Autor Wątek: Zakup Jaguara xj- uszkodzony diesel  (Przeczytany 1496 razy)

Offline jacek kowalczyk

  • Aspirant
  • Wiadomości: 1
  • Kocham to forum
Zakup Jaguara xj- uszkodzony diesel
« dnia: Grudzień 04, 2018, 21:35:53 pm »
Witam,wszystkich forumowiczow.
Zaczne od tego,ze bardzo mi sie podoba Jaguar xj 358 i mam takiego do kupienia z uszkodzonym silnikiem diesla 2.7 v6. Wiem ze ludzie na forum maja duza wiedze,tak wiec zwracam sie z prosba
o podpowiedz czy taki motor mozna zaadoptowac np. z Peugeota 607 czy musi byc tylko i wylacznie z Jaguara?. czy musi byc tylko z xj, czy moze byc  tez z innych modeli (np. mlodszy xf).
To bylby moj pierwszy Jaguar, tak wiec nasuwa mi tez obawa o awaryjnosc modelu? :-help ( nie znam marki zupelnie),jest to auto z 07r po przebiegu 260tys km.

Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam

Offline jaguarstype2004

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 531
  • Kocham to forum
Odp: Zakup Jaguara xj- uszkodzony diesel
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 05, 2018, 19:35:12 pm »
Temat średnio opłacalny, silnik sam od 8 tys kosztuje, wyremontowany ładnie ok 12 tys, przy oddaniu starego (lepsza opcja niż wstawiać używkę,która nie wiadomo czy w ogóle będzie sprawna,czy np po roku od wymiany też nie padnie) Te silniki są wadliwe i wiecznie się psuły zarówno w stype, xf i x350 x358, jak do 20 k masz do kupienia to można się bawić w to, o ile nie jest szrotem poza uszkodzonym silnikiem, bo w te auto, z tym silnikiem, można wpakować drugą wartość bardzo szybko

Offline maron

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • S-typ 2.7D
Odp: Zakup Jaguara xj- uszkodzony diesel
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 05, 2018, 20:07:22 pm »
Jeżdżę z tym silnikiem i inaczej to oceniam.Wszystko zależy od dbania,olej 10kkm,specyficzna technika jazdy dieslem i ganiaja 300kkm nie wyjątkowo.U mnie 240kkm, i nie mam powodu do narzekania.Niestety ludkowie wyobrażają sobie że jak wsiada do jaguara to powinien bić wszystkie rekordy prędkości i przyśpieszenia nawet na zimno.To je niszczy bardziej niż benzynę.Diesla musisz najpierw toszkę rozgrzać,pozwolić mu sie rozkręcić żeby potem "przepalić mu dpf-a" co jest przyjemne i pożyteczne w jednym.Olej tylko dobrej jakości i wymiana co 10kkm.Poza tym diesel nie służy  do jazdy po zakupy ,to jest silnik na trasy.Jeśli tak chcesz go używać to możesz myśleć o dieslu  i nie bać się że cię puści z torbami.Co innego jak jest zaniedbany.Lepszy zaniedbany benzyniak niż diesel.Tańsza naprawa,bo zepsuć się musi.
ps.cena zakupu musi uwzględniać koszty naprawy (nie wymiany na używany)silnika.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2018, 20:11:33 pm wysłana przez maron »