Autor Wątek: X350 V8 kompresor, gaśnie zaraz po odpaleniu  (Przeczytany 1383 razy)

Offline kwaku85

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 33
X350 V8 kompresor, gaśnie zaraz po odpaleniu
« dnia: Grudzień 03, 2018, 21:30:59 pm »
Dzień dobry wszystkim. Pozwolę sobie rozpocząć nowy wątek odnośnie opisywanego już przeze mnie Kota, bo trochę czasu już minęło, a problem jest nowy i raczej nie związany z poprzednimi naprawami.
Jag odpala każdorazowo bardzo ładnie, ale po około 2 sekundach zaczyna szarpać i gaśnie. Wymieniony został na szybko przepływomierz, ale nie pomogło. Nie ma żadnego błędu, nie wiem za bardzo już gdzie szukać. Czy ma ktoś jakiś pomysł? Czy istnieje szansa żeby ktoś odczytał ELMem jakie powinno być ciśnienie na listwie paliwa? W tym kocie ciśnienie wynosi niby 483kPa, ale nawet nie drgnie podczas odpalania, nawet jedna liczba po przecinku się nie zmienia, co mnie trochę zastanawia.
Wszystko wygląda tak, jakby po zakończeniu procedury odpalania sterownik przechodząc do wyliczania dawki paliwa wariował z powodu jakiegoś wadliwego czujnika. Przepływomierz jest ok, temperatura odczytywana ELMem jest ok, obroty odczytywane są prawidłowo. Kończą mi się już pomysły  :-cry

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: X350 V8 kompresor, gaśnie zaraz po odpaleniu
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 03, 2018, 22:26:12 pm »
Czujnik w podstawie obudowy przepustnicy. Często jest brudny od osadów olejowych warto sprawdzić . Jednak dostanie się do nieego nie jest takie łatwe

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline camaro

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 62
  • Kocham to forum
Odp: X350 V8 kompresor, gaśnie zaraz po odpaleniu
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 05, 2018, 21:46:12 pm »
zalecam sprawdzenie wszystkich dolotow i rur czesto pekaja i przecieraja sie