Autor Wątek: Jakiego E-Pace'a kupic ....  (Przeczytany 10729 razy)

Offline Freeminder

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Kocham to forum
Odp: Jakiego E-Pace'a kupic ....
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 24, 2019, 21:42:24 pm »
Tak ,porozmawiajmy o aucie ;)

Robiłem niedawno przegląd małych SUV-ów. I E-pace w tzw. segmencie premium wylądował na końcu.

W ogóle nie polubiłem tego auta, głównie za marną jakość wykończenia, ciasnotę i słabe osiągi.

Poniżej 200k zł znalazłem ciekawsze (w mojej opinii) alternatywy - Stelvio z silnikiem 280KM. Dwa razy się upewniałem, że da się toto kupić za 197k brutto, a nie netto. I druga opcja - Evoque.

Finalnie bliżej mi do Stelvio, gdyż jednego RR już mam. Ale Małżonka zakochała się w Evoque.

Kurde, dziwi mnie Twoja ocena. Niedawno miałem dylemat - potrzebowałem crossovera - żona się uparła. Na początku miał być jeszcze GLC lub Stelvio ale odpadły ze względu na gabaryty. Poza tym jakość wykończenia, powiedzmy sobie umiarkowana. W GLC skaj w samochodzie za 230 tys., w Stelvio kilka dziadowskich plastików (i tak lepiej niż w Mercu), spalanie i opóźnienie skrzyni (trochę jak w Jaguarze). Został nam GLA, X1, XC40 i Jaguar. X1 jest ciasne i plastikowe. GLA jeszcze ciaśniejszy - właściwie nic go nie różni od A, prócz zewnętrznego napompowania. XC40 R-design T5 ma filc na drzwiach. Konsola jest super, fotel extra ale tył jest ani wygodny, ani ładny. Żaden z tych samochodów nie ma skóry na prawie wszystkim (ba, właściwie w ogóle nie ma skóry prócz foteli). Kijowe są kieszenie w drzwiach, to fakt. Ramka dookoła ekranu i otoczka skrzyni biegów. Reszta jest super. Gałki klimatyzacji, kierownica, podłokietnik (choć nie przesuwany) - super. Był jeszcze Evoque, ale nie było takiej fajnej oferty i środek wygląda IMO gorzej. Cieszę się, że wybraliśmy JAGA.

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.070
Odp: Jakiego E-Pace'a kupic ....
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 03, 2019, 10:00:27 am »
Panie i Panowie.

Jest szansa ze wasze zamowione auta beda wczesniej niz zapowiedziane z uwagi na zmniejszona ilosc zamowien na I Pace.
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline wierciu

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 127
  • Kocham to forum
Odp: Jakiego E-Pace'a kupic ....
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 03, 2019, 22:07:35 pm »
A skąd takie info co do I-Pace? Na I-Pace obecnie czas oczekiwania na produkcję to prawie rok. Zainteresowanie jest ogromne.

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.070
Odp: Jakiego E-Pace'a kupic ....
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 04, 2019, 09:22:11 am »
Ze zrodla ;)

Ilosc zamowien to nie jedyny faktor majacy wplyw na ilosc zaplanowanych do produkcji aut,
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2019, 14:45:41 pm wysłana przez MicGin »
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline brawet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Kocham to forum
Odp: Jakiego E-Pace'a kupic ....
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 22, 2019, 20:55:48 pm »
Witam wszystkich, poszukuję E-pace'a 2.0d 180 km. Zwracam się do Was z pytaniem czy model miał jakikolwiek lifting/wprowadzone zmiany.

Oglądałem dzisiaj jednego z listopada 2018r. mam wrażenie, że ma inny system multimedialny niż ten w salonie. Ponadto przy jeździe miałem wrażenie jakby skrzynia "wolniej ruszała" czego nie było w demo 2019 z salonu. Samochód, który oglądałem ma 6 tysięcy przebiegu.

Pozdrawiam

Offline kajoj

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Kocham to forum
Odp: Jakiego E-Pace'a kupic ....
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 23, 2019, 09:22:55 am »
Nie miał, ten z listopada mógł mieć inny "styl" nawigacji, ale to kwestia update oprogramowania

