Autor Wątek: Wyciek oleju na kolektor wydechowy spod klapy sterowania powietrzem w dolocie  (Przeczytany 2194 razy)

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: Wyciek oleju na kolektor wydechowy spod klapy sterowania powietrzem w dolocie
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 09, 2018, 09:33:54 am »
Jest to zawór odpowiedzilany za odpowietrzanie zbiornika paliwowego. Ekologia.

OK, ale skąd olej w zbiorniku paliwowym? Ewidentnie skrapla się/ścieka przez ten króciec olej. Po obróceniu kolektora nie ma innej drogi dostania się tam oleju jak właśnie ten króciec przy zaworze.

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: Wyciek oleju na kolektor wydechowy spod klapy sterowania powietrzem w dolocie
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 09, 2018, 10:14:50 am »
Udało mi się dogrzebać w manualu opis tego, co to jest, i wychodzi na to, że jest to regulator ciśnienia EGR (EGR Vacuum Regulator Valve) jeśli sobie dobrze to tłumaczę? Ja EGR nie posiadam, ale widocznie montowali regulator na fabryce skoro mam. Drogą dedukcji, jeśli nie mam EGR, to zawór nie ma czym sterować, ale chyba sobie pracuje w jakiś sposób i zapewne pcha mi olej(skąd tam olej?) w kolektor. Czyli podejrzewam, że jeśli zaślepię ten króciec, to nic złego nie powinno się stać, ewentualnie ten wężyk z regularota EGRa poprowadzę jakoś tak, żeby nie zaciągał powietrza/wody z zewnątrz.