Autor Wątek: InControl  (Przeczytany 3722 razy)

Offline wemar

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Kocham to forum
InControl
« dnia: Wrzesień 06, 2018, 09:13:12 am »
Mam w aucie zamontowany pakiet z nawigacją InControl Touch Pro. Są gniazda USB w podłokietniku, ale nie ma gniazda na kartę SIM. Nie ma jednak funkcji CONNECT PRO, która umożliwia m.in. korzystanie z aplikacji InControl. Aplikacje InControl wymagają jedynie połączenia smartfona kablem do USB. Reszta to prawdopodobnie jedynie kwestia oprogramowania.
Czy ktoś próbował uruchomić/dograć odpowiednie oprogramowanie, by aplikacje InControl komunikowały się z systemem auta?

Chcę korzystać z nawigacji Sygic, zamiast z fabrycznej, bo ta ostatnia funkcjonuje tragicznie - niezależnie od ustawionych preferencji trasy, a i aktualizacje są bardzo nieaktualne (czasem nie widzi trasy udostępnionej od kilku miesięcy lub prowadzi na trasę, którą dopiero budują (S5 za Poznaniem).
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2018, 09:18:00 am wysłana przez wemar »

Offline PrzemekS

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Kocham to forum
Odp: InControl
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 25, 2018, 21:40:00 pm »
wemar, czy udało Ci się znaleźć coś więcej na ten temat? Mam identyczne wyposażenie samochodu: InControl Touch Pro bez SIM i brak funkcji CONNECT PRO.

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: InControl
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 26, 2018, 08:34:35 am »
Taki upgrade wymagalby wymiany modulu w podlokietniku, wiazki i przeprogramowania. Duzo roboty, spore koszty i wg mnie gra nie warta swieczki.

XE powinien miec "screen mirroring"
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline wemar

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Kocham to forum
Odp: InControl
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 27, 2018, 10:10:06 am »
Nie chodzi mi o wszystkie funkcjonalności, a jedynie możliwość skomunikowania aplikacji InControl z autem. Wymiana wiązki nie jest do tego konieczna, bo aktywne USB jest już zainstalowane, a gniazdo SIM nie jest do tego potrzebne. Wystarczyłby upgrade okrojonej wersji softu, o ile producent taki mógłby przygotować.
Trochę dziwi mnie fakt, że w nazwie zestawu medialnego dwukrotnie jest użyty zwrot "InControl", a w rzeczywistości nie działa nic z tego pakietu, poza możliwością samodzielnego upgrade map nawigacji, która i tak działa kiepsko. Mimo tego, że używa tej samej mapy elektronicznej co Automapa, to sposób wyznaczania i identyfikacji dróg jest pod psem. Kilkakrotnie byłem kierowany na drogi, które jeszcze nie są oddane do użytku, co skończyło się sporymi objazdami. Nie można jej zaufać.

Offline czege

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocur
Odp: InControl
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 13, 2018, 11:03:59 am »
Cześć,
Jak pytałem w ASO o wszelkie funkcje InControl wraz z kartą SIM i zdalnymi zabawami samochodem, to dowiedziałem się, że "Niestety na naszym rynku nie są te funkcje dostępne". Mam nadzieję, że chociaż zrobią upgrade jak już wprowadzą Android Auto w Jagu... chociaż znając życie, to dostępne będzie tylko w nowych....

Pozdrawiam,
Czege
X760 MY18 Prestige 200KM

Offline wemar

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Kocham to forum
Odp: InControl
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 15, 2018, 11:11:30 am »
Też dostałem taką informację, a ze strony InControl można wyczytać, że usługa jest dostępna wszędzie wokół (nawet w Rosji) ale nie u nas.  :-nie

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: InControl
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 17, 2018, 07:21:27 am »
Pewnie dlatego, że w samej tylko Moskwie jeździ pewnie więcej nowych jaguarów niż w całym naszym pięknym kraju :)
X-Type 3.0, Rover 416Si

Offline Zyg zag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 260
    • Facebook
Odp: InControl
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 20, 2020, 08:58:47 am »
Hej

carplay w touch pro z duzym wyswietlaczem ;)
przynajmniej nic mi nie wiadomo, zeby robilo w twojej wersji audio,

Pzdr
Jesli nie moge pomodz zdalnie wiecej info tutaj..
https://www.facebook.com/Pierun-Jaguar-Land-Rover-Chiptuning-Hamownia-107072637627373/
Diagnostyka, elektronika, konwersja usa/eu, naprawa, chiptuning ...