Autor Wątek: Restricted perfomance  (Przeczytany 1401 razy)

Offline Dycu

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Restricted perfomance
« dnia: Wrzesień 16, 2018, 00:02:46 am »
Witam
Mam pewien problem a mianowicie jak w swoim xf chce trochę bardziej przygazowac takpowyzej 2600 obrotów włącza mi się kontrolka restricted performance I samochod Przechodzi w tryb awaryjny i traci kompletnie moc. Dużo czytałem na ten temat na angielskich stronach ale specyficzny jezyk angielski nie pozwala mi zrozumieć wszystkich słów. Mam pytanie czy może to być sterownik turbiny? Jeśli tak to czy kupić nowy czy może jest jakiś sposób żeby go naprawić

Offline tomasz

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 626
Odp: Restricted perfomance
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 16, 2018, 07:25:03 am »
nim zaczniesz wydawać pieniądze na części to podepnij go pod komputer i zobacz błędy to najtańsza wersja

Offline nordyk

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 435
Odp: Restricted perfomance
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 16, 2018, 07:33:30 am »
Odpal silnik jedną osoba niech bazuje a Ty słuchaj i macaj wszystkie przewody od IC, zdejmij pokrywe z silnika i tam popatrz czy nie jest zapaćkane olejem. U mnie strzelił króciec zaraz przy chlodnicy IC I jak żona mocno go cisnęła też był czerwony komunikat identyczny jak Twój. Co nie oznacza, że może być coś innego. Żałuję, że zgodziłem się na jaga ale żona się uparła.... potem przewód aluminiowy od klimy pękł, a żeby to wyjąć i założyć nowy - masakra. Mam nadzieję że nic się już nie będzie dziać, ale gdy mam nim gdzieś jechać mam poczucie że może się coś znowu spierd.... gdy jeżdżę swoją Themą - chrysler nie mam takiego poczucia ze coś się stanie.

Offline maron

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • S-typ 2.7D
Odp: Restricted perfomance
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 17, 2018, 19:45:06 pm »
bez kompa to czcze gadanie ale coś podobnego miałem gdy fiksowały mi turbiny.Wystarczyło raz nalać do baku  specyfik do czyszczenia wtrysków i po problemie. :-V

Offline nordyk

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 435
Odp: Restricted perfomance
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 18, 2018, 06:21:10 am »
Co to za specyfik nalałeś, napisz jeśli pamiętasz. thx

Offline maron

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • S-typ 2.7D
Odp: Restricted perfomance
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 24, 2018, 13:50:15 pm »
poszukaj w necie :czyszczenie wtryskiwaczy ,nazwy nie pamiętam.Dostępne są na kazdej stacji paliw.

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: Restricted perfomance
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 27, 2018, 08:44:58 am »
Bez konkretnych błędów ten temat jest bez sensu.
Nawet nie ma informacji jaki to silnik, jaki rocznik itd.
Szkoda pieniędzy nawet na preparaty, naprawianie na oślep w 99% niestety nie działa.
X-Type 3.0, Rover 416Si