga zabiegów naprawczych.
Natomiast myślę o zmianie estetyki komory silnika. Chciałbym osłonić część osprzętu, może pomalować kolektor dolotowy, założyć bardziej estetyczne wygłuszenie maski. Być może na mniej apetyczne dla kuny :-) Coś mniej więcej jak na zdjęciu które załaczyłem. Tylko przykładowe - ma tylko wskazać kierunek w którym podąża mój pomysł. A może wyważam otware drzwi i ktoś już zrobił coś takiego ? Ocena pomysłu jest kwestią gustu... W bagażniku zrobiłem drewniany "pokład" i jestem zadowolony.
Mam natomiast do Was pytanie o ewentualne konsekwencje mechaniczne takiego pomysłu. Czy nie przegrzeje się silnik ? Jakieś zakłócenia przepływu powietrza ?  Czy mogą być jeszcze jakieś problemy, które nawet mi do głowy nie przychodzą ? Utrudnień z dostępem do elementów nie będzie - osłony będą łatwo zdjemowalne.

Jak myślicie, jest to bezpieczny pomysł ?
Z góry dziękuję za podpowiedzi.

pozdrawiam
mr_blanc


Six:
Pochwaliłbyś się tym drewnem w bagażniku? ;) Sam myślałem o czymś takim.

mr_blanc:
podłoga w bagażniku tak mniej więcej wygląda. Drewno to teak, nieco przyciemniony olejem. Technologia wprost z pokładu jachtu.
Ja zaprojektowałem układ " deseczek" i uchwytów ale ,nie robiłem tego sam - zleciłem w firmie która się w tym specjalizuje.
Mogę ich polecić - słuchają Twojego pomysłu, podpowiadają rozwiązanie bez mądrzenia się. Mogą wyłożyć nawet  ściany bagażnika - ale nie chciałem boazerii :-)

pozdrawiam
mr_blanc

Six:
Hm, no to mnie przekonałeś, świetna sprawa. Teraz będę miał co robić w długie zimowe wieczory :D

Moonwalker_LW:
To się nazywa dbać o auto. Super.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej