Autor Wątek: Problem z odpaleniem  (Przeczytany 917 razy)

Offline lysywieczor

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
  • Kocham to forum
Problem z odpaleniem
« dnia: Październik 22, 2018, 13:47:50 pm »
Witam wszystkich , jestem nowy na forum i od razu przychodze z pytaniem . Otóż od czwartku jestem szczęśliwym posiadaczem X - Type z 2.0 silnikiem Diesla z 2007 roku . Otóż przy kupnie sprzedawca odpalił go z "matki" , sugerując słaby akumulator . W ten sam dzień zrobiłem troche kilometrów , i wieczorem przekręcając 2x kluczyk nic sie nie działo . Za 3 razem na szczęście zapalił bez problemu . W piątek sytuacja się powtórzyła jeden raz , a po pracy nie odpalił wgl . Próbowałem odpalić z klemów , pchałem go z pomocą innych i nic . W sobote wiec wymienilem nowy akumulator i z myślą że bedzie dobrze włozylem kluczyki do stacyjki i ... znowu nic . Rozrusznik kilka razy cyknął , wiec stwierdzilem że najprawdopodobniej coś z nim jest nie tak . Dzisiaj zorganizowałem hol do elektryka , jednak stwierdzilem ze sprobuje go odpalić i .... odpalił za pierwszym razem bez problemu . Elektryk sprawdził ładowanie , wszystko jest pierwsza klasa . Odpalałem u niego samochód ze 20 razy i bez skazy . Pytanie czy ktoś spotkał się z podobnym problemem ? Wykluczyłem immo bo przecież jakby raz byl problem z odpaleniem to i potem również "cudownie" by nie odżył . Dzieki za wszystkie odpowiedzi ;)

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Problem z odpaleniem
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 22, 2018, 18:26:24 pm »
To Ci podpowiem bo miałem identycznie. Raz palił.. raz nie.. raz cykał i zaskakiwał za np 3 razem. Dałem rozrusznik do regeneracji i nic.. kupiłem drugi i chwilę chodził a po tygodniu znów cyka. Oczywiście aku zmieniłem na nowy ale dalej nic. Co się okazało i teraz jest igła.
Pierwsza rzecz to mam upalony kabel + idący od aku do rozrusznika więc dołożyłem 16mm2 ale jeszcze miał problemy czasem więc jeszcze raz porozkręcałem kable idące do rozrusznika i było gruntowne czyszczenie przyłączy aż się błyszczały. Miało prawa nie dostawać prądu bo był syf straszny na łączeniach. Od tej pory kręci jak wściekły i nie zawahał się nawet na chwilę.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Offline lysywieczor

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
  • Kocham to forum
Odp: Problem z odpaleniem
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 22, 2018, 19:09:37 pm »
Kurde dzięki wielkie jak to to to dupę mi uratowałeś bo już miałem rozrusznik kupować albo sprawdzać kluczyk czy jest dobry . Jutro zabieram się za to i dam znać ;)

Offline lysywieczor

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
  • Kocham to forum
Odp: Problem z odpaleniem
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 23, 2018, 17:33:18 pm »
Sprawa rozwiązana dla potomnych . Problemem były zaśniedziałe kable i komutator ;)