Offline brawet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Kocham to forum
Odp: Jakiego E-Pace'a kupic ....
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 28, 2020, 18:21:40 pm »
Problem jest dobrze znany przez koncern JLR! Wada jest konstrukcyjna! Wszystkie Jaguary i Land Rovery wyposażone w płytę podłogową D8 w konfiguracji z manualną skrzynią biegów, pozostawia mało miejsca na umieszczenie filtra cząstek stałych w pobliżu początku układu wydechowego. DPF zamontowany pod podwoziem łączy rura długości 60-70cm z dala od silnika. To sprawia, że gazy ze spalania ochładzają się i nie dochodzi do spalania cząstek stałych. Dochodzi do przedwczesnego zapełnienia filtra i prób regeneracji i w wyniku tych nieudanych prób dochodzi do rozcieńczenia oleju silnikowego przez niespalone paliwo. Powstają błędy w pracy całego układu i przejście w tryb serwisowy. Rozcieńczany niespalonym paliwem olej traci swoje właściwości, przez co użytkownicy takich samochodów informowani byli przez komputer o konieczności wymiany oleju znacznie wcześniej niż to powinno mieć miejsce.. Opracowana przez JLR procedura naprawy to przeprogramowanie komputera i wymiana oleju w związku z jego przedwczesnym zużyciem, jednak wada producenta jest nienaprawialna! Dodatkowo aktywne wypalanie cząstek stałych związane jest z dodatkowym wtryskiem oleju napędowego w celu podniesienia temperatury układu wydechowego, co sprawia blisko dwukrotnie większe zużycie paliwa. Część oleju napędowego dostaje się do oleju silnikowego  i powoduje jego rozrzedzenie i podnosi jego poziom. Użytkownik sprawdzając bagnet myśli, że olej jest, kontrolka oleju nie zapala się bo jest wymazana systemowo przez serwis. By sprawdzić czy kontrolki nie będą się zapalać serwis przejechał 1000km. Podkreślam, że moja udokumentowana wymiana informacji z pracownikami JLR jednoznacznie wskazuje, że sprawa jest znana, a informacje są zatajane przed użytkownikami! W Anglii jest pozew zbiorowy dotyczący właśnie tej sprawy. Ja jestem zmuszony przekazać sprawę do prokuratury.
Ta wada konstrukcyjna może powodować poważne uszkodzenie silnika. Producent daje gwarancję fabryczną na 3 lata. Jeśli macie Państwo samochody na płycie D8 w manualu to macie taki sam problem, tylko możliwe, że jeszcze się nie ujawnił (serwis na czas gwarancji robi wszystko by użytkownik nie odkrył wady). Po tym okresie wpadniemy wszyscy w jeszcze większe problemy (brak gwarancji, brak Jaguar assistance, brak zwrotu "uszkodzonego" samochodu do wynajmu i leasingu). Sprawa się rozniesie i będzie brak możliwości sprzedania samochodu. Dlatego proszę o kontakt osoby mające takie samochody. Mój mecenas zajmuje się sprawą. Piszcie na leedabrowski@wp.pl

Czy mógłbyś nie spamować w każdym temacie?

Offline leedab

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 13
  • E-Pace nigdy więcej
Odp: Jakiego E-Pace'a kupic ....
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 28, 2020, 20:18:21 pm »
To nie jest spam!
Nie jest w każdym temacie!
Jest to udokumentowana i nadzwyczaj ważna informacja dla użytkowników E-Pace!
Czemu zależy Tobie na usuwaniu tej informacji?
Czemu wcześniej te informacje zostały usunięte?
Pozdrawiam
 

Offline MicGin

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Sovereign
  • ***
  • Wiadomości: 776
  • JCPF Club Member
Odp: Jakiego E-Pace'a kupic ....
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 28, 2020, 21:27:11 pm »
@Leedab
To jest spamowanie. Zamieszczanie tego samego tekstu w wielu miejscach i tematach tegoż forum, których ten tekst nie dotyczy jest spamowaniem.
Dalsze uporczywe wklejanie tego do tematów nie dot. problemów z Pańskim pojazdem będzie skutkowało założeniem blokady na możliwość publikowania.
Był S-type
-pozostaję w rodzinie-
Jest XJR

Online Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.281
Odp: Jakiego E-Pace'a kupic ....
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 28, 2020, 21:30:37 pm »
Ja od siebie jeszcze dodam, że twój temat WAŻNE!!! też został usunięty. Temat musi zawierać informację czego dotyczy.
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Offline leedab

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 13
  • E-Pace nigdy więcej
Odp: Jakiego E-Pace'a kupic ....
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 28, 2020, 21:35:16 pm »
To nie jest temat dotyczący tylko mojego samochodu!
Nie dodam więcej tej informacji przy założeniu, że nie zostanie ona kolejny raz usunięta. Forum to powinno służyć również w dotarciu z taką informacją do jak największej grupy użytkowników. Jestem świadomy, że administrator i niektórzy forumowicze są powiązani z JLR, jednak czas by prawda dotarła do oszukanych właścicieli i przyszłych konsumentów.
Pozdrawiam
Leszek

Offline brawet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Kocham to forum
Odp: Jakiego E-Pace'a kupic ....
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 28, 2020, 21:36:56 pm »
To nie jest spam!
Nie jest w każdym temacie!
Jest to udokumentowana i nadzwyczaj ważna informacja dla użytkowników E-Pace!
Czemu zależy Tobie na usuwaniu tej informacji?
Czemu wcześniej te informacje zostały usunięte?
Pozdrawiam

Jest temat dotyczący DPF, która ja sam założyłem, nie ma potrzeby pisania w każdym temacie. A na forum zależy mi na wymianie doświadczeń i rzetelnych informacjach.  Twoje posty od początku są jakieś dziwne.  Rozumiem, że masz problem z autem, a może z serwisem,  tak więc opisujesz w temacie tego dotyczącym jak problem wygląda, oraz dalsze następstwa, każdy forumowicz postara się Ci pomóc. Spytałem Cię we właściwym wątku na jakim etapie jest sprawa, a Ty zamiast odpowiedzieć i dać  sobie pomóc rozpisujesz się o płycie D8, co zapewne skopiowałeś z forum uk.

Tak więc nie dziw się że Twoje spamerskie posty są usuwane.


Offline MicGin

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Sovereign
  • ***
  • Wiadomości: 776
  • JCPF Club Member
Odp: Jakiego E-Pace'a kupic ....
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 28, 2020, 21:38:21 pm »
Jestem świadomy, że administrator i niektórzy forumowicze są powiązani z JLR
:-hehe

Użytkownik Leedab pomimo prośby o niezaśmiecanie forum, nie posłuchał. Może tydzień odpoczynku od możliwości publikacji trochę go ostudzi.
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2020, 21:53:51 pm wysłana przez MicGin »
Był S-type
-pozostaję w rodzinie-
Jest XJR