Autor Wątek: Dziwna strata mocy  (Przeczytany 1306 razy)

Offline mbolo

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 195
  • Kocham to forum
Dziwna strata mocy
« dnia: Wrzesień 17, 2018, 16:22:54 pm »
Przy 130 milach dziwnie samochód traci moc. Raczej nie wygląda to na odcięcie bo nie szarpie tylko nagle już nie przyspiesza. Mam wersje amerykańską to wydaje mi się ze powinien iść do 150. Jak da sie sprawdzić co to jest i czy da sie ewentualnie to odcięcie ominąć.

Offline xsnailx

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Kocham to forum
Odp: Dziwna strata mocy
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 17, 2018, 18:04:11 pm »
Limiter, w volvo z rynku USA też mam niecałe 140 mil max. Objawy takie same

Offline mbolo

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 195
  • Kocham to forum
Odp: Dziwna strata mocy
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 17, 2018, 22:13:54 pm »
Wie ktoś jak ten limiter ominąć ?

Offline tomasz

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 626
Odp: Dziwna strata mocy
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 17, 2018, 23:52:58 pm »
poszukaj na forum , temat był omawiany - ale chyba nikt z tym sobie nie poradził

Offline a1410

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
  • X350 XJR 2004, X308 XJR 1998
Odp: Dziwna strata mocy
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 18, 2018, 21:55:03 pm »
Sprawa ogranicznika V-max do 200-210km/h jest problemem większości aut sprowadzonych z USA. W niektórych da się to zdjąć po za serwisem, a w niektórych nie i Jaguar należy niestety do tej drugiej grupy. Kolega ze Stanów dał mi kiedyś taką radę; jeżeli kupujesz auto ze stanu, w którym przepisy wymagają takiego limitera i pokażesz, że wywozisz je po za ten stan, to dealer ma możliwość przesunięcia ogranicznika v-max do poziomu obowiązującego w stanie lub w kraju, do którego wywozisz to autko i zwykle robi to bezpłatnie. W przypadku wywożenia auta do Europy dealer ustawi ogranicznik na 250km/h. Jeżeli jednak dorzucisz mu parę groszy do tzw. "puszki kawowej" i ładnie poprosisz, to zdejmie ci ten ogranicznik całkowicie i wtedy nasze Jaguary, szczególnie te z literką R, mogą być na autostradach równorzędnymi przeciwnikami dla Porsche  ;D