Autor Wątek: Wyciek oleju na kolektor wydechowy spod klapy sterowania powietrzem w dolocie  (Przeczytany 2192 razy)

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
   Witam kolegów, kolejny dzień i kolejny challenge :) Mianowicie po nagrzaniu silnika zaczął mi dymić przepalony olej, no i okazała się sławetna uszczelka pod klapą sterowania powietrzem w dolocie.:
https://drive.google.com/file/d/1CqfsHSsa2XIKxt-nzsVyAS-En9qQEv0d/view?usp=sharing

 U mnie uszczelki są żółte, ale wszystkie zamienniki są czarne, dlatego chciałem się upewnić u was, czy patrzę na odpowiednią część, a mianowicie mam na myśli tą rzecz: https://sklep.v12.com.pl/o-ring-zaworu-zmiennej-geometrii-kolektora-c2s40669.html

   Chciałbym wyeliminować ten gromadzący się olej w dolocie, ale nie wiem dokładnie skąd on tam się bierze, tzn. wiem, jest on odprowadzany do dolotu przez ten króciec przy zaworze, ale nie wiem, skąd ten olej pochodzi, myślałem, że odpowietrzanie skrzyni jest tylko jedno i idzie do przepustnicy, a to wygląda mi na odpowietrzenie jakiejś innej przestrzeni (głowice?).

   No i jeszcze jedno pytanie, aby nie zaśmiecać forum nowym tematem: brakuje mi jednej tulei mocowania dolotu, czy ktoś może podesłać jakieś namiary gdzie taką nabyć? Rozumiem, że ona jest na klej? Nie jestem w stanie sobie przypomnieć, czy przy poprzednim demontażu wyszła razem z kolektorem, czy takiego już kupiłem kota bez tej tulejki:
https://drive.google.com/open?id=1k47hrSbBOuIfWSA-FzP_hAfmXU0WI3XT

Swoją drogą, wiele osób poleca zdemontować podszybie aby nie zrzucać kolektora, może to i jest jakiś pomysł, z tym, że na 4 śruby mocujące poprzeczną belkę (nie liczę tych trzech na środku pod podszybiem) udało mi się zerwać 3 sztuki, więc chyba jednak łatwiej i bezpieczniej jest zdemontować dolot niż później walczyć z wykręcaniem urwanych gwintów :)
https://drive.google.com/file/d/1lsH4sraeyRuHCyOmFmjSIKuOJO2yJjN5/view?usp=sharing


Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Wyciek oleju na kolektor wydechowy spod klapy sterowania powietrzem w dolocie
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 06, 2018, 18:25:54 pm »
Poprzeczki nie trzeba odkręcać po zdjęciu podszybia jest wystarczająco miejsca do klap. Co do koloru ja ostatnio wymieniałem i dostałem zielone więc chyba nie ma to znaczenia. Tulejkę taka to chyba lepiej będzie zamówić u tokarza i wkleić. Chyba że ktoś będzie miał z rozbiórki.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline ziwoj

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 86
  • Kocham to forum
Odp: Wyciek oleju na kolektor wydechowy spod klapy sterowania powietrzem w dolocie
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 06, 2018, 18:29:55 pm »
Z tą tulejką to nie jest tak łatwo klej nie bardzo chcę to trzymać a oryginalnie to jest wtopione w procesie produkcji , ja u siebie miałem tak samo przy zdejmowaniu kolektora po prostu wyszło całe , ktoś wcześniej chyba to za mocno dokręcił , tokarz dorobił mi redukcję z 14mm na 6mm rozwierciłem to wiertłem 12mm i nagwintowałem gwintownikiem 14mm ,wkręcone na klej do gwintów i trzyma .
Redukcja wygląda podobnie jak na foto tylko jest na płasko bez miejsca na klucz.
Też poszedłem tą drogą i zdemontowałem podszybie urywając przy tym 4 śruby więc lepiej zdemontować kolektor .
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2018, 18:39:02 pm wysłana przez ziwoj »
S-Type 2.5 v6 automat 2002r. lift

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Wyciek oleju na kolektor wydechowy spod klapy sterowania powietrzem w dolocie
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 06, 2018, 22:23:02 pm »
Uszczelki są zielone ale bez różnicy. Żółte podobnie jak te w kolektorach to był stary typ, później Jag zaczął wkładać zielone.

Co do tulejki to albo jak kolega napisał wyżej albo szukasz drugiej podstawy kolektora. Dokręcac z wyczuciem albo jak masz klucz dynamometryczny to na 5-7 Nm
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: Wyciek oleju na kolektor wydechowy spod klapy sterowania powietrzem w dolocie
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 07, 2018, 19:13:39 pm »
Dziękuję koledzy za pomoc, uszczelki są już w drodze :) Pytanie o ten olej w kolektorze - skąd się on tam bierze i czy mogę zaślepić ten wystający króciec przy zaworze... >:D

Offline maron

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • S-typ 2.7D
Odp: Wyciek oleju na kolektor wydechowy spod klapy sterowania powietrzem w dolocie
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 07, 2018, 21:03:34 pm »
te śruby to norma,muszą się rwać. :-zly

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Wyciek oleju na kolektor wydechowy spod klapy sterowania powietrzem w dolocie
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 08, 2018, 10:16:13 am »
Przed odkreceniem najpierw kilka razy młotkiem uderz w śrube przez klucz. Ostanio robiłem dwie wymiany silników i kazda sruba sie poddała tzn ,bez strat.
Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: Wyciek oleju na kolektor wydechowy spod klapy sterowania powietrzem w dolocie
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 08, 2018, 10:35:44 am »
Poszedł odrdzewiacz i stukanie młotkiem w główki śrub, ale mimo wszystko obkręciłem 3 z 4, one tam bardzo ciasno siedzą, więc pewnie zmęczenie materiału też swoje zrobiło. Ponawiam pytanie o króciec - czy mogę go zatkać a węża który na nim siedział odciągnąć gdzieś na bok tak, aby nie kapał z niego olej na kolektor?

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Wyciek oleju na kolektor wydechowy spod klapy sterowania powietrzem w dolocie
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 08, 2018, 11:03:28 am »
Który wąż zdjęcie.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: Wyciek oleju na kolektor wydechowy spod klapy sterowania powietrzem w dolocie
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 08, 2018, 16:25:17 pm »
Ten zaznaczony na fotce, on ma dochodzące dwa wężyki.

Offline ziwoj

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 86
  • Kocham to forum
Odp: Wyciek oleju na kolektor wydechowy spod klapy sterowania powietrzem w dolocie
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 08, 2018, 19:30:16 pm »
Ja mam 2,5 litra więc jest tam jeden wężyk ale generalnie to to samo i o ile dobrze mi wiadomo to jest to regulator ciśnienia paliwa i nie można tego zaślepić .
S-Type 2.5 v6 automat 2002r. lift

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: Wyciek oleju na kolektor wydechowy spod klapy sterowania powietrzem w dolocie
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 08, 2018, 19:59:14 pm »
Jeśli to regulator ciśnienia paliwa, to skąd tam olej?...

Offline ziwoj

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 86
  • Kocham to forum
Odp: Wyciek oleju na kolektor wydechowy spod klapy sterowania powietrzem w dolocie
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 08, 2018, 20:41:52 pm »
Sterowany jest podciśnieniem z kolektora a tam pewnie pełno oleju z odmy.
S-Type 2.5 v6 automat 2002r. lift

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: Wyciek oleju na kolektor wydechowy spod klapy sterowania powietrzem w dolocie
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 08, 2018, 23:13:29 pm »
To jest fizycznie niewykonalne, króciec od odpowietrzenia skrzyni korbowej został przeze mnie już dawno zaślepiony, EGR nie posiadam, ten wężyk z listwy paliwa raczej nie wtłacza oleju tylko jeśli już, to jakieś opary benzyny, drugi z wężyków idzie do zbiorniczka tego z drugiego zdjęcia i poci się ewidentnie przy tym regulatorze, więc olej jest pompowany ewidentnie z tego zbiorniczka. Co tam w nim jest?
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2018, 11:46:06 am wysłana przez MicGin »

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Wyciek oleju na kolektor wydechowy spod klapy sterowania powietrzem w dolocie
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 09, 2018, 07:56:26 am »
Jest to zawór odpowiedzilany za odpowietrzanie zbiornika paliwowego. Ekologia.
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2018, 11:46:14 am wysłana przez MicGin »
Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.