Autor Wątek: Jaguar XJ358 4.2 V8 Long Vanden Plas USA Warszawa  (Przeczytany 8329 razy)

Offline mateusz3233

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
  • Kocham to forum
Jaguar XJ358 4.2 V8 Long Vanden Plas USA Warszawa
« dnia: Sierpień 29, 2018, 18:44:20 pm »
Witam serdecznie wszystkich.  ;D
Piszę w ważnej i dość szybko rozwijającej się sprawie ponieważ w domu wszyscy dostali kota na punkcie tego kota  >:D wybór padł dość szybko szukamy i kupujemy Jaguara XJ358 rok 2008 model USA przebieg ponad 100mil cena 42500zł z Warszawy
 
https://www.otomoto.pl/oferta/jaguar-xj-x358-long-vanden-plas-lift-pierwszy-wlasciciel-jak-nowy-okazja-ID6AWffV.html#offer-photos

Lecz dopiero później nasówają się pytania... nie będę pytać o spalanie czy ceny cześci, bo wiadomo kto szuka takiego segmentu musi się z tym zderzyć i v8 wypić swoje też musi. Ale chętnie poczytam opinieosób które miały do czynienia z wolnossacym V8 4.2 jak sprawuje się i czego doszukiwać się przy zakupie.
 Egzemplarz którym jestem zainteresowany jest autem z USA to ze aut w takiej konfiguracji jest malutko pewnie wiecie wiec super zależy mi na tym akurat egzemplarzu, bo zwyczajnie ogromnie mi się podoba, ponad to właściciel wysyła zdjęcia przed wyjazdem ze stanów uderzona delikatnie cwiartka z tyłu i błotnik z przodu wiec uszkodzenia na prawde błache ( lecz przed oczami mam to co pewnie większość z Was miedzy innymi dlatego tu jestem ).

Rok 2008,przebieg ponad 100tys mil wiec super i do tego cena również atrakcyjna do tego właściciel to konkretna osoba z którą dobrze sie rozmawia( ale wiadomo ze z każdym się dobrze gada jak ma coś pogonić ) wiec prosze Was o pomoc.  :-K  Moze jest tu ktoś kto zna auto albo powie mi to czego nie widze ja laik marki czy jest tu jakiś haczyk ? :-help

Jestem osobą która codziennie przegląda olx,allegro jakieś giełdy samochodowe i chodzi mi po głowie ze juz jakiś czes temu widziałem to auto wiec pierwsza myśl stoi długo pewnie jakiś ulep ale znowu może widziałem coś podobnego.
Dziękuje,dziękuję,dziękuję serdecznie wszystkim za pomoc.  :-thank
wklejam zdjęcia auta.



« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2018, 19:01:30 pm wysłana przez mateusz3233 »

Online MicGin

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Sovereign
  • ***
  • Wiadomości: 778
  • JCPF Club Member
Odp: Jaguar XJ358 4.2 V8 Long Vanden Plas USA Warszawa
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 29, 2018, 18:52:56 pm »
Po miejscu robienia zdjęć, wnioskuję że to ten sam sprzedawca http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,37322.0.html
Był S-type
-pozostaję w rodzinie-
Jest XJR

Offline mateusz3233

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar XJ358 4.2 V8 Long Vanden Plas USA Warszawa
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 29, 2018, 19:10:02 pm »
Pasuję również nick Ewelina wiec możliwe ze to ta sama osoba do tego auto do obejrzenia w Warszawie lub białym stoku czyli zgdza się. :(
Oczywiście jeszcze się nie zniechęciłem.  :-A  Jutro wstawie fotki w jakim stanie niby auto wyjechało w USA.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2018, 20:10:36 pm wysłana przez mateusz3233 »

Offline chris1796

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • XJ6 1993r
Odp: Jaguar XJ358 4.2 V8 Long Vanden Plas USA Warszawa
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 29, 2018, 20:14:02 pm »
Handlarz, czyli na pewno nie okazja.

Online MicGin

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Sovereign
  • ***
  • Wiadomości: 778
  • JCPF Club Member
Odp: Jaguar XJ358 4.2 V8 Long Vanden Plas USA Warszawa
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 29, 2018, 21:05:12 pm »
Kierownica ma zdaje się inne drewno niż reszta auta.
Był S-type
-pozostaję w rodzinie-
Jest XJR

Offline mateusz3233

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar XJ358 4.2 V8 Long Vanden Plas USA Warszawa
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 30, 2018, 15:00:12 pm »
Pany daje foty jak auto stało na placu w USA w takim stanie jakim niby go nabyto i przyjechał do stolicy.
Jak na zdjęciach to chyba nie wygląda to jakoś tragicznie ?







« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2018, 15:12:31 pm wysłana przez MicGin »

Offline KaeN

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 60
Odp: Jaguar XJ358 4.2 V8 Long Vanden Plas USA Warszawa
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 31, 2018, 10:55:55 am »
Nasuwa się jedno skojarzenie: Ramon Białystok a.k.a.: "Super fura, gruby kot, film, okazja"
I chyba zamyka ono dyskusję.

Ale jednak:
Jak wolnossący skoro xjr?
Krzywy i leży na glebie
Wg. mnie był dawcą albo biorcą. Części z różnych aut zostały wrzucone do jednego worka, ktoś nim zatrząsł i zamontował w tej furze.

Na plus felgi Sepang, dla mnie najładniejszy wzór  8)
Poproś o VIN, wydaj kilka złotych i sam sprawdź, czy to rzeczywiście to samo auto i czy w takim stanie przyjechał z USA.

Rozumiem, że wizualnie może robić wrażenie ale ochłoń.

K.

Offline maps81

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar XJ358 4.2 V8 Long Vanden Plas USA Warszawa
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 31, 2018, 10:57:59 am »
A gdzie te zdjęcia z placu?

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 994
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: Jaguar XJ358 4.2 V8 Long Vanden Plas USA Warszawa
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 31, 2018, 12:35:22 pm »
KaeN , w ogłoszeniu jest napisane , że został wzbogacony o liczne dodatki z super V8 i XJR , więc jest to ,, zwykły '' X358 vanden plas 4.2 L  300 KM . Na zdjęciach z placu w USA , pewnie dlatego leży na glebie , bo długo tam stał i zawieszenie opadło . Szkoda tylko , że nie widać na fotkach ze Stanów , czy poduchy wywaliło , czy nie .
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

Offline mateusz3233

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar XJ358 4.2 V8 Long Vanden Plas USA Warszawa
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 31, 2018, 13:27:11 pm »
Kierownica ma zdaje się inne drewno niż reszta auta.
Co do tej kierownicy patrząc na inne ogłoszenia również kierownica znacząco się odznacza wiec tu chyba wszystko jest git.
A gdzie te zdjęcia z placu?
U góry przecież wrzuciłem 6 zdjęc z placu. ??????

Im dłuzej to trwa tym bardziej zapał odpada nawet nie przeszkadza juz to ze auto jest z usa lecz to ze opinia sprzedająceg jest po prostu kiepska a auta z USA jak by nie było różnią się troche od wersji europejskiej wiec może z biegie czasu trafi się jakaś ładna europa. :'(

Jednak co do tego auta cena nie jest sztywna właściciel chętnie się potarguje wieć może na przyszły tydzień przylece do wawy(przy okazji odwiedze bliskich,samoloty dziś tanie są :D ) obejrze to auto jesli uznam ze warto wydać kilka stów na sprawdzenie go w aso no to wtedy zobaczymy co wykarzą eksperci i oczywiście zdam też Wam relację.
Właściciel twierdzi ze swój numer telefonu ma od 16 lat a za marne kwoty nie psuł by sobie opinij i auto nie ma zadnych niespodzianek a w razie gdyby tak się stało pokrywa koszty mojego przyjazdu wiec nie głupia sprawa, bo dalej niestety przyznam ze ciekawość mnie zżera lecz oczywiście juz podchodzę do tego na luzie dzięki temu forum, bo tak pewnie juz bym tam był.  :-hehe

Właśnie XJR a wolnossący. Te body były tylko zarezerwowane dla faktycznie XJR czy 4.2 n/a równiez mogły wyjsc w takiej konfiguracji ?
Ogarnę dzisiaj VIN i też postaram się czegoś doszukać.
Co do tego ze krzywy jest wywnioskowałeś z tych zdjęc z placu ? (broń boże nie krytykuję, bo wiem ze sprawne oko motomaniaka widzi duzo dlatego pytam tylko z ciekawości).   
KaeN , w ogłoszeniu jest napisane , że został wzbogacony o liczne dodatki z super V8 i XJR , więc jest to ,, zwykły '' X358 vanden plas 4.2 L  300 KM . Na zdjęciach z placu w USA , pewnie dlatego leży na glebie , bo długo tam stał i zawieszenie opadło . Szkoda tylko , że nie widać na fotkach ze Stanów , czy poduchy wywaliło , czy nie .
Co do tych poduch też o tym myślałem, łącznie właściciel wysłał mi 7 zdjęć na jedym widać i licznik kilometrów no i po poruwnaniu coś raczej się nie zgadza. :P
To ten z USA

A to z ogłoszenia


Poprawka: Właściciel twierdzi ze auto jest u Niego nie cały rok i w tym czasie zawiozło tylko dwa wesela a tak to stało i przebieg jest rzeczywisty, poduszki całe były w USA.
VIN:SAJWA79B38SH20000
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2018, 08:10:20 am wysłana przez Choina »

Offline rolf

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 32
  • XJ40 4.0 '89

Offline mateusz3233

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar XJ358 4.2 V8 Long Vanden Plas USA Warszawa
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 31, 2018, 14:19:11 pm »
https://www.copart.com/lot/18106937/Photos?resultIndex=12&totalRecords=157617&backTo=%2FlotSearchResults%2F%3F_eventId%3DgetLot&execution=e1s1&returnPage=SEARCH_RESULTS&query=*&displayStr=Search%20Results&viewedLot=18106937

Poduszki całe...

