Autor Wątek: Czerwona lampka  (Przeczytany 1283 razy)

Offline JAG08.2018

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Kocham to forum
Czerwona lampka
« dnia: Październik 05, 2018, 17:46:13 pm »
Witam, mam pytanie odnośnie czerwonej lampki na zegarach mianowicie o czym ona mówi, przed czym ostrzega. Pali mi sie cały czas też żółta, a czerwona zapalała sie okresowo wraz z komunikatem o tym że jest za mało czynnika chłodzącego ( zapalała się przy dynamicznym przyśpieszaniu, gasła przy spokojnej jeździe) dolałem ostatnio chłodziwa, komunikat zniknął ale lampka wciąż się pali na czerwono i ta druga na żółto. Podłączałem już raz pod komputer i zapowiada się na zmiane sondy i czujnika przyśpieszenia bocznego od absu. Dodam że auto jeździ jak trzeba i nic nie wzbudza podejrzeń. A mam jeszcze problem z czujnikiem od klapy bagażnika ciągle pokazuje mi że jest otwarta. Czy to może być któreś z tych przyczyn które podałem czy jeszcze coś innego?

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: Czerwona lampka
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 05, 2018, 21:43:24 pm »
Czerwona oznacza awarie i to taką fest. Ale jak mówisz że ci wyświetla otwarty bagażnik to zapewne od tego, bo w X'ksach jak otworzysz drzwi na postoju czy nie domkniesz bagażnika to skrzat będzie ci o tym przypominać

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Czerwona lampka
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 08, 2018, 21:09:29 pm »
Zgodnie z instrukcją żółta lampka informuje o usterce która należy sprawdzić przy okazji. Czerwony kolor oznacza stop ,sprawdź przyczynę jak najszybciej. Jeśli płynu nie ubywa sprawdź czujnik poziomu płynu pod zbiorniczkiem wyrównawczym . Ta sama wiązka ,która zasila zawory ogrzewania . A główna wtyczka jest pod zaślepka przedniego haka do holowania.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.