Autor Wątek: S-Type R spadek mocy  (Przeczytany 2185 razy)

Offline edi_roza

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Kocham to forum
S-Type R spadek mocy
« dnia: Wrzesień 12, 2018, 12:14:19 pm »
Cześć  :-help. Problem jaki zauważyłem w moim samochodzie to, że po odpaleniu rano gdy silnik schodzi ze `ssania` auto się delikatnie telepie. Czasami przy 60-80km/h przy stałym i równym nacisku na pedał gazu auto ma jakieś jakby to nazwać malutkie przerwy w pracy. Są one bardzo mało zauważalne aczkolwiek ja je czuję. Kolega, który odbył jazdę próbną stwierdził, że odgłos ma jakby nie chodził na jeden cylinder. Ja od kilku dni zauważyłem wyraźny spadek mocy oraz opóźnioną reakcję na dodanie gazu. Korzystałem z aplikacji TORQUE na telefonie i jest błąd sondy lambda P0037 (HO2S Heater Control Circuit Low BANK 1 SENSOR 2). Na moje nieszczęście mechanik pojechał na urlop 2 tygodnie a innemu nie oddam. Na drugim teście TORQUE widnieje podświetlone na czerwono pole MISFIRE COUNTS FOR LAST 10 DRIVE CYCLES co świadczyło by o wypadającym zapłonie. Problem w tym, że program nie pokazuje o który cylinder chodzi. Czy jest jakaś możliwość sprawdzenie cewek w warunkach domowych? Słyszałem o odłączaniu wtyczek od cewek na odpalonym silniku lecz nie wiem czy nic nie uszkodzę lub czy nie popieści mnie prąd, który na cewkach jest dość wysoki. Miał ktoś doświadczenie w takiej diagnozie i czy jest to bezpieczne? Druga sprawa, która przychodzi mi do głowy to zatkany katalizator bo on też mógłby doprowadzić do spadku mocy i `męczenia` się silnika, tym bardziej że czuję buchanie gorąca przy wysiadaniu z auta i samochód bardzo szybko nagrzewa się do temperatury roboczej. Z wymianą cewek nie ma problemu jest ładny dostęp i mógłbym to przeprowadzić we własnym zakresie więc za każdą opinię będę wdzięczny.  :-thank

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: S-Type R spadek mocy
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 12, 2018, 12:19:27 pm »
Bez obaw możesz tak robić , miałem podobnie tylko wyskoczył komunikat redukcji mocy. U mnie jeszcze szarpał powyżej 3000 obr. cewki nowe i siwce a problem był .Okazał sie uszkodozny jeden wtrysk. W przypadku odpiecia uszkodzonego elemetu nie zauwazysz róznicy w pracy.
Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline edi_roza

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Kocham to forum
Odp: S-Type R spadek mocy
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 12, 2018, 13:30:40 pm »
Dzięki. Będę w takim razie dzisiaj patrzył jak zagrają te cewki.  :-thank

Wtyczki odłączałem i silnik pracował inaczej po odpięciu każdego od zasilania. Czy reakcji nie powinno być wcale gdyby uszkodzona była cewka lub świeca? Czy zatkany lub uszkodzony katalizator miałby tutaj wpływ na objawy, które opisałem? A może macie jeszcze jakieś podejrzenia? Mam nadzieję, że to nie żadne poważne awarie typu wypalony zawór...

Bez obaw możesz tak robić , miałem podobnie tylko wyskoczył komunikat redukcji mocy. U mnie jeszcze szarpał powyżej 3000 obr. cewki nowe i siwce a problem był .Okazał sie uszkodozny jeden wtrysk. W przypadku odpiecia uszkodzonego elemetu nie zauwazysz róznicy w pracy.
Czy miałeś jeszcze jakieś dodatkowe objawy uszkodzonego wtrysku?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2018, 21:19:55 pm wysłana przez MicGin »

Offline rrrobson

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Jaguar X-Type
Odp: S-Type R spadek mocy
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 12, 2018, 17:50:38 pm »
Mam w X-Type identyczne objawy jak u Ciebie i nie mogę rozgryźć co jest przyczyną. Torque pokazuje również takie same błędy, lecz check się nie świeci. Czy na postoju czuć te drgania w zakresie 1500-3000 obr/min ? Masz szarpania przy zmianie biegów ?

Tutaj jest mój wątek:
http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,37343.0.html

Offline xsnailx

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Kocham to forum
Odp: S-Type R spadek mocy
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 12, 2018, 19:27:42 pm »
Jeśli nie działa grzałka lambdy to podaję ona złe wyniki co może skutkować wypadaniem zaplonu(zły skład mieszanki) lambda w tym aucie jest prosta do wymiany.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: S-Type R spadek mocy
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 12, 2018, 20:53:11 pm »
Grzałka działa do osiągnięcia danej temperatury silnika. Później spaliny są tak gorące że nie trzeba pracy grzałki
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline JerryRS4

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 82
  • S-Type 2002r I Lift 3.0 V6 LPG
    • datebest.net - visit website and win smartphone!
Odp: S-Type R spadek mocy
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 13, 2018, 00:55:52 am »
Świece? Chyba od tego bym zaczął. Miałem tam w swoim 3.0, jak podczas stałej prędkości autostradowej, na tempomacie odczuwane były takie minimalne szarpnięcia. Było to wypadanie zapłonu i po wymianie świec jak ręką odjął, cewki wszystkie okazały się dobre.

Offline edi_roza

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Kocham to forum
Odp: S-Type R spadek mocy
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 13, 2018, 09:16:26 am »
Mam w X-Type identyczne objawy jak u Ciebie i nie mogę rozgryźć co jest przyczyną. Torque pokazuje również takie same błędy, lecz check się nie świeci. Czy na postoju czuć te drgania w zakresie 1500-3000 obr/min ? Masz szarpania przy zmianie biegów ?

Tutaj jest mój wątek:
http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,37343.0.html

Na postoju nic nie czuć, chyba że jest to mało odczuwalne. Ja mam automat i pod kickdown`ie ma chwilę zastanowienia ale to pewnie przez wyżej wymienione problemy. Świece chciałem sprawdzić ale nie miałem długiej przedłużki, więc jutro się w taką uzbroję i wymienię wszystkie. Co do lambdy to niestety muszę czekać aż mechanik wróci bo samemu bez podnośnika raczej tego nie zrobię.

Offline Wolcik2

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 200
  • Kocham to forum
Odp: S-Type R spadek mocy
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 14, 2018, 06:57:15 am »
Oprócz sprawdzenia cewek i świec sprawdził bym ciśnienie paliwa z pompy oraz regulator ciśnienia na listwie (podciśnienia czy szczelne oraz działanie regulatora)

Offline edi_roza

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Kocham to forum
Odp: S-Type R spadek mocy
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 20, 2018, 17:46:41 pm »
Cześć. Sprawdziłem prawie wszystko co sugerowaliście i co byłem w stanie sprawdzić sam, niestety nie rozwiązało to problemu. Wrócił mój mechanik. Znalazł jakieś uciekające podciśnienie bo syczało w okolicach kompresora. Niestety bez rezultatów a na dodatek ja to syczenie słyszę cały czas (czy tak ma być, że po stronie pasażera przy obudowie kompresora coś syczy?). Więc udałem się na hamownie sprawdzić jak dużo mu brakuje. Wykres wykazał 100 koni mniej i również około 100nm zgubione gdzieś. Nakreśliłem mechanikowi ile mocy trzeba odnaleźć i w przyszłym tygodniu zaczynamy poszukiwania usterki. Na hamowni jak go zabezpieczał to mówi, że katy są seryjne a to przecież już tyle lat, tym bardziej że świeci check od grzałki sondy. Nie wydaje mi się, żeby sonda miała aż taki wpływ na moc silnika, że ukradło 100km, ale już problemy z katalizatorami prędzej. Zaczynamy od kompresji silnika bo to chyba rzuci trochę światła na temat kondycji silnika co nie? Teraz pytanie mam takie gdzie znaleźć prawidłowe ciśnienie jakie powinno panować w cylindrach? Ewentualnie może ktoś ma taką informację. Do wydechu też będziemy zaglądać. Będę aktualizował temat jeśli coś nowego będę wiedział.  :-tylko

