Autor Wątek: Ogromny problem z elektryką ABS, DSC, postojówki  (Przeczytany 1742 razy)

Offline Terrez

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
Ogromny problem z elektryką ABS, DSC, postojówki
« dnia: Wrzesień 16, 2018, 19:57:52 pm »
S-Type 4.0 2000r. Kilka dni temu po odpaleniu auta zapaliła mi się kontrolka ABS, po chwili do niej dołączyła kontrolka „ręcznego” i wyskoczył komunikat DSC fault. Po dojechaniu na miejsce stwierdziłem dodatkowo że po wyciągnięciu kluczyka nie zapala się oświetlenie kabiny, nie mogę otworzyć bagażnika żadnym przyciskiem a diody led w postojowkach lekko się żarzą, nawet po zamknięciu auta. Podpięcie do kompa nie pokazuje żadnych błędów. Czasem przy hamowaniu, nawet na suchym asfacie załącza się abs, czuć lekkie bicie po pedale hamulca. Wszystkie płyny są w prawidłowych ilościach. Jakieś pomysły? :-help

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Ogromny problem z elektryką ABS, DSC, postojówki
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 16, 2018, 20:24:50 pm »
A jakim to kompem podpięte? Nie możliwe że nie ma błędu przy tylu kontrolkach. Jedyna możliwość że nie wali błędu a wali kontrolki to uwalony sterownik
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Terrez

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
Odp: Ogromny problem z elektryką ABS, DSC, postojówki
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 16, 2018, 21:59:56 pm »
Byłem w przypadkowym warsztacie, nie wiem jakim programem. Miał laptopa ze sobą. Jutro chyba podjadę do jakiegoś speca. Największym problemem jest to że to jest usterka sporadyczna, przez godzinę jazdy jest ok, a następnie wariuje wszystko po kolei.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Ogromny problem z elektryką ABS, DSC, postojówki
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 16, 2018, 23:21:11 pm »
A jak zacznie wariować, zgasisz i odpalisz jest ok czy utrzymuje usterkę?
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Terrez

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
Odp: Ogromny problem z elektryką ABS, DSC, postojówki
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 17, 2018, 12:35:39 pm »
A jak zacznie wariować, zgasisz i odpalisz jest ok czy utrzymuje usterkę?
na chwilę wszystko jest ok, poza świecącą się kontrolka abs, po chwili jednak problem powraca. Czasem jest to kwestia przejechania kilometra, czasem 5 kilometrów. Podmienię dzisiaj aku i zobaczę co się dzieje.

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: Ogromny problem z elektryką ABS, DSC, postojówki
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 17, 2018, 20:50:31 pm »
A może to problem z którąś masą?
X-Type 3.0, Rover 416Si

Offline Terrez

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
Odp: Ogromny problem z elektryką ABS, DSC, postojówki
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 17, 2018, 21:24:18 pm »
A może to problem z którąś masą?
Dzisiaj nie dałem rady nic posprawdzać, jutro tez się temu przyjrzę, bo padła już wczoraj taka propozycja sprawdzenia.

Offline Terrez

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
Odp: Ogromny problem z elektryką ABS, DSC, postojówki
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 18, 2018, 18:05:24 pm »
Objawy prawie jak u mnie przy słabym aku. Dobry masz ? U mnie przy odpalaniu spadało tak napiecie że wyświetlany był chwilowy błąd abs, od czasu do czasu błąd recznego i bagażnik rónież niereagował gdy napiecie w aku spadło drastycznie. Wymieniłem akumulator i w/w problemów już nie mam.
Wymiana akumulatora nie pomogła, do elektronika niestety nie udało mi się dostać, miał zajętego kompa, jutro drugie podejście.