Autor Wątek: Projekt wielu usprawnień S-Type 3.0 V6 2004  (Przeczytany 1101 razy)

Offline JimmerDS

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Projekt wielu usprawnień S-Type 3.0 V6 2004
« dnia: Wrzesień 19, 2018, 17:23:59 pm »
Witam szanownych forumowiczów

Długo nosiłem się z zamiarem kupna Jaga i w końcu mi się to udało.
Od miesiąca sprawdzam jak Jag się zachowuje sprawdzam spalanie oraz trakcję czytam instrukcję, poradniki itp.

Zakładam ten wątek ponieważ chcę wprowadzić szereg usprawnień oraz udokumentować pracę związane z przywróceniem Jaga do świetności w czym pomoże mi bardzo Wasza pomoc.

Mam nadzieję że tak obszerny wątek będzie mógł istnieć na forum jako cały "projekt" ponieważ nie chcę rozbijać każdego pytania na drobne a osoby zainteresowane postępem będą mogły obserwować prace w jednym miejscu. (prośba do moderatorów o ewentualną sugestię gdzie wątek najlepiej pasuje)

Wstępna lista którą ledwo zacząłem pisać i która na pewno będzie modyfikowana

Lutowanie kostki air bag pod fotelem pasażera
instalacja gazowa - poznań i okolice gdzie, jak - ile to kosztuje na co zwrócić uwagę
wymiana opon i felg na większe - różnica w spalaniu oraz wybijaniu się zawieszenia oraz różnice w wybieraniu nierówności - czy warto, na co zwrócić uwagę
wymiana tarcz oraz klocków hamulcowych - jakie polecacie na co zwrócić uwagę
filtra kabinowego
filtra oleju
oleju - millers 5w30?
płukanka silnika - jak dobrze przeprowadzić?
oleju w skrzyni biegów - zrobić samemu czy zaprowadzić do serwisu - nadal jeśli się da - w okolicy poznania
obicia tapicerki fotele podłokietnik - odrestaurowanie wnętrza które jest trochę zniszczone codziennością (chcę kupić zestaw prawie nowy od anglika - muszę sprawdzić jak ma się elektryka fotela kierowcy eu do pasażera ang)
nagłośnienie - dołożenie zestawu głośników Alpin
klimatyzacja - czym nabić jakie są różnice w mieszance co muszę o tym wiedzieć?
telefon z opcją strumieniowego przesyłania muzyki bluetooh
wymiana navigacji na androida

Karoseria
wymiana
-maska
-błotnik prawy przedni
zderzak przedni i tylny
czujniki parkowania przód - czy da się to dołożyć 

Chcę nagrać filmy na yt przy każdej pracy aby zapełnić trochę lukę w internecie na temat tego pięknego wozu
 :)

Dajcie znać co o tym myślicie
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2018, 17:53:00 pm wysłana przez JimmerDS »

Offline jaguarstype2004

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 531
  • Kocham to forum
Odp: Projekt wielu usprawnień S-Type 3.0 V6 2004
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 19, 2018, 17:59:25 pm »
jak Poznań, to Szamotuły Gieremek, ogarną wszystko w jagu nawet po partaczach, gaz tak samo tylko tam. Głośników nie ma sensu na alpine zmieniać, bo są słabe, więcej da ci wyciszenie drzwi matami butylowymi, zakrycie otworów technologicznych i specjalne maty za głośnik,zdziwiłby się każdy,że fabryczne audio zagra wtedy o niebo lepiej, zobacz mój temat w galerii, do tego możesz zmienić na zestaw dwudrożny,ale tylko firmy typu focal, dls, audio system, nie żadne alpine itp, ale nie wiem jakie są twoje wymagania co do audio. Felgi do 18" jeździ się bardzo komfortowo, nie wiem jak na większych,spalanie podobne, zależy od klasy opon, ale nieznacznie większe mam niż na 16"
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2018, 18:03:50 pm wysłana przez jaguarstype2004 »

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.281
Odp: Projekt wielu usprawnień S-Type 3.0 V6 2004
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 19, 2018, 19:46:05 pm »
Proponuję założyć sobie swój temat w galerii (ze zdjęciami).
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996