Autor Wątek: Komunikat ,, DRIVER INOVENE '' podczas jazdy i sygnał dźwiekowy  (Przeczytany 1766 razy)

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 992
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Komunikat ,, DRIVER INOVENE '' podczas jazdy i sygnał dźwiekowy
« dnia: Sierpień 18, 2018, 20:53:59 pm »
Dzisiaj podczas wyprzedzania tira zapaliła mi się czerwona kontrolka i wyświetlił się taki komunikat DRIVER INOVENE a przed zmiana na angielski BESTUURDER OVERNEMEN , plus komputer 3 razy zapikał , po zakończeniu manewru pikanie ustało , ale pojawiło się znowu podczas dojeżdżania do tyłu innego samochodu , pojawia się również podczas szybkiej zmiany pasa . Podczas jazdy na tempomacie nie wystąpiło ani razu , nawet jak auto ,, samo'' hamowało i przyspieszało , i przy zmianie pasa z tempomatem również ten błąd nie występuje . Jak tempomat wyłączę i zbliżam się do jakiegoś auta, od razu się wydziera , jak szybko się zbliżam , to nawet 2 albo 3 razy ten sam komunikat i sygnały dźwiękowe . Jak po raz pierwszy pojawił się ten komunikat , to myślałem , że coś zdechło i zaraz będzie po jeździe , ale w drodze powrotnej testowałem w jakich warunkach komunikat się pojawia , i  jest tylko wtedy jak szybko zmienię pas albo za blisko dojadę do innego samochodu , również zapiszczał jak przejeżdżałem obok tira który stał blisko jezdni . jest to o tyle irytujące , że jak stoję w korku i zaczynam ruszać , to nawet przy 20 km/h  piszczy jak dojeżdżam do jakiegoś auta ( nawet podczas hamowania piszczy jak jest zbyt mała odległość ) . Problem kompletnie nie występuje jak zwiększę odległość od poprzedzającego mnie auta albo jak jadę sam ( nic  z tyłu ani z przodu ). Odległość jaka jest potrzebna , żeby komunikatu nie było , to jakieś 6 m , czy miał ktoś już taki problem , czy jest to jakiś asystent jazdy , czy coś się zepsuło i dlatego mu tak odwala . Będę wdzięczny za jakieś pomysły , bo jest to bardzo irytujące i niepokojące , bo czerwonych kontrolek nie wolno lekceważyć. Komputera jakby co nie mam jak podpiąć , więc nic z niego nie sczytam .

Auto to Jaguar X350 Super V8 rocznik 2003
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Komunikat ,, DRIVER INOVENE '' podczas jazdy i sygnał dźwiekowy
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 19, 2018, 09:10:22 am »
Jak chcesz to podskocz do mnie nawet jutro, podłączymy. Chyba pamiętasz gdzie mieszkam? 😀
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Hooyeman

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 83
Odp: Komunikat ,, DRIVER INOVENE '' podczas jazdy i sygnał dźwiekowy
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 19, 2018, 19:52:35 pm »
ostrzeżenie o przeszkodzie, na panelu po lewej stronie masz włącznik

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 992
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: Komunikat ,, DRIVER INOVENE '' podczas jazdy i sygnał dźwiekowy
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 20, 2018, 16:38:00 pm »
Zadziałało , dzięki za pomoc  :-thank , w razie gdyby ktoś nie wiedział o jaki włącznik chodzi , to ten z samochodem w trójkącie .
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )