Autor Wątek: Nie odpala stering Column locked S-type 3.0  (Przeczytany 1000 razy)

Offline ma6266

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Nie odpala stering Column locked S-type 3.0
« dnia: Listopad 12, 2018, 19:16:31 pm »
Witam wszystkich, piszę  tutaj ponieważ nie mogę uporać się z problemem w moim S typie 3.0 z 1999r. Mianowicie, jakiś czas temu zauważyłem pobór prądu na wyłączonym silniku i postanowiłem sprawdzić co jest złodziejem, po kolei wyciągałem wszystkie bezpieczniki i znalazłem winowajcę - dodatkowa pompa obiegu wody. I wszystko byłoby ok gdyby nie fakt że już go nie odpaliłem po tym zabiegu... Kiedy chce otworzyć drzwi z pilota otwierają się tylko drzwi kierowcy i po chwili ryglują z powrotem a po wsadzeniu kluczyka do stacyjki wyświetla się napis stering column locked jak przekręcę kluczyk zapalają się wszystkie kontrolki (normalnie) a w pozycji rozruchu wszystko gaśnie oprócz kontrolki airbag.
Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki 1000  razy, podmieniłem przekaźniki, podmieniłem blokadę kierownicy, moduł elektroniki w bagażniku i skończyły mi się już pomysły....
Może jest tutaj ktoś, kto spotkał się z podobnym problemem lub wie jak go rozwiązać. Za wszelkie sugestie będę ogromnie wdzięczny.

Offline artixxx3

  • Aspirant
  • Wiadomości: 1
  • Kocham to forum
Odp: Nie odpala stering Column locked S-type 3.0
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 20, 2018, 00:00:29 am »
Przerabiałem podobny temat tez nie mogłem odpalić z powodu blokady kierownicy centralny zamek reagowały tylko drzwi kierowcy winowajcą okazał się bezpiecznik klapy bagażnika który znajdował się w bagażniku nr 1 może to pomoże ja też kilkukrotnie sprawdzałem bezpieczniki a tego przeoczyłem powodzenia

Offline ma6266

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Odp: Nie odpala stering Column locked S-type 3.0
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 30, 2018, 21:12:03 pm »
Problem w końcu rozwiązany, uszkodzony był moduł tylnej elektroniki i rozkodowany immobilizer. Teraz samochód już jeździ. Koszt całej imprezy 1400zl...