Autor Wątek: air suspension  (Przeczytany 9443 razy)

Offline promotion

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 142
Odp: air suspension
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 28, 2019, 12:18:58 pm »
nalezy tylko jedno dodać do tych info o regeneracji . po regeneracji w nagangast ( robia to naprawdą dobrze ) amorek jest o ok. 1 cm krótszy ( takie info otrzymałem z nagangast - amorek przez ich regenerowany przelatał ok 35-40 tys. km ) , więc teoretycznie powinno się wykonac po wymianie kalibracje zawieszenia , ja po ponownej regeneracji tego samego amorka tak zrobiłem . Co do samej regeneracji to skoro teraz są amorki po 450 usd na amazonie to chyba już się regenerowac nie opłaca .
xj8 x350 4.2 long 2004
xj8 x350 4.2 long 2007

Offline JAG08.2018

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Kocham to forum
Odp: air suspension
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 28, 2019, 21:22:51 pm »
kalibracje zawieszenia tzn, wypoziomowanie komputerowe czy jeszcze coś innego? 450 usd to pewnie jakies 1650 + przesyłka, to pewnie pod dwa koła by wyszło, a wypadałoby wtedy pewnie zmienić obydwa z przodu to juz daje nam ze 3500 tysiaca na lekko i jakis montaż i wypoziomowanie, czyli ponad 4 to już sporo biorąc pod uwage regeneracje jednego za 950 i koszty ww. Czy źle myśle?

Offline promotion

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 142
Odp: air suspension
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 29, 2019, 12:56:16 pm »
kalibracja u mojego serwisanta to koszt 100-150 zł , co do regeneracji to po prostu napisałem jak ja uważam , regenerowany pochodzil ok 40 tys. km , nowy pochodzi 150-200 tys km , kwestia ile chce się latać kotem , ja swojego zostawiam u siebie  w garażu na zawsze więc w moim przypadku teraz jak padnie amorek to kupuje nowy
xj8 x350 4.2 long 2004
xj8 x350 4.2 long 2007

Offline JAG08.2018

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Kocham to forum
Odp: air suspension
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 29, 2019, 19:45:02 pm »
aha, to nie drogo, bo w aso podobno krzyczą pare setek. Źle zrozumiałem, to w takim razie lepiej by sie opłacało kupować nowy skoro taka jest różnica w przelocie. Ja też kupiłem z myślą trzymania go dłużej, o ile koszty napraw mnie nie przerosną. Mógłbym zainwestować w nowe tylko żeby ktoś mi dał pewny namiar, najlepiej sprawdzony.

Offline JAG08.2018

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Kocham to forum
Odp: air suspension
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 21, 2019, 20:06:06 pm »
Witam, czy ktoś może kupował amortyzatory producenta Aerosus? Oferują je w dobrej cenie około 1400zł. I tak zastanawia mnie jakiej mogą być jakości czy opłaca sie je kupić. Do tego czy ktoś poziomował auto sam po wymianie takiego amortyzatora? pozdrawiam

Offline JAG08.2018

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Kocham to forum
Odp: air suspension
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 04, 2019, 19:18:09 pm »
Panowie potrzebuje jeszcze raz podpowiedzi, wcześniejszy mechanik twierdził że mam nieszczelną poduche, a okazuje się że jednak to chyba układ jest nieszczelny. Objawy są takie że nie zawsze się podnosi zawieszenie, czasem w trakcie jazdy opada, a po zgaszonym silniku opada od razu cały z każej strony równomiernie. A nie jak to wcześniej twierdził mechanik że prawy przód opada, bo usłyszał syczenie z tej strony. Co to może być w takim razie? Gdyby to był jeden miech to opadał by cały czy tylko ta część auta?

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: air suspension
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 04, 2019, 21:28:47 pm »
Spryskać sprejem albo woda z mydłem po połączeniach. Może sekcja w rozdzielaczu puszcza
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: air suspension
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 04, 2019, 22:09:31 pm »
Pneumatyka w 350 działa na kilka sposobów. Min. co 24 godziny układ się budzi i sprawdza poziomowanie auta i go koryguje ale jeśli dobrze pamiętam tylko wykorzystując rezerwy powietrza w butli ,bez użycia kompresora. Kompresor tylko pracuje przy uruchomionym silniku. Użyj pianki wykrywacza do gazu ,lub umieszaj sobie wodę z mydłem i każdy element sprawdź. Wejścia na miechy ,oraz rozdzielacz w bagażniku. Do kompresora aby się dostać najprościej ściągasz lewe przednie nadkole.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline nowyzielony

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 138
  • Nowy, już mniej zielony
    • Entropy State
Odp: air suspension
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 11, 2020, 22:11:42 pm »
Za 1200 można kupić niemieckie nowe szt z dwu letnia gwarancją dedykowane do 350.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

To jak to jest z tymi amortyzatorami od Aerosus, jest sporo opinii, że to kiepskiej jakości "chińszczyzna". Ktoś kupował od nich - jak to jeździ?
https://www.opineo.pl/opinie/aerosus-nl/4#opinie
Było kilka S-typów, X-Type, jest X350 4.2