Autor Wątek: Problem z odpaleniem X300 97r - alarm, bagażnik, kontrolka  (Przeczytany 1186 razy)

Offline Marcelus

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Problem z odpaleniem X300 97r - alarm, bagażnik, kontrolka
« dnia: Wrzesień 08, 2018, 11:26:40 am »
Witam, jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość i pomoc. Mój JAG wariował z alarmem, włączał się bez przyczyny, po kilkukrotnych wyłączeniach pilotem lub kluczykiem ustawał. Potem stał bez podłączonego akumulatora przez kilka tygodni. Po tym czasie jak próbowałem go odpalić nie reagował, zapalały się kontrolki i nie kręcił, drążka zmiany biegów  nie mogłem przestawić, próbowałem ręcznie po zwolnieniu blokady, ale nie miało to wpływu na odpalenie, dalej nie kręcił. Przejrzałem bezpieczniki i znalazłem jeden przepalony 30 w przednim gnieździe od strony kierowcy. Po wymianie odpalił i myślałem że problem się rozwiązał. Zgasiłem silnik, odpaliłem ponownie i ok. Dzisiaj ponownie próbowałem go odpalić i nic, to samo, bezpiecznik jest ok, odłączyłem klemę i przypiąłem z powrotem,udało się odpalić. Popracował chwilę, zgasiłem i znowu próbowałem go odpalić i już nie kręcił mimo ponownych prób z odpięciem klemy.  Zauważyłem dwie rzeczy, kontrolka otwarcia bagażnika cały czas sygnalizuje jego otwarcie mimo że jest zamknięty, tym samym nie działa wewnętrzny przycisk jego otwarcia ( ale to chyba logiczne skoro widzi że jest otwarty). JAG otwiera się z pilota normalnie, zamyka się tylko kluczem i przy zamknięciu jest tylko jeden sygnał, tak jakby coś było niedomknięte (podejrzewam że chodzi o bagażnik). Czy ktoś może mi pomóc rozwiązać ten problem? Gdzie znajduje się jakaś czujka od zamknięcia bagażnika i czy to dobry trop. Dzięki za wszelką pomoc i zainteresowanie moim problemem.

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 674
  • XJ x300 sovereign
Odp: Problem z odpaleniem X300 97r - alarm, bagażnik, kontrolka
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 11, 2018, 09:09:10 am »
Witaj. Pierwsze co teraz ogarnij, to wiązka tylnej klapy. Przy prawym zawiasie. Najpewniej są ułamane kabelki i sterownik widzi otwarty bagażnik.
Jak to zrobisz, to może poprawnie zazbroi Ci się alarm, a później po otworzeniu pozwoli odpalić auto.
Pytanie, czy jak włączysz zapłon i skończy się test kontrolek, (nie odpalaj silnika) to świeci się Check Engine, czy gaśnie?
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<

Offline Marcelus

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Odp: Problem z odpaleniem X300 97r - alarm, bagażnik, kontrolka
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 11, 2018, 09:23:08 am »
Po teście się świeci Check Engine
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2018, 15:26:08 pm wysłana przez MicGin »

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 674
  • XJ x300 sovereign
Odp: Problem z odpaleniem X300 97r - alarm, bagażnik, kontrolka
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 11, 2018, 23:15:36 pm »
Ok, czyli immo, lub Body Processor Module nie blokuje Ci rozrusznika.
Ogarnij wiązkę klapy. I rzuć okiem na kostkę poniżej wlewu płynu do spryskiwaczy, oraz na przekaźnik rozrusznika.
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<