Autor Wątek: Jaguar s type 4.0 wentylator ciągle chodzi temp silnika 104stop..  (Przeczytany 930 razy)

Offline Dominik 1998

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Jaguar s type 4.0 wentylator ciągle chodzi temp silnika 104stop..
« dnia: Wrzesień 18, 2018, 17:29:29 pm »
Witam mam problem otóż wymieniłem zaworki nagrzewnicy nową pompke elektryczną nowy zbiorniczek nowa aluminiowa obudowa termostatu i nowy termostat 84stopnie otwierania z inter carsu wszystko wydaje się że dobrze chodzi ale gdy temperatura płynu wskoczy na 90 i jeszcze z 5 minut pojezdze to  załącza się wentylator na dużym biegu i ciągle już chodzi czy jadę szybciej czy na trasie to i tak chodzi na dużym biegu jak chwilę postoi zmniejsza bieg i podłączyłem pod kompa i pokazuje mi na postoju 98 stopni w trakcie jazdy 104 z wentylatorem włączonym w czym tkwi problem pompa wody też była zmienia parę tysięcy km temu może to wina termostatu choć jest nowy może są jakieś inne do tego modelu
Proszę o jakiejś porady
Pozdrawiam

Offline Wolcik2

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 200
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar s type 4.0 wentylator ciągle chodzi temp silnika 104stop..
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 18, 2018, 19:12:40 pm »
Czujnik temperatury płynu ( na chłodnicy) oszukuje czyli do wymiany. Sprawdź czy silnik naprawdę jest taki gorący, i czy przewody są bardzo twarde. Potem szukać w chłodnicy przelotu lub uszczelka pod głowicą.

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: Jaguar s type 4.0 wentylator ciągle chodzi temp silnika 104stop..
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 19, 2018, 09:46:19 am »
Może nie odpowietrzyleś układu dobrze? Ogrzewanie na maksa, jak termostat się otworzy sprawdź poziom w zbiorniku uprzednio odpowietrzając układ specjalnym zaworkiem...
:)

s-type 4.0 2000r