Autor Wątek: Nie kręci, zablokowana skrzynia, brak komunikacji....  (Przeczytany 1881 razy)

Offline Daniel S

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • X350, S-type lift
Nie kręci, zablokowana skrzynia, brak komunikacji....
« dnia: Październik 24, 2020, 19:55:01 pm »
Witam serdecznie, pozdrawiam i proszę o pomoc w następującej sprawie....x350, 05 r 3.0,do wczoraj bez zarzutu, dziś odmówił współpracy, cisza po przekręceniu kluczyka, skrzynia zablokowana, P na wybieraku nie podświetla się, po podłączeniu kompa brak komunikacji ze skrzynią, ABS oraz modułem startowym (?), komp pokładowy wyświetla w kółko błąd praktycznie wszystkich systemów (skrzynia, abs, pneumatyka, hamulec postojowy itd), centralny caly czas się w kółko kręci(otwiera, zamyka), zmiana aku na nowy nie pomogła ..... Czy Ktoś ma pomysł? Czy to nie wygląda na problem z wiązką? Zanim jednak zaczniemy poszukiwania musimy się zmierzyć z problemem zabrania auta z miejsca Prezesa tutejszej spółdzielni i to przed poniedziałkowym porankiem.....zatem jak odblokować skrzynię i zwolnić hamulec postojowy,żeby go wciągnąć na lawetę, nie możemy namierzyć awaryjnego zwolnienia blokady jak we wcześniejszych modelach (okolice lewarka).... Jeszcze raz pozdrawiam.

Offline a1410

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
  • X350 XJR 2004, X308 XJR 1998
Odp: Nie kręci, zablokowana skrzynia, brak komunikacji....
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 25, 2020, 08:19:33 am »
Jeżeli drugi akumulator na pewno jest dobry, to aż tyle usterek na raz wskazuje na błąd masy. Spróbuj poluzować kable masowe przy nadwoziu i powtórnie dokręć śruby. Zrób to w bagażniku i pod maską

Offline Daniel S

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • X350, S-type lift
Odp: Nie kręci, zablokowana skrzynia, brak komunikacji....
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 25, 2020, 08:30:56 am »
Dzięki za sugestię, myślałem i o tym ale rozwiązanie okazało się zaskakujące, otóż wciśnięty był czujnik uderzeniowy, prawa strona przy pedałach, co samo w sobie może nie szokuje z tym, że.... nie było żadnego oderzenia, nawet w dziurę nie wjechałem a jednak jakimś cudem.....może komuś się przyda zanim rozpruje pół instalacji....Pytanie dodatkowe, zablokowałem radio wpisując trzy razy nieprawidłowy kod, czy po jakimś, określonym czasie pozwoli wpisać kolejny raz?

Offline a1410

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
  • X350 XJR 2004, X308 XJR 1998
Odp: Nie kręci, zablokowana skrzynia, brak komunikacji....
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 25, 2020, 09:21:13 am »
Nie wiem jak jest w Jagu, ale w Beemkach trzeba odłączyć akumulator na kilka minut

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Nie kręci, zablokowana skrzynia, brak komunikacji....
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 25, 2020, 10:39:35 am »
Na 10 sekund klawisze pty mem i strzałka prawa

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline promotion

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 142
Odp: Nie kręci, zablokowana skrzynia, brak komunikacji....
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 11, 2020, 18:48:32 pm »
Na 10 sekund klawisze pty mem i strzałka prawa

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka


działa tylko ze starym softem  , z nowy po 2007 nie działa . może jest jakaś inna kombinacja ?
xj8 x350 4.2 long 2004
xj8 x350 4.2 long 2007