Autor Wątek: Radio kod  (Przeczytany 1559 razy)

Offline MarcinRumia

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 49
  • SAJJFALG3BP808788
Radio kod
« dnia: Sierpień 23, 2018, 11:10:22 am »
Witam,
Od niedawna jestem posiadaczem XJ40 Sovereign z 1993 , na moim radiu wyświetla się informacja CODE, ponieważ kupiłem Jaga bez dokumentacji (karteczki z kodem), to zwróciłem się do serwisu w Gdańsko o kod, tam powiedzieli mi że nie mają go w swojej bazie, a ponieważ jestem uparty i dociekliwy zadzwoniłem do Warszawy, tam Pani powiedziała że kod otrzymam po uiszczeniu opłaty 100 zł netto. Dzięki rozmowie z nią dowiedziałem się że samochód był zakupiony jako nowy w Luxemburgu. Napisałem więc do Luxemburgskiego dealera maila z prośbą o kod, odpisał mi Pan z serwisu w przeciągu 15 minut podając mi kod za darmo. Nie ważne zresztą o historię zdobycia kodu ale o jego wprowadzenie. Pytanie brzmi :) 
Czy po wprowadzeniu kodu trzeba go jakoś potwierdzić,przycisnąć jakiś guzik ? .
Wpisałem go 3 razy i radio się zablokowało, w tej chwili wyświetla się WAIT zamiast CODE, Jak czytałem we wcześniejszych wątkach po godzinie ma się odblokować.
 
:)

Offline Demo

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 763
  • Jaguar xj40 Sovereign 4.0 1993r
Odp: Radio kod
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 23, 2018, 12:32:23 pm »
Wpisujesz kod i nic wiecej. Po wpisaniu kodu raz zapika i powinno wszystko smigac. Moze podali Ci zly albo jakas cyfre zle uslyszales.

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 990
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: Radio kod
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 23, 2018, 12:50:50 pm »
Pierwsze błedne wpisanie blokada na 15 min

Drugie błędne wpisanie blokada na 30 min

Trzecie błędne wpisanie blokada na 1 godz

Czwarte błędne wpisanie blokada na 2 godz

Także zawsze lepiej jest go wpisać od razu dobrze i oszczędzić sobie czekania  ;D
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

Offline MarcinRumia

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 49
  • SAJJFALG3BP808788
Odp: Radio kod
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 23, 2018, 13:11:49 pm »
Wpisujesz kod i nic wiecej. Po wpisaniu kodu raz zapika i powinno wszystko smigac. Moze podali Ci zly albo jakas cyfre zle uslyszales.
dostałem od nich maila, więc nie mogłem tego spier***** spróbuje jeszcze kilka razy, ale najwyraźniej poprzedni właściciele musieli przełożyć radio. WRRRR, pozostanie kombinowanie... :(
:)

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 990
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: Radio kod
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 23, 2018, 13:52:10 pm »
Na radiu z tyłu masz numer seryjny , po nim możesz spróbować uzyskać kod na stronach do odkodowywania .
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

Offline MarcinRumia

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 49
  • SAJJFALG3BP808788
Odp: Radio kod
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 23, 2018, 13:53:55 pm »
Jeszcze jeden wątek do tego tematu :) w bagażniku mam zmieniarkę z pięknym napisem i logiem "Jaguar", ale niestety nie mam w niej magazynku na płyty, może ktoś wie gdzie takowy znajdę kupie :) 
:)

Offline Demo

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 763
  • Jaguar xj40 Sovereign 4.0 1993r
Odp: Radio kod
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 23, 2018, 14:03:15 pm »
Mi kiedys sie zablokowalo radio na godzine ale dopiero po trzecim podaniem zlego kodu, nie mialem przypadku zeby po pierwszym tez sie blokowal na jakis czas. Trzy razy z rzedu moge wklepac kod i dopiero za trzecia omylka sie blokuje na godzine. Magazynek poszukaj na zagranicznych stronach jesli u nas nie ma lub poszukac na portalach aut do rozbiorki i tam popytaj czy by Ci sprzedali ten element. Jeszcze mozesz sprobowac wyjac radio i sprawdzic czy nie ma gdzies mazakiem napisanego kodu na radiu bo w moim przypadku (posiadam 3 radia) na kazdym bylo w taki wlasnie sposob opisane.

Offline jarek-jerryjag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 279
  • Ja kochaminienawidze Jaga to jest jedno słowo
Odp: Radio kod
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 24, 2018, 07:59:53 am »
 Podając  Vin auta  dostajesz oryginalny Kode , ale jesli radio było wymienione i jest inne niz pierwsze to tylko jak pisze "Jaguar XJ6"  musisz wyjąc radio i zapisać #seryjny radia . zadzwoń do tego dealera i jeszcze raz poproś.  podając # seryjny radia. CD magazynek .  W xj40 były dwa rodzaje cd magazynków jeden wysoki na 25mm a drugi na 30mm  . Pierwszy to wcześniejsze modele od 1991  a drugi to od 93,1/2 .
 trudno ocenić jaką zmieniarkę posiadasz .  czy ma podwójne drzwi czy pojedyncze w zmieniarce? a moze sprawdz wysokość wsunięcia magazynku.
 PS  sprawdz tez jak pisze "Demo" moze gdzieś jest wpisany kod.  od 1991 roku jak  w jagach radia posiadały kod . Jaguar naklejał małą  kartke pod maską . a w zaszadzie na masce(pod) w lewym górnym rogu .
 niestety wiele tych kartek po latach wypłowiało i kodu nie mozna odczytać . Jednak  tez sporo mechaników pracujących przy tych autach   wpisywało  ten kod w rożnych miejscach  ale najczęściej pod maską poszukaj  zanim zadzwonisz.
I love and hate Jaguars