Autor Wątek: air suspension  (Przeczytany 9352 razy)

Offline JAG08.2018

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Kocham to forum
Odp: air suspension
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 11, 2018, 16:02:44 pm »
Rozumiem, a jakiś namiar na tą regeneracje? i długo juz z nim jeździsz bezawaryjnie? myślałem nad regenracją tylko nie wiedziałem czy warto. pozdrawiam

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 990
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: air suspension
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 11, 2018, 18:08:14 pm »
Regeneracje warto wykonać pod warunkiem , że amortyzator jest sprawny , a dziurawy/nieszczelny sam miech . W X350 jest zawieszenie hydropneumatyczne , czyli role sprężyny odgrywa miech w którym jest powietrze a amortyzator jest olejowy . Ja mogę dać przykład swojego X350 , miał regenerowane miechy i stoi równiutko , tylko co z tego skoro na dołach tłucze jak jasna cholera , bo amortyzator ma 7 % sprawności . Cały zawias był sprawdzany i luzów brak , ale tłucze właśnie zużyty amortyzator i dlatego na wiosnę będę musiał zakupić 2 nowe , bo o ile miech da się zregenerować , to amortyzator już nie , a że jest to cały zespół , to trzeba całość wymieniać .
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

Offline JAG08.2018

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Kocham to forum
Odp: air suspension
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 12, 2018, 20:48:08 pm »
amortyzatora co prawda nie sprawdzałem, ale póki nie zaczął mi ten miech przepuszczać, to jeździł jak należy i nie słychać było żadnych stukań. Kupiłem auto nie dawno, wszystko było ok, nagle zaczął mi wywalać ten air suspension fault i sie okazało że się nie podnosi. czasem sie podniesie i zaciśnie tą poduszkę ale po zgaszeniu słychać jak powietrze ucieka. i dlatego chciałbym wymienić czy zregenerować sam miech żeby nie iść w kosmiczne koszty, bo widziałem całe amortyzatory z miechem nowe po ponad 3 tysiące, a przydałoby sie pewnie od razu dwa wymienić.

Offline JAG08.2018

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Kocham to forum
Odp: air suspension
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 12, 2018, 20:52:38 pm »
a tak zapytam przy okazji bo widze że masz LPG, gdzie montowałeś i na jakich podzespołach. Bo przed tą awarią przymierzałem się do podróży w Polske w celu zamontowania żeby mieć pewność że ktoś zrobi to dobrze, bo u nas to mało kto chce się tego podjać.

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: air suspension
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 12, 2018, 21:28:03 pm »
Za 1200 można kupić niemieckie nowe szt z dwu letnia gwarancją dedykowane do 350.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 990
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: air suspension
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 13, 2018, 09:17:43 am »
LPG założył poprzedni właściciel w Rzeszowie , ale za dobrze to nie działa , bo reduktor za słaby dali ( i przede wszystkim tylko 1 a nie 2 jak być powinno ) . Ja teraz testuje ten miesiąc na benzynie , i jak będą koszty do przeżycia , to instalacja wyleci z auta .
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

Offline Alef Zero

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 67
  • xj8 2004
Odp: air suspension
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 13, 2018, 10:23:21 am »
Jeśli za 1200 można kupić nowe to nie ma się nad czym zastanawiać.
PS.
Regeneracja obejmuje miech jak i sam amortyzator ( wymiana ). Wiem bo mój miał przed regeneracją 20% a po 80%
Robiłem regenerację rok temu i do dzisiaj działa świetnie. Wówczas nie znalazłem tej oferty za 1200, gdybym ją znalazł to bym kupił nowe

Offline JAG08.2018

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Kocham to forum
Odp: air suspension
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 13, 2018, 21:27:23 pm »
 a gdzie moge znaleźć te niemieckie? bo szukałem na różnych stronach i nie rzuciło mi się w oczy. Rzeczywiscie nie wielka różnica zregenerowany a nowy, tylko zregenerować wystarczyło by jeden i jeździć, a tak pewnie trzeba by było kupić dwa? Co do eksploatacji na benzynie to moge powiedzieć że mi spala około 9 w trasie a w mieście 15-16 więc jak ktoś jeździ więcej po za miastem to da się przeżyć ale jak same miasto to już troche gorzej.

Offline a1410

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
  • X350 XJR 2004, X308 XJR 1998
Odp: air suspension
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 17, 2018, 20:17:59 pm »

Offline V12

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 433
  • Nowe części zamienne Jaguar Daimler tel. 5O61122O4
    • V12.com.pl
Odp: air suspension
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 17, 2018, 20:25:57 pm »
XJR-S 6.0 Asprey#99

Offline JAG08.2018

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Kocham to forum
Odp: air suspension
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 03, 2019, 20:43:15 pm »
dziękuje serdecznie za linki :) czy ktoś z Panów zamawiał z tych stron i jak jakość? nie długo będe się za to brał, tylko muszę znaleźć kogoś kto mi je wymieni i najlepiej od razu wypoziomuje. żeby nie jeździć z miejsca na miejsce i w miedzy czasie znowu je uszkodzić...

Offline Kacper21

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: air suspension
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 07, 2019, 16:24:26 pm »
Witam, ja z tej strony zamówiłem 2 tygodnie temu zawór do amortyzatora i przyszedł bardzo szybko natomiast nie miałem możliwości go jeszcze zamontowac wiec o tym czy jest w porządku niestety nie powiem natomiast czytając opinie o aerosusie duzo było nieprzychylnych i mówiących ze to tanie chińskie zamienniki slabej jakości, wiec warto sie zastanowić. Jedyne co to obejrzałem ten zawór i wyglada dobrze jedyne do czego mogę sie przyczepić to popękana gumowa uszczelka...
2007 Jaguar x358 XJR

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: air suspension
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 07, 2019, 21:27:26 pm »
Mam 350 że sprawnym zawieszeniem na rozbiórkę.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline JAG08.2018

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Kocham to forum
Odp: air suspension
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 08, 2019, 18:02:22 pm »
ja poszukuje prawego przedniego miecha, tylko interesuje mnie cena i stan, ponieważ rozważam kupno nowego. W danej chwili auto jest uziemione i nie mam nawet jak sprawdzić koloru naklejki na amortyzatorze bo podobno trzeba żeby dobrać odpowiedni.

Offline camaro

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 62
  • Kocham to forum
Odp: air suspension
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 09, 2019, 23:34:46 pm »
Tak kolor naklejki jest bardzo wazny i pod zadnym pozorem nie dawaj inneg koloru . mozesz sprawdzic kolor odczepiajac wezyk podcisnienia pod maska i odkrecajac poduszke od gorypowinna ci sie osunac iprzeznotwor z gory bedziesz widzial naklejke