Autor Wątek: s type automat 6hp26  (Przeczytany 8392 razy)

Offline Piotrek1979

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: s type automat 6hp26
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 05, 2018, 11:42:19 am »
W każdym automacie podstawą dobrego działania jest wymiana oleju na czas oraz takiego jaki jest dedykowany.Ja mam jaguara dopiero kilka dni ale mam jeszcze chryslera 300m z silnikiem 3.5 V6 benzyna w automacie z 2002 roku więc temat automatu jest mi bardzo dobrzr znany.Nie wolno lać zamiennych olei do skrzyń,np.do chryslera dedykowany jest olej mopar atf+4 oryginał usa drogi ale najlepszy niby zamiennikiem może być jakiś ravenol nawet gdzieś wyczytałem tutaj że ktoś komuś polrca do jaguara właśnie ten ravenol.Jeśli chodzi o chryslera to po wlaniu ravenola było dużo przypadków źle działającej skrzyni.Nie wiem jak jest z jaguarem ale pamiętajcie,że olej czyni cuda.

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: s type automat 6hp26
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 05, 2018, 12:09:29 pm »
W przypadku tej fordowskiej aby specyfikacja się zgadzało choć w sumie taniego oleju nie wlałem ale też chodzi a raczej chodziło aż do końca i dalej by chodziło. Zrobiła ok 20tys km na tym oleju niczego niepokojącego nie zauważyłem. Także może marka nie istotna a jakość...
:)

s-type 4.0 2000r

Offline Wolcik2

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 200
  • Kocham to forum
Odp: s type automat 6hp26
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 05, 2018, 12:29:29 pm »
Z tym że poprzedni właściciel wymienił skrzynie bo była manualna na automat 😐 i putnie czy wszystko zrobione jest ok 🤔latem się wezmę dopiero za ten temat bo w tej chwili mam jedno auto i jest cały czas w rozjazdach 😎 Jak na razie to się już przyzwyczailiśmy do jej humorów przez rok, oby wytrzymała jeszcze rok :-clap

Offline Alef Zero

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 67
  • xj8 2004
Odp: s type automat 6hp26
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 05, 2018, 15:11:15 pm »
Robiłem ponad rok temu 6hp26. Objawy jak wyżej, hard shift z 1 na 2 i tryb awaryjny, zwłaszcza w korku. Altamira poradziła mi firmę Midparts, podobno najlepsza od skrzyń zf. Pełny remont plus konwerter 9 tys. Drogo ale jestem zadowolony. Już ponad rok a skrzynia pracuje idealnie.

Offline qlimaxer

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 633
  • S-type 2002, I lift, 2.5 V6/LPG
Odp: s type automat 6hp26
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 05, 2018, 19:40:39 pm »
Takie tam gadanie. Ja wlałem Mannola AG55 zamiast zf i ravenola i jeżdzę i nic się nie dzieje, skrzynia chodzi gładko i przyjemnie. Zaryzykowałem i nie żałuję.
GO HARD OR GO HOME...

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: s type automat 6hp26
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 05, 2018, 21:03:07 pm »
A tak chwaliliście te zf hmmm...

W porównaniu do 5 biegowych można powiedzieć że jest bezawaryjna
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Wolcik2

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 200
  • Kocham to forum
Odp: s type automat 6hp26
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 05, 2018, 21:53:24 pm »
Z tymi olejami i częściami to jest wielki mit. Jak jest dana specyfikacja oraz parametry ( w sensie olej ) to po co mam przepłacać skoro mogę za 1 wymianę zrobić 2 tylko częściej ( w skrzyni jeszcze dochodzi filtr+ miska) i napewno nie zaszkodzi 👍 , a co do części to można podebrać od innych aut z tym że nie będzie dedykowane dla Jaga😎  jcpf-stanby

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: s type automat 6hp26
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 06, 2018, 00:19:19 am »
witam czy może wie ktoś jak zresetować odblokować automat 6hp26 ponieważ wszedł w tryb awaryjny (chyba ) na wyświetlaczu licznika komunikat "gearbox fault" i oczywiście rusza tak jak by z 2 albo 3 biegu , a dodam że odpięcie aku nic nie zmienia!?dodam jeszcze że przed tym całkowitym zablokowaniem miałem już problemy z tą skrzynią poszarpywała na 3 i 4 biegu a do tego raz na jakiś czas po wrzuceniu "D" auto nie rusza od razu tylko po jakiejś sekundzie dwóch a co do komunikatu "gearbox fault" rzadko bo rzadko ale jak się pojawił i też wchodził w tryb awaryjny tylko tyle że  wystarczyło zgasić i ponownie odpalić i błąd znikał a auto zaczynało jeżdzić normalnie

Kolego jaki przebieg ma ta skrzynia???

A tak chwaliliście te zf hmmm...

W porównaniu do 5 biegowych można powiedzieć że jest bezawaryjna

ja tam nie wiem ale sam napisałeś że płyta w zf padła  ;D
A tak serio to bardzo dużo dostępnych części zf dostępnych na rynku mówi samo za siebie.... tak wiem zf jest porostu więcej a mi to tylko mówi że też się psują te skrzynie
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2018, 00:33:02 am wysłana przez Szwagier »
:)

s-type 4.0 2000r

Offline rav

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 194
  • S Type 2003 3.0 Sport
Odp: s type automat 6hp26
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 06, 2018, 07:37:48 am »
@Szwagier, sprawdź sobie, do ilu modeli aut szła ta skrzynia i przez ile lat  :-chyt Dlatego jest zapotrzebowanie na części. A skrzynia każda może się popsuć, bo nie wiadomo, jak auto było traktowane, czy ktokolwiek zmieniał olej itd. Miałem fordowską i w pracy skrzyni jest przepaść, ale dzieli je technologicznie wiele lat. Gdzieś czytałem, że podobno 5R55N była rozwijana z 3-biegowej na 4, a pózniej 5 + dołożona elektronika itp. Nie wiem, czy to prawda  :-super
Był: czarny S-Type 2001 3.0
Jest: srebrny S-type 2003 Sport 3.0

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: s type automat 6hp26
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 06, 2018, 08:23:48 am »
@rav, tak zgadza się tu są wpisy o tym jak ona powstała
http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php?topic=28663.0
Chodzi mi tylko o to że nie jest ona taka do końca bezawaryjna patrząc na wpisy na forum chociażby.
Mnie interesuje jak pracuje ta 8 biegowa też pewnie przepaść do zf6  ;)
:)

s-type 4.0 2000r

Offline rav

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 194
  • S Type 2003 3.0 Sport
Odp: s type automat 6hp26
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 06, 2018, 08:46:33 am »
W sumie zapytam w tym temacie. Jak wymienialiście olej w ZF6 u siebie? Dynamicznie, gdzie dzwonię, to nigdzie nie robią, nie mają maszyny do tego przeznaczonej. Ile litrów da radę wymienić statycznie? Dostałem info, że gdy odkręci się dodatkowo sterowanie (jak mniemam chodzi o mechatronikę?) np. na całą noc, to 7 litrów powinno ścieknąć, a to już można wlać 70-80% nowego oleju  :-chyt
Był: czarny S-Type 2001 3.0
Jest: srebrny S-type 2003 Sport 3.0

Offline Demo

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 763
  • Jaguar xj40 Sovereign 4.0 1993r
Odp: s type automat 6hp26
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 06, 2018, 10:14:23 am »
Ja tez mialem problem z wymiana dynamiczna bo nigdzie tego praktycznie nie robia wiec zlewalem statycznie 2 razy.
Splywa okolo 60% starego oleju, wymieniamy filtr, lejemy nowy olej, jezdzimy ze 2tys km i kolejny raz wymieniamy juz tylko sam olej. Robilem tak w 2 autach i 0 problemow.

Offline qlimaxer

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 633
  • S-type 2002, I lift, 2.5 V6/LPG
Odp: s type automat 6hp26
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 07, 2018, 12:44:54 pm »
Moja skrzynia i konwerter były pozbawione oleju w 100%, były zupełnie puste, weszło niecałe 12l. jak będziesz wymieniał statycznie to te 8l powinno Ci wystarczyć.
GO HARD OR GO HOME...

Offline qlimaxer

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 633
  • S-type 2002, I lift, 2.5 V6/LPG
Odp: s type automat 6hp26
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 07, 2018, 12:46:11 pm »
Z tymi olejami i częściami to jest wielki mit. Jak jest dana specyfikacja oraz parametry ( w sensie olej ) to po co mam przepłacać skoro mogę za 1 wymianę zrobić 2 tylko częściej ( w skrzyni jeszcze dochodzi filtr+ miska) i napewno nie zaszkodzi 👍 , a co do części to można podebrać od innych aut z tym że nie będzie dedykowane dla Jaga😎  jcpf-stanby

dokładnie tak. Producent tak samo zaleca lać jeden olej do silnika, a wiadomo jak jest. Jeśli spełnia wszelkie normy i specyfikacje i nie płacisz za logo i znaczek to czemu nie? Przykładem taniego i świetnego oleju jest GULF.
GO HARD OR GO HOME...

Offline ziwoj

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 86
  • Kocham to forum
Odp: s type automat 6hp26
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 28, 2018, 21:48:45 pm »
Witam podepnę się pod temat , mojego 2.5 z 2002 r polift również dopadła przypadłość opisana powyżej coraz częściej robi twarde zmiany z 1 na 2 i czasem z 2 na 3 tak jakby nie chciał wejść oraz wsteczny potrafi szarpnąć , czy płyta separatora jest jednakowa do wszystkich s-type i ewentualnie jakiś namiar bo po 6hp26 to różne płyty pokazuje .Wymiana oleju i filtra była prze zemnie robiona statyczna ale bez zmian .
S-Type 2.5 v6 automat 2002r. lift