Autor Wątek: Jazda testowa  (Przeczytany 15509 razy)

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.070
Odp: Jazda testowa
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 17, 2019, 10:07:18 am »
Dolaczam sie do tematu - jutro mam jazde probna - wersja ktora chce kupic to R-Dynamic SE 2.0d 180 hp AWD Auto - sa jakies elementy na ktore warto zwrocic uwage?
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline mojomr

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Jazda testowa
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 17, 2019, 12:05:33 pm »
Możesz zobaczyć jak Ci się jeździ, jak auto reaguje na ruszanie, skręty, itp. W/g mnie jakieś niedociągnięcia wychodzą później (brak wskaźnika spryskiwacza, brak jęz. polskiego, znikanie wpisów w navi...).
Powtórzę: jeździ się fajnie, wygląda super, robi wrażenie - ale do marki już nie wrócę.
P.S.: swoją drogą przestawiłem skutecznie jęz. polski na wyświetlaczu. Serwis nie potrafił. Napisałem do nich, że za 500 zł + VAT nauczę ich jak to się robi ;D ;D ;D Nie odpowiedzieli... :P

Offline MaArek77

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Auto na dzisiejsze czasy to SUV - Jaguar też ma !
Odp: Jazda testowa
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 17, 2019, 16:29:23 pm »

P.S.: swoją drogą przestawiłem skutecznie jęz. polski na wyświetlaczu. Serwis nie potrafił. Napisałem do nich, że za 500 zł + VAT nauczę ich jak to się robi ;D ;D ;D Nie odpowiedzieli... :P

Lubie ludzi wyszydzających chamstwo, złodziejstwo i brak profesjonalizmu.
a swoja drogą kolega sam to naprawił czy przy pomocy jakiegoś specjalisty ?
Przyszłość jest jasna - to Diesel Euro 6d Temp - 200-300 koni

Offline MaArek77

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Auto na dzisiejsze czasy to SUV - Jaguar też ma !
Odp: Jazda testowa
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 17, 2019, 16:33:35 pm »
Dolaczam sie do tematu - jutro mam jazde probna - wersja ktora chce kupic to R-Dynamic SE 2.0d 180 hp AWD Auto - sa jakies elementy na ktore warto zwrocic uwage?

Kolego świetny wybór auto placowe czy pod zamówienie ?
Co do jazdy próbnej to ona niewiele daje. Człowiek jest tak podekscytowany że nie wie czy ma zwrócić uwagę na widoczność, na osiągi, czy na to jak obsługuje się komputer pokładowy lub inne rzeczy.

Przy tym rozpraszająca rozmowa z handlowcem który siedzi obok. W Niemczech jazda próbna trwa godzinę, jedzie się samemu, lub z osoba z którą sie przyszło.
To większy komfort wyboru.

Kolega poczyta watek o wadach auta - przygotuje sobie kartkę i zwróci na wszystko uwagę, dobrze gdyby ktoś pomógł i miał przy sobie ta listę na co zwrócić uwagę.
Może śmieszne ale inaczej z jazdy niewiele sie wyniesie
Przyszłość jest jasna - to Diesel Euro 6d Temp - 200-300 koni

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.070
Odp: Jazda testowa
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 17, 2019, 17:50:31 pm »
Auto zamawiane standard plus kilka dodatków- auto dla żony - czas na wymianę A1- Żal nie skorzystać ze zniżki 25% - nic ładniejszego w tych pieniądzach nie kupię a do tego 2 koty w rodzinie :)

Jazda odbyła się dzisiaj. Muszę przyznać ze jestem miłe zaskoczony - spodziewałem się ze będzie głośniej (jeździłem xe z takim motorem i wydaje się dużo głośniejszy) skrzynia płynnie zmienia biegi. Wnętrze wyglada dobrze. AWD tez robi robotę. Co prawda nie jest to Xj ale jak już pisałem za taka kasę nic lepszego nie kupie. Zastanawiałem się tez czy naprawdę  łatwo przerzucić go na neutral i owszem jak się potrąci joystick to tak ale wydaje mi się ze podobnie jest w range rowerach sport, Ftype, fpace svr a do tego w BMW.

Z wyposażenia do standardowego pakietu dodałem animowane kierunkowskazy i driver pro pack ( aktywny tempomat , monitor martwego pola itp)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2019, 18:45:44 pm wysłana przez rmazurek »
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline MaArek77

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Auto na dzisiejsze czasy to SUV - Jaguar też ma !
Odp: Jazda testowa
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 17, 2019, 20:13:03 pm »
Auto zamawiane standard plus kilka dodatków- auto dla żony - czas na wymianę A1- Żal nie skorzystać ze zniżki 25% - nic ładniejszego w tych pieniądzach nie kupię a do tego 2 koty w rodzinie.

