Autor Wątek: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej - polecane serwisy  (Przeczytany 3070 razy)

Offline Łukasz

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Kocham to forum
Wymiana oleju w skrzyni automatycznej - polecane serwisy
« dnia: Październik 20, 2018, 08:16:27 am »
Witam, czy znacie może serwisy na południu Polski, którym z czystym sumieniem można powierzyć wymianę oleju w skrzyni automatycznej? Chciałbym wykonać statyczną kilka razy, lub najlepiej dynamicznie z płukaniem skrzyni. Niestety poleganie na opiniach z gatunku ''dobry mechanik'' mnie nie zadowala, gdyż dzwoniłem już do kilku z rewelacyjnymi opiniami i raczej nie słyszałem entuzjazmu odnośnie podjęcia się zadania wymiany oleju w moim X-typie 2.2D. Chciałbym, żeby było to wykonane profesjonalnie, tzn z instrukcją (odpowiednia temperatura, ustawienie w sterowniku poziomu zużycia oleju itp) i zobaczyć jak to wykonują(lub chociaż stan i wygląd zlewanego oleju) Dzwoniłem do ASO Car Master Kraków, ale za sam olej liczą sobie 300złx12litrów=3600zł co jest paranoją. Z góry dziękuję za pomoc
Jaguar X-type 2.2D 2009

Offline Trak

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej - polecane serwisy
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 20, 2018, 18:37:46 pm »
W Krakowie spróbuj tutaj http://www.automatsentyrz.pl/kontakt. To firma od skrzyń automatycznych http://www.automatsentyrz.pl/o-nas. Byłem tam kilka razy na wymianie oleju w automacie poprzedniego Jaguara i było wszystko ok. Czy potrafią spełnić Twoje wymagania - cóż, trzeba ich zapytać.
x-type 2,5b automat 4x4, 2009r.

Offline Łukasz

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Kocham to forum
Odp: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej - polecane serwisy
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 26, 2018, 18:38:06 pm »
Jeśli chodzi o Automatsentyrz to większość opinii mają pozytywnych, ale kilka komentarzy opisuje ich z takiej strony, że włos się jeży.. We wszystkich tych warsztatach dość często zmieniają się mechanicy i trzeba mieć szczęście aby trafić na tego właściwego. Byłem dziś ponownie w Aso Jaguara w Krakowie, dopytać o błędy i szarpnięcia skrzyni. Powiedzieli, że wymienią olej, ale odchodząc od kwestii kosztów po kontakcie z jednym z serwisantów mam mieszane uczucia - nie wiedział gdzie jest wlew oleju do skrzyni, jeszcze przegadywał się ze mną, że jest gdzie indziej niż mówię. Wzięli 400 za podpięcie do komputera, nawet nie skasowali błędów i komunikatu serwisowego, który został mi po wymianie oleju w silniku, nie można nawet podejść do auta, żeby coś się zapytać. Ale za to zaproponowali mi wymianę sterownika w kwocie 6000zł. Dlatego ponawiam prośby o namiary do jakichś fachowców od automatycznych skrzyni - chcę wymienić ten olej i zobaczyć co się będzie działo dalej.
Jaguar X-type 2.2D 2009

Offline MicGin

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Sovereign
  • ***
  • Wiadomości: 776
  • JCPF Club Member
Odp: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej - polecane serwisy
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 26, 2018, 19:16:54 pm »
Ktoś gdzieś kiedyś....
Tak wiem jak to brzmi ale na spotkaniach KKN w Krakowie ktoś mi kiedyś polecał serwis na Prądnickiej. Opinie mają niezłe. Sam jeszcze okazji nie miałem aby ich sprawdzić.
http://www.axod.pl/
Był S-type
-pozostaję w rodzinie-
Jest XJR

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 819
  • ....był S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej - polecane serwisy
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 26, 2018, 23:31:23 pm »
Ja na południu Polski mogę Ci polecić serwis skrzyń automatycznych pod Kielcami Zapała Automatic... Korzystałem z ich usług juz kilka razy i bylem zadowolony... Wymieniają oni olej dynamicznie... Nie ma też problemu z tym, aby wręcz stać nad mechanikiem i patrzeć jak pracuje przy naszym aucie... Za wymianę dynamiczną używając oryginalnego oleju Zf6 zapłaciłem coś ok. 1200 zł...
Ich strona: www.zapala-automatic.pl
Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III

Offline bananix

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 102
  • XF 3.0 S/C
Odp: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej - polecane serwisy
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 28, 2018, 20:47:11 pm »
Ktoś gdzieś kiedyś....
Tak wiem jak to brzmi ale na spotkaniach KKN w Krakowie ktoś mi kiedyś polecał serwis na Prądnickiej. Opinie mają niezłe. Sam jeszcze okazji nie miałem aby ich sprawdzić.
http://www.axod.pl/
Byłem, polecam. Co prawda nie byłem przy wymianie, ale nie mam zastrzeżeń. Cena za usługę bardzo rozsądna.

Offline Łukasz

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Kocham to forum
Odp: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej - polecane serwisy
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 03, 2018, 19:37:53 pm »
Dziękuję za pomoc, dzwoniłem do obu serwisów, jeśli chodzi o wymianę oleju to wygląda, że wiedzą o co chodzi. Ale jak tylko powiedziałem o błędach skrzyni, to powiedzieli, że się za to nie biorą i kierują mnie najpierw do elektryka, więc na razie do póki nie sprawdzę instalacji i sterownika, który prawdopodobnie jest przyczyną błędów wymiana oleju wstrzymana. Dzwonię cały tydzień po elektrykach w promieniu 50 kilometrów od Krakowa i nikt się nie chce tego podjąć. Dlatego jeśli znacie jakiegoś elektryka co nie boi się zaglądnąć do Jaguara to proszę o info. Pozdrawiam
Jaguar X-type 2.2D 2009

Offline Trak

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej - polecane serwisy
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 06, 2018, 13:12:53 pm »
Proponuję elektryka w Bochni https://panoramafirm.pl/ma%C5%82opolskie,boche%C5%84ski,bochnia,wodoci%C4%85gowa,15/pserwis_elektromechanika-znwsfi_pce.html. Gość deklaruje ogarnięcie elektryki i elektroniki okołoskrzyniowej w iksie. Przyjmuje na termin, ale wg mnie warto czekać (kilka razy wyeliminował mi upierdliwe usterki w różnych autach).
x-type 2,5b automat 4x4, 2009r.

Offline Łukasz

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Kocham to forum
Odp: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej - polecane serwisy
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 17, 2019, 19:04:59 pm »
Witam, jeśli chodzi o elektryka w Bochni również nie podjął się tematu. Znalazłem innego w okolicy Kalwarii Zebrzydowskiej - wcisnąłem mu samochód na siłę - stał tam 3 tygodnie i po wielu telefonach w końcu kazał przyjechać. Niestety nic nie stwierdził, zapłaciłem tylko 100zł za parkowanie. W końcu zdecydowałem się mimo błędów skrzyni na wymianę dynamiczną oleju w serwisie Zapała. Podjęli się wymiany po przejechaniu się samochodem i jak na razie od miesiąca błędy się nie pojawiają. Nie wiadomo co pomogło wymiana oleju, czy dociśnięcie jakiegoś styku przy kablach skrzyni.
Jaguar X-type 2.2D 2009