Autor Wątek: Błędy silnika iograniczenie mocy pomocy!!!  (Przeczytany 1582 razy)

Offline puki

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Błędy silnika iograniczenie mocy pomocy!!!
« dnia: Wrzesień 27, 2018, 16:52:22 pm »
Witam mam następujący problem z kotem (2.5 benzyna + LPG 2002rok) wyskakuje mi check engine i ograniczenie mocy wkręca się tylko do 3 tys obrotów, po podłączeniu komputera pokazuje błąd P0171 Sonda lambda (czujnik O2), rząd 1 - mieszanka zbyt uboga, P0174 Sonda lambda (czujnik O2), rząd 2 - mieszanka zbyt uboga, P0420 Katalizator, rząd 1 - wydajność poniżej wartości progowej, P0430  Katalizator, rząd 2 - wydajność poniżej wartości progowej. Te błędy pokazuje program SD Prog natomiast Delphi wykryło mi jeszcze takie C1093 - Włącznik układu kontroli trakcji - usterka w obwodzie, B1946 - Czujnik temperatury za parownikiem klimatyzacji - usterka w obwodzie. Jest ktoś w stanie to zdiagnozować i powiedzieć o co chodzi bo już mi ręce opadają a portfel robi się coraz chudszy w auto włożone już ok 15 tys zł.

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: Błędy silnika iograniczenie mocy pomocy!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 27, 2018, 17:19:26 pm »
Miałem tak dokładnie samo w Xksie tylko że w 3.0 ale to to samo. Wtedy jak pamiętam jednocześnie wymieniłem świece bo nie znałem ich przebiegu i o ile sie nie mylę ssało mi lewe powietrze na o-ringu jednej z klap spiętrzających w kolektorze. Najłatwiej to sprawdzisz kadzidełkiem lub papierosem jeśli palisz. Miałem to na trasie jak wracałem z wesela i posmarowałem wtedy styk tej klapy pastą do zębów ;) grunt że pomogło

Offline puki

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Odp: Błędy silnika iograniczenie mocy pomocy!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 27, 2018, 17:31:45 pm »
Problem w tym że nigdzie nie łapie lewego powietrza silnik po remoncie wymienione wszystkie uszczelki bo padły pod głowicami więc jak był rozbierany to wymienione wszystko co możliwe. Zastanawiam się czy nie wyskakuje to przez to że ktoś opróżnił katy.

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: Błędy silnika iograniczenie mocy pomocy!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 27, 2018, 17:50:59 pm »
no nie wiem ja miałem dokładnie przez to bo jeden rząd cylindrów ssał lewe powietrze i dochodziło do 3tysięcy obrotów i go odcinało nagle. bardzo upierdliwe przy jeździe po mieście

Offline puki

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Odp: Błędy silnika iograniczenie mocy pomocy!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 27, 2018, 17:56:24 pm »
Ja u siebie mam interface diagnostyczny na bluetooth i jak zapala mi się błąd to kasuje go telefonem i do następnego odpalenia silnika już się nie pokazuje więc myślę że to może być coś innego niż lewe powietrze bo by ciągle wyskakiwał po skasowaniu.

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: Błędy silnika iograniczenie mocy pomocy!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 27, 2018, 18:04:09 pm »
P0171 i P0174 wyskakuje gdy wartość korekty paliwa dla konkretnego banku (nie pamiętam już czy chodzi o korektę długo czy krótkoterminową) przekracza bodajże 20%.

Natomiast jeżeli ktoś wywalił katy i nic z tym nie zrobił to oczywiste, że będzie wywalać P0420 i P0430. Jak nie ma katów to jest błąd katów  :-chyt
Ponieważ portfel coraz chudszy należy odżałować te 50zł i założyć tzw "emulatory".

Wracając do ubogiej mieszanki, ponieważ auto ma LPG ,powinniśmy zacząć od standardowego pytania "czy w/w problem występuje również na jeździe na samej benzynie?"  :-bry

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2018, 18:11:04 pm wysłana przez sobrus »
X-Type 3.0, Rover 416Si

Offline jaguarstype2004

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 531
  • Kocham to forum
Odp: Błędy silnika iograniczenie mocy pomocy!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 27, 2018, 18:10:24 pm »
U mnie to samo było przy lewym powietrzu

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: Błędy silnika iograniczenie mocy pomocy!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 27, 2018, 18:12:27 pm »
I zapewne masz rację*  :-super, natomiast równie dobrze może być to spowodowane źle wystrojoną instalacją LPG. A kolega zarzeka się, że wszystko szczelne..

*też tak miałem
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2018, 20:08:02 pm wysłana przez MicGin »
X-Type 3.0, Rover 416Si

Offline puki

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Odp: Błędy silnika iograniczenie mocy pomocy!!!
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 27, 2018, 18:29:06 pm »
Sobrus problem występuje również na benzynie nie ma różnicy czy jedzie na PB czy LPG objawy te same. A o jakich emulatorach mówisz?

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: Błędy silnika iograniczenie mocy pomocy!!!
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 27, 2018, 19:02:36 pm »
Rozumiem, że przed testem na benzynie skasowałeś błędy i zresetowałeś korekty paliwa (w X robi się to odłączając akumulator, w S nie wiem).

Jeżeli nie ma różnicy między Pb a LPG, to jednak skłaniałbym się ku temu, że gdzieś ssie lewe powietrze.
Bo raczej nie padły Ci jednocześnie wstryskiwacze benzynowe i LPG.

Chodzi mi o zaawansowany emulator sondy lambda w downstreamie, tu przykładowo model typu "straight".
https://allegro.pl/365-emulator-drugiej-sondy-lambda-prosty-mosiezny-i4844988883.html
Zasada działania tego cudu techniki oraz schemat techniczny znajduje się w opisie aukcji  :-chyt
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2018, 19:07:38 pm wysłana przez sobrus »
X-Type 3.0, Rover 416Si

Offline puki

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Odp: Błędy silnika iograniczenie mocy pomocy!!!
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 27, 2018, 19:18:18 pm »
A powiedz mi czy to dobry pomysł podać dym w kolektor ssący i zobaczyć czy gdzieś nie będzie się wydobywał

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: Błędy silnika iograniczenie mocy pomocy!!!
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 27, 2018, 19:19:35 pm »
Oczywiście, kolega Ziutek już o tym pisał :)
X-Type 3.0, Rover 416Si

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Błędy silnika iograniczenie mocy pomocy!!!
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 27, 2018, 19:25:37 pm »
A jeszcze prościej jest zrobić tak. Na odpalonym silniku wszystkie łączenia podciśnienia i dolotu spsikac zmywaczem do hamulców. Jak podbije obroty to wiadomo o co chodzi.
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline puki

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Odp: Błędy silnika iograniczenie mocy pomocy!!!
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 27, 2018, 19:43:04 pm »
Ok dym pojawił się tylko w tym miejscu co na zdjęciu tylko ktoś zmasakrował śruby i będzie je ciężko odkręcić żeby to uszczelnić.

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: Błędy silnika iograniczenie mocy pomocy!!!
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 27, 2018, 20:06:05 pm »
To chyba czujnik położenia przepustnicy (TPS, Throttle Position Sensor).
Numer części 198500-3300
Choć akurat w tym wypadku nie ma większego znaczenia co to jest, chyba że zepsujesz to przy demontażu  :-chyt
X-Type 3.0, Rover 416Si