Autor Wątek: Lozysko sprezarki klimatyzacji  (Przeczytany 978 razy)

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 998
Lozysko sprezarki klimatyzacji
« dnia: Listopad 13, 2018, 20:02:26 pm »
Czy ktos moze wymienial i orientuje sie jaki rozmiar lozyska w x300? Dowiedzialem sie ze mozna je zmienic bez wyciagania calego kompresora a moje halasuje juz kilka dobrych lat, mimo ze cala reszta dziala w porzadku. Podobno jest to 30x52x22mm ale brak potwierdzenia jakiegokolwiek.

Offline piorek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 275
  • Kocham to forum
Odp: Lozysko sprezarki klimatyzacji
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 13, 2018, 20:10:54 pm »
Jesli dobrze pamiętam tam jest Denso z serii 10PA, wiec łożysko powinno być dokładnie takie jak piszesz.
Łożyska zmienione pod dane auto to bardzo rzadki przypadek - wystepuje praktycznie jedynie gdy mamy do czynienia z dwoma kołami pasowymi na sprężarce.

Nie rozbierałem tej sprezarki, ale zakładam że tak jak w wiekszosci da sie to zrobić bez zdejmowania - najlepiej dorobić sobie tylko odpowiedni sciagacz ale to zapewne wiesz ;)

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 998
Odp: Lozysko sprezarki klimatyzacji
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 18, 2018, 21:15:45 pm »
Lozysko wymienione, rozmiar dokladnie taki jak pisalem, zadnych specjalnych problemow, sciagacza tez nie bylo trzeba, sprzeglo zsunelo sie bez problemu po odkreceniu srubki. Dwie sprawy. Potrzeba drugiej osoby zeby przytrzymala jakas lapka od góry sprzeglo, inaczej nie idzie go odkrecic, dwa, najlepiej jest odkrecic cztery sruby trzymajace sprezarke i odsunac ja z 15cm do tylu, dzieki temu widac kantem oka dziurki metalowego zatrzasku trzymajacego sprzeglo, bez tego po 25 minutach prób trafienia w niego najzwyczajniej sie poddalem.
Samo lozysko wygladalo w porzadku, moze pol mm luzu do przodu/tylu i krecilo sie ok jakkolwiek wystarczylo zeby halasowalo jak zmielone lozysko, wymienilem i w koncu mam cicho :D