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: S-Type R spadek mocy
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 20, 2018, 20:34:52 pm »
O ile pamiętam sonda lambda nie działa jak wciśniesz gaz do podłogi. Wtedy leci na bogato.
Zamulone katalizatory z kolei zapewne powodowałyby wypadanie zapłonów i problemy w pracą na wyższych obrotach.
Tego nie da się nie zauważyć, silnik rzęzi tępo jakby chciał wyzionąć ducha i nie chce się wkręcać.

Spadek mocy bardzo duży, jakbym miał strzelać to jednak coś z doładowaniem.
X-Type 3.0, Rover 416Si

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: S-Type R spadek mocy
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 21, 2018, 22:05:00 pm »
Automatu nie wychamujesz dokładnie ,chyba że wiedzą jak. Aby zlokalizować lewe powietrze wykorzystuje się maszynę do dymu. Wpuszczając pod lekkim ciśnieniem dym do układu dolotowego. Robiłem ostatnio swoją r ,pierwsze co to sprawdzić wszelkie połączenia na uszczelkach . Ale celuje w zablokowany zawór bypass. Jest po lewej stronie przeoustnicy. Może być otwarty wtedy ciśnienie jest mniejsze na dolocie. I do sprawdzenia cienkie gumowe rurki. Zawór ,czujnik ciśnienia paliwa .na tyle przepustnicy dwa przyłącza . Jeden od odmy drugi od serwa. W karpusie pod przepustnicą jest czujnik . Jeśli jest zabrudzony może wpływać na redukcję mocy.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline edi_roza

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Kocham to forum
Odp: S-Type R spadek mocy
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 28, 2018, 19:39:23 pm »
Cześć. Muszę się zwrócić po raz kolejny do was o pomoc. Otóż diagnostyka samochodu trochę się przedłużyła z powodu mnóstwa aut w warsztacie po urlopie więc dopiero w poniedziałek daję samochód. Podpowie mi ktoś gdzie znaleźć jak najwięcej informacji o tym konkretnym silniku? Bardzo mało jest tematów i nie wiem gdzie i szukać. Głównie mi chodzi o ciśnienia doładowania, ciśnienie paliwa itp. Wiem, że najwięcej chyba mi da wynik kompresji silnika ale chciałbym zaopatrzyć się na ewentualne problemy z kompresorem a nie mam kompletnie pojęcia jak sprawdzić czy prawidłowo `dmucha`. Wiem też, że stopień sprężania w tym silniku wynosi 9:1 więc po wzorze dostępnym w internecie kompresja wychodzi około 11.25. Macie jakieś strony skąd można byłoby wziąć jak najwięcej danych? :-help :-help :-help

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: S-Type R spadek mocy
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 28, 2018, 20:30:24 pm »
Jest strona z dokumentacją wielokrotnie ja podawałem. Niestety nie mam zapisanej jej w tel. Ostatnio jak silnik SC robiłem to korzystałem z materiałów z tej strony

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline edi_roza

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Kocham to forum
Odp: S-Type R spadek mocy
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 28, 2018, 21:28:55 pm »

Dzięki boodzio. Stronkę znalazłem w Twoich odpowiedziach. Jutro poszperam.  :-thank
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2018, 00:18:23 am wysłana przez MicGin »