Z wyposażenia do standardowego pakietu dodałem animowane kierunkowskazy i driver pro pack ( aktywny tempomat , monitor martwego pola itp)


No skoro kolega sie pochwalił to spytam czy trudno było 25% dostac. Zapewne nie każdy dealer to daje. Czasem trzeba kupic 2 jaguary aby prxy trzecim uzyskac 25%

To moja konfiguracja, SE ma elektryczna klapę, tylko mnie sie marzy 240 diesel.
Do tego dodalbym chromy przy oknach i kamere 360.oraz tansze nagłosnienie Meridian

Ja nie ukrywam, poczekam az uda sie kuoic 2-3 latka, nawet 240 HSE, bo cenowo na dzis to co chce 288 tys zl.
Przyszłość jest jasna - to Diesel Euro 6d Temp - 200-300 koni

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.070
Odp: Jazda testowa
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 17, 2019, 20:35:51 pm »
25 % zniżki niestety tylko dla pracowników firmy i rodziny...dodatkowo dziś się właśnie promocja skończyła (dlatego pojechałem załatwić- byłem umówiony na jutro ale dieler zadzwonił i mnie powiadomił). Ja preferuje czarne obramienie - planuje tylko dołożyć tzw side steps bo zmieniają wygląd auta na bardziej agresywny :) ale to już jest „dieler fit”

Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline mojomr

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Jazda testowa
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 18, 2019, 10:50:27 am »
a swoja drogą kolega sam to naprawił czy przy pomocy jakiegoś specjalisty ?
Wpadłem na pomysł, który zadziałał. Serwis powinien to wiedzieć bez zająknięcia, o 3 w nocy, po pijaku i na wspak ale...
Warszawa, ul. Waszyngtona 50 - na lince mnie tam nie zaciągną!!! Do natychmiastowego zamknięcia.

Offline Jacatu

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 221
Odp: Jazda testowa
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 18, 2019, 15:26:48 pm »
Dzięki za współczucie , czas się pocieszyć . Może nowy jag nie dla mnie . Szkoda bo mieliśmy rodzinną zabawę , żona zapodała rodzaj auta , ja markę , syn kolor , niestety wyszło do kitu , teraz jeszcze kłopot z odzyskaniem opłaty rezerwacyjnej . To dla mnie niepojęte co to za ludzie .
S-type 2,5 ***** XJ-S H.E. V12* **XJ350***XJ358***XJS Cabrio 4,0***

Offline mojomr

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Jazda testowa
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 18, 2019, 16:38:19 pm »
Ja jestem mocno zdegustowany organizacją, serwisem i obsługą Jaguara. Gdyby nie ta dziewczyna (o której wspominałem)...
Szkoda  :( Może za jakiś czas w innym salonie?

Offline Jacatu

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 221
Odp: Jazda testowa
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 19, 2019, 13:08:05 pm »
Dzięki , ale na ten czas mam ich dość .  :-thank
S-type 2,5 ***** XJ-S H.E. V12* **XJ350***XJ358***XJS Cabrio 4,0***

Offline wierciu

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 127
  • Kocham to forum
Odp: Jazda testowa
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 19, 2019, 19:43:21 pm »
Też już jestem po jeździe testowej i dla mnie bomba. Ale tak jak piszecie w 15-20 ciężko mieć inne odczucia :)
Mam już swoją konfigurację ( załączam). Wybrałem wersję E-PACE-S P200 AWD.  Na start dostałem 15% od tej ceny. Ale będę oddawał swoje XF w rozliczeniu także finalny rabat po przeglądzie po weekendzie.

Offline Freeminder

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Kocham to forum
Odp: Jazda testowa
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 24, 2019, 23:29:16 pm »
a swoja drogą kolega sam to naprawił czy przy pomocy jakiegoś specjalisty ?
Wpadłem na pomysł, który zadziałał. Serwis powinien to wiedzieć bez zająknięcia, o 3 w nocy, po pijaku i na wspak ale...
Warszawa, ul. Waszyngtona 50 - na lince mnie tam nie zaciągną!!! Do natychmiastowego zamknięcia.

A podzielisz się? :)

Offline mojomr

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Jazda testowa
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 25, 2019, 16:34:17 pm »
Wysłałem na priv. A nuż serwis czyta forum?  :P ;D

Offline Freeminder

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Kocham to forum
Odp: Jazda testowa
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 26, 2019, 15:43:50 pm »
Hej,

Działało wczoraj. Dziś zszedłem z ciekawości zajrzałem a tu "Brake pedal" :( :-K