No na stronie którą podałeś są tez całe czy ja jestem ślepy ?  Jedyne co to widzę ze schowek od pasazera z przodu odstaję.

Offline KaeN

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 60
Odp: Jaguar XJ358 4.2 V8 Long Vanden Plas USA Warszawa
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 31, 2018, 14:39:03 pm »
Ok, no to pierwszą weryfikacje masz na plus. Zdjęcia z USA rzeczywiście są sprzedawanego teraz auta. A może nie do końca?... Nie chce mi się jakoś długo szukać ale wpisując VIN w google zdjęcia mogą sugerować, że auto miało dwie przygody.

Ja, na Twoim miejscu, mocno bym się temu przyjrzał, dlatego że dla VIN który podałeś wyświetla się również auto, które wygląda tak:



Znalazłem też aukcję z tym autem w USA, nieuszkodzonym, z innymi felgami:

http://www.haimsmotors.com/detail-2008-jaguar-xj-4dr_sedan_xj8_l-used-13755014.html

No i podsumowując, ten sam VIN:

wcześniej
https://www.autobidmaster.com/en/carfinder-online-auto-auctions/lot/36620316/COPART_2008_JAGUAR_XJ8_CERT_OF_TITLE-SALVAGE_ATLANTA_WEST_GA/

później (albo na odwrót)
https://www.autobidmaster.com/en/carfinder-online-auto-auctions/lot/18106937/COPART_2008_JAGUAR_XJ8_CERT_OF_TITLE-SALVAGE_ALBANY_NY/

Strony z poszukiwaniem po VIN pokazują, że jak zapłacisz, dostaniesz 58 zdjęć auta. Może warto zainwestować "flaszkę" i dostać raport? Ja tak robiłem, bo też szukałem kota w Stanach.

Pewnie wyjdzie, że się czepiam, ale:
- po co było zmieniać gałkę od biegów na inną?
- gdzie w pierwszej wersji są wszystkie emblematy XJR (abstrahując od tego, że ich założenie można porównać do znaku M na zwykłej bawarce, co na marginesie pozostawiam bez komentarza...).

Przyjrzyjcie się też zdjęciom aukcji z Otomoto (tym od przodu i od tyłu, w powiększeniu) - auto jest przechylone w lewo, a zawieszenie w XJ to nie są tanie rzeczy... Na koniec, nie wiem gdzie poza aukcją jest napisane, że to Vanden Plas.

Pokój
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2018, 15:12:59 pm wysłana przez KaeN »

Offline piorek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 275
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar XJ358 4.2 V8 Long Vanden Plas USA Warszawa
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 31, 2018, 14:46:19 pm »
Co do tej kierownicy patrząc na inne ogłoszenia również kierownica znacząco się odznacza wiec tu chyba wszystko jest git.

Nie jest w porządku, kierownica może się delikatnie różnić gdyż jest robiona trochę inaczej niż reszta elementów, ale nie tak jak na zdjęciu.
Zresztą w linki który podał kolega z autem nieuszkodzonym, moim zdaniem widać że kierownica oryginalnie była inna.

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 994
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: Jaguar XJ358 4.2 V8 Long Vanden Plas USA Warszawa
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 31, 2018, 16:09:32 pm »
Czyli chyba podsumowanie jest takie , że sprowadzony bity , zrobiony i upiększony dodatkami z XJR-a i super V8  . Na hamismotors był jeszcze w oryginalnej konfiguracji , a jak przyjechał do PL , to dostał tarcze i zaciski od XJR-a , gałkę i emblemat . Dobrze pooglądajcie zdjęcia z hamismotors , bo na nich widać sporo niepokojących rzeczy , a mianowicie :

- deska rozdzielcza wygląda jakby była zapleśniała albo bardzo brudna ( tak samo naklejka AIRBAG jakaś zmasakrowana )
- osłona szyberdachu nie ma poszycie ( odpadło z wilgoci ? )
- strasznie styrane przyciski od ESP i sport ( jak przy przebiegu 400k)
- drewno na tylnych prawych drzwiach jest jakieś dziwne ( nie wygląda to na refleksy , bo przy zdjęciach ze środka nadal to widać )
- stolików w oparciach brak , a vanden plas był o ile pamiętam odpowiednikiem daimlera na Stany , więc powinny być


Jakby miał go brać , to pojechałbym obejrzeć go dokładnie i potem na stacje diagnostyczną , żeby na szarpakach zobaczyli jak się zawieszenie trzyma .
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )