Autor Wątek: Nie uzbrajają się zamki  (Przeczytany 5954 razy)

Offline wierciu

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 127
  • Kocham to forum
Nie uzbrajają się zamki
« dnia: Wrzesień 06, 2018, 20:52:20 pm »
Czy wie ktoś czym może być spowodowane, że samochód się nie zamyka. Zamykam z pilota i syrena nagle pika dwa razy alarm się uzbraja a drzwi się nie zamykają.

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.070
Odp: Nie uzbrajają się zamki
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 06, 2018, 23:02:36 pm »
Któryś z czujników nie działa i auto myśli ze drzwi/maska/bagażnik są otwarte.
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline Bolo004

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 92
  • Kocham to forum
Odp: Nie uzbrajają się zamki
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 07, 2018, 10:36:58 am »
Najczesciej z wszystkich czujnikow-rozregulowywuje sie ten od maski silnika. Jest beznadziejnie zamocowany fabrycznie,latwo go przestawic,lub sam to potrafi zrobic-jadac po nierownosciach...powodzenia w szukaniu,daj nam znac-co bylo przyczyna,ok?

Offline wierciu

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 127
  • Kocham to forum
Odp: Nie uzbrajają się zamki
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 07, 2018, 18:25:30 pm »
Udało mi się dzisiaj dostać do ASO na diagnostykę. Niestety nic nie wykazała. Samochód był sprawdzany przez 4h i nic nie znaleziono. Wszystkie czujniki sprawne. Wszystkie kasety w drzwiach sprawne. Żadnego błędu nie pokazuje.  Jedyne co się zamyka i otwiera z pilota to bagażnik. Nie działają też przyciski otwierania i zamykania drzwi w środku samochodu.
Po weekendzie mam przyjechać jeszcze raz z dwoma kluczykami ponieważ jest możliwe, że się rozkodowało coś w samochodzie i muszą od nowa zaprogramować dwa kluczyki i bazę w samochodzie. Ale według mnie to nie to no jakim cudem skoro się rozkodowało to samochód odpala i zamyka i otwiera bagażnik? Ktoś ma jakiś pomysł?

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Nie uzbrajają się zamki
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 07, 2018, 23:53:21 pm »
Sprawdzałeś sam ten drugi kluczyk?
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline wierciu

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 127
  • Kocham to forum
Odp: Nie uzbrajają się zamki
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 08, 2018, 08:20:57 am »
Tak. Ten sam objaw.

Offline Greg00122

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Odp: Nie uzbrajają się zamki
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 06, 2018, 23:50:04 pm »
Witam. Mam ten sam problem, z pilota zamyka się tylko bagażnik i wlew paliwa. Czy udało się naprawc? Ja zastanawiam się czy przyczyna tej usterki nie tkwi w module od centralnego zamka.

Offline wierciu

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 127
  • Kocham to forum
Odp: Nie uzbrajają się zamki
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 07, 2018, 08:23:25 am »
Tak, naprawili mi to na gwarancji. Okazało się, że padł jakiś moduł sterowania razem z bezpiecznikami i on powodował takie problemy z zamkiem. Czekałem 3 tygodnie na sprowadzenie części i potem robili nowe kodowanie modułu razem z kluczykami. Po tym wszystko wróciło do normy.

Offline Greg00122

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Odp: Nie uzbrajają się zamki
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 07, 2018, 14:56:02 pm »
 Dzięki za podpowiedz. Zamówię części i spróbuje znaleść speca od programowania. Mam jeszcze jedno pytanko, wiesz może gdzie się znajduje ten moduł?

Offline Zyg zag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 260
    • Facebook
Odp: Nie uzbrajają się zamki
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 07, 2019, 09:04:52 am »
Witam

dziwnie, ze nie zrobilo aso,

zapraszam ;)

Pozdrawiam
Jesli nie moge pomodz zdalnie wiecej info tutaj..
https://www.facebook.com/Pierun-Jaguar-Land-Rover-Chiptuning-Hamownia-107072637627373/
Diagnostyka, elektronika, konwersja usa/eu, naprawa, chiptuning ...

Offline marcin_lca

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Jeżdżę taniej :)
    • M.A.K. LPG Solutions
Odp: Nie uzbrajają się zamki
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 09, 2019, 11:26:50 am »
odświeżę temat. Mam identyczny objaw. Działa bagażnik oraz wlew, nie działają zamki w drzwiach. Problem zauważyłem kilka dni po odpięciu akumulatora. Przeszukałem angielskie fora, wykonałem z sdd operację wymiany akumulatora - nie pomogło. Sprawdziłem każdy czujnik zamka - próbowałem zamykać z pilota auto z otwartymi każdymi drzwiami po kolei - od razu 2 sygnały. To samo maska i bagażnik, a więc auto rozpoznaje otwarcie. Przy próbie zamknięcia, słychać zamknięcia bagażnika i klapki wlewu, i za chwilę sygnał informujący o nieuzbrojeniu alarmu, bądź niezamknięciu drzwi. Grotem, zamykając drzwi kierowcy zamykają się tylko one. Kluczyki kodowałem ponownie, oba odpalają auto, otwierają bagażnik. Żaden nie zamyka/otwiera drzwi. To samo z przyciskami na konsoli. Koledze powyżej wymieniono jakiś moduł, ma pojęcie ktoś który?
Montaż i serwis profesjonalnych instalacji LPG. MAK LPG Solutions >> http://maklpg.pl

Offline Damian

  • Aspirant
  • Wiadomości: 1
  • Kocham to forum
Odp: Nie uzbrajają się zamki
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 16, 2022, 11:44:41 am »
Witam,

U mnie pojawił się taki sam objaw tzn uzbrajają się tylko zamki od bagażnika oraz wlewu paliwa, przy zamykaniu pilotem autko trąbi 2 razy.
 

Kluczykiem gdy zamykam, zamykają się tylko drzwi kierowcy, a centralka bez reakcji. Nawet po ruszeniu autko się nie zamyka mimo że ustawione jest w komputerze aby się zamykało automatycznie.

Wszystko to zadziało się po odłączeniu akumulatora, wie ktoś w czym tkwi problem??

Pozdrawiam

Offline krystian377

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 62
Odp: Nie uzbrajają się zamki
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 24, 2022, 21:28:33 pm »
To ja dodam, że u mnie działa wszystko poza prawymi drzwiami pasażera (przód + tył) nie otwiera się i nie zamyka z centralki, trzeba zamykać ręcznie od środka  :- pojecia :- pojecia
 Lewa strona od kierowcy, bagażnik, klapka wlewu zamyka się normalnie i otwiera  z pilota

Offline KRYSTIAN X351

  • Aspirant
  • Wiadomości: 1
  • Kocham to forum
Odp: Nie uzbrajają się zamki
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 07, 2022, 10:27:10 am »
Witam ;)


Mam dokładnie taki sam problem uzbrajają się tylko zamki od bagażnika oraz wlewu paliwa, przy zamykaniu pilotem autko trąbi 2 razy. Oczywiście uzbraja się również alarm natomiast auto się nie zamyka dodam tak jak u kolegów nie wszystko stało się po wymianie akumulatora ( który został zaprogramowany od nowa ) 

Udało się komuś rozwiązać powyższy problem ??
Dodam, ze nie ma żadnego błędu a elektryk zaleca wymianę zamka od kierowcy - który działał poprawnie


pozdrawiam

Offline PeterF

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 13
  • If it comes; let it. If it goes; let it.
Odp: Nie uzbrajają się zamki
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 11, 2024, 08:04:34 am »
Witam
Pojawił się u mnie ten sam problem. Po odpięciu Akumulatora zamki nie działają 🤔….tyle tylko że żadne. Dodam ze byłem zmuszony wymienić całą klapę bagażnika (mała przygoda ze starą) i wszystko działało dopóki nie odpiąłem aku….chcialem sprawdzić dlaczego szyba kierowcy nie otwiera mi się w całości tylko podnosi się lub opada po 5cm i stop 🛑 i tak do samego dołu/góry ….
Problem z tym zamykaniem auta ……
Posiadam SSD, oprogramowanie i kabel. Jesteś w potrzebie ze sląska i okolic to pomogę. Za free :D