Autor Wątek: XJ358, 2007, przelot 120+, cena 53 tPLN  (Przeczytany 1811 razy)

Offline PeterX

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 299
  • X358L/4.2/2008
XJ358, 2007, przelot 120+, cena 53 tPLN
« dnia: Październik 15, 2018, 00:15:50 am »
Witam

Poszukując kota trafiłem na tego osobnika:

https://www.otomoto.pl/oferta/jaguar-xj-xj358-lang-4-2-oryginalny-przebieg-ID6B9uQv.html

Ogłoszenie poszło we wrześniu, aktualnie zostało właśnie wznowione po krótkiej nieobecności, fotki są super, w rzeczywistości jest trochę gorzej; na cenę nie patrzcie, jest raczej przeszacowana.
- prod 11/2007, pierwsza rej. jakoś 10/2008 - jakby trzymany na demówie u dealera alboco
- pochodzenie: USA
- miejsce do zalookania: Łajtstok of kors

Oglądałęm go w niedzielę, niestety nie od spodu, przekładam to na weekend we współpracy z mechanikiem i lakiernikiem.
Właściciel jest handlarzem, młody chłopak, trochę nie wzbudza zaufania bo za mało wie o kocie, albo udaje, ja chyba mu powiedziałem więcej; kot w Polsce od końca 2016. Z zewnątrz do drobnej poprawki malowanie przedniego zderzaka i wypiaskowanych z przodu progów + poprawa precyzji mocowania zderzakóww, ale tak na upartego nie jest to konieczne z wyjątkiem tych progów, jedna fela ma mały defekt rantu.
Kocur nie jest jakoś dobawiony bajerami, raczej podstawa + wentylowane fotele, wewnątrz jest prawie nieskazitelny: rysa na drewnie po stronie pasażera, lakier na kierownicy od strony szyby wyczuwalnie popękany - jakby od słońca?, uszkodzony/połamany plastik czujników na podszybiu - szyba wymieniona, była pęknięta w Stanach, ale nie jakaś rozbita, poduchy zgodnie z Karfaksem i fotami nie wywalone.   
Napęd: praca silnika i skrzyni bez najmniejszego zarzutu
Osprzęt: dmuchawa nawiewu dudni na wysokich obrotach /chyba ta po stronie pasażera, bo siedząc za sterami jakby tego nie słychać, podobno zdarza się w kotach/, wyczuwalne bicie przednich tarcz.

Miałbym pytanka, bo nie mogę ustalić paru faktów z tym samochodem:
- czy to normalne, że 358 nie ma zmieniarki CD, czy jest tam ewentualnie wiązka? A jeśli nie ma, to dajmy na to panel audio obsłuży emulator zmieniarki, również z kierownicy /pod kątem mp3, na co ku dziś zmieniarka/?
- czy skoro na panelu centralnym jest przycisk "defrost" to przednia szyba jest ogrzewana? Nie widziałem w szybie żadnych elementów grzejnych jak np w Fordach, może jest jakoś inaczej ogrzewana? Właściciel nie kuma bazy, a w ogłoszeniu pisze że szyba ogrzewana.
- czy bicie tarcz w 350/358 to przypadek odosobniony czy symptomatyczny, tj. czy ma np. związek z zaciskami /osobiście mam złe doświadczenia z biciem tarcz w Hondzie, kilka głębszych hamowań i po nowych tarczach, winny fabryczny defekt projektowy systemu hamulcowego/

Fotki z USA poniżej, jakoś strasznie chyba kot nie oberwał.
Będę bardzo wdzęczny za komentarze, wskazówki.

Pozdr
Peter












« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2018, 00:40:39 am wysłana przez PeterX »