Autor Wątek: Jazda testowa  (Przeczytany 15502 razy)

Offline Jacatu

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 221
Jazda testowa
« dnia: Sierpień 14, 2018, 06:32:18 am »
Czy ktoś z Was jeździł E-Pacem . Jakie są wrażenia , czy warto zawracać sobie głowę tym modelem ?
S-type 2,5 ***** XJ-S H.E. V12* **XJ350***XJ358***XJS Cabrio 4,0***

Offline mojomr

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Jazda testowa
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 09, 2018, 23:41:25 pm »
Cześć,
owszem, ja jeździłem ;D Przymierzam się do zakupu E-Pace. Przejechałem się testowo dieslem, 150KM. Spoko, chociaż automat, to był dość zrywny. Trudno mi mówić coś szczególnego - dla mnie jeździ się jak każdym innym autem (przesiadam się z KIA Optimy).
Jak masz jakieś pytania to proszę - łatwiej będzie mi coś powiedzieć gdy zadasz konkretne pytanie.
Pzdr.

Offline Jacatu

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 221
Odp: Jazda testowa
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 04, 2018, 08:22:31 am »
Też już pojeździłem wydaje się ok i zamówiłem .
S-type 2,5 ***** XJ-S H.E. V12* **XJ350***XJ358***XJS Cabrio 4,0***

Offline mojomr

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Jazda testowa
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 12, 2018, 14:01:40 pm »
Odebrałem z salonu 1,5 tygodnia temu. Jak na razie fajnie się jeździ, auto "wygląda" :-) ale... jeszcze dłuuuuga droga przed Jaguarem aby nauczyć się budowy samochodu intuicyjnego. Jakby nie manual to sporo usprawnień nie wiedziałbym jak włączyć. Denerwuje brak stałej dezaktywacji START/STOP. Znikają zapisane adresy w navi. Qrcze, fajne auto ale do azjatów to mu jeszcze daleko.
Żeby nie było... zadowolony jestem  ;D

Offline Jacatu

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 221
Odp: Jazda testowa
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 14, 2018, 17:01:44 pm »
Jaką wersję i wyposażenie wybrałeś , no i silnik oczywiście .
S-type 2,5 ***** XJ-S H.E. V12* **XJ350***XJ358***XJS Cabrio 4,0***

Offline mojomr

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Jazda testowa
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 15, 2018, 20:22:31 pm »
Podstawowa wersja to diesel 150KM. Dołożyłem AWD + automat. Resztę konfigurowałem "pod siebie" = zrezygnowałem z niepotrzebnych gadżetów + dołożyłem potrzebne :D Mam szklany dach, navi, koła 18", kilka innych usprawnień. Mój pierwszy diesel i SUV w życiu ;) Silnik 150KM na miasto wystarcza, teraz robię mało tras więc nie brakuje mi. Powtórzę: intuicyjny to on z pewnością nie jest. Ale powoli przywykam więc myślę, że to kwestia przestawienia się na nowe. Myślałem, że będzie oszczędniejszy ale na razie ~10l/100 km to norma. Ogólnie jest dobrze: magia znaczka na klapie robi swoje  ;D

Offline Jacatu

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 221
Odp: Jazda testowa
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 20, 2018, 09:08:37 am »
Gratulacje zatem przesyłam . Ja mam skonfigurowany pod firmę od której będę wynajmował (najkorzystniejsza wersja ) . Odbiór niestety pod koniec roku .Pozdrawiam .jtz.
S-type 2,5 ***** XJ-S H.E. V12* **XJ350***XJ358***XJS Cabrio 4,0***

Offline MaArek77

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Auto na dzisiejsze czasy to SUV - Jaguar też ma !
Odp: Jazda testowa
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 03, 2018, 19:21:44 pm »
Jeździłem raz, dla mnie obłęd. Trochę czuję sie jak w czołgu, widoczność słaba. Przydałaby się kamera 360

Prowadzi sie świetnie, komfort jest chociaż auto nie jest miękkie, jazda po kostce brukowej i dziurach nie jest odczuwalna

Silnik 180 koni słaby, nie ma odejścia, tak do snucia sie miastem lub jazdy miarowej autostradą, auto czuć że ciężkie.
Skrzynia biegów , sam nie wiem nie lubię automatów, przy kickdownie czyli chćeci przyspieszenia robia cos jakby ślizgało sie sprzęgło, trwa 2-3 sekundy aż załapią

Bagażnik ma chyba około 400-410 litrów tak z miara bo producent podaje dane z kapelusza
Najmniej podobają mi sie multimedia, w plikach mp3 wyskakują jakieś chińskie znaczki, nieintuicyjna obsługa i jakas starodawna nawigacja.

Ale wmawaim sobie że wszystko ok bo zakochałem sie w tym aucie. Linia jak krojona przez najlepszych włoskich krawców, najłądniejszy SUV do 4,5 metra na świecie. Dla innych może byc jak "bak" ale ja juz mam dośc niemieckich aut, ten kotek ma i pazur i klase i duszę...


Chyba z 3 razy jeszcze pojeżdżę aby ze spokojem cos się dowiedzieć. Nie wyczułem czy jest cicho i wielu innych rzeczy


Przyszłość jest jasna - to Diesel Euro 6d Temp - 200-300 koni

Offline mojomr

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Jazda testowa
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 05, 2018, 22:49:00 pm »
Nie, nie jest ok. Auto (jak na tę klasę i markę) ma sporo mankamentów. I to takich żenujących wręcz. Samochód kupiłem w polskim salonie, z przeznaczeniem do jeżdżenia po Polsce, jestem Polakiem a tu... wyświetlacz nie obsługuje języka polskiego ?????? Można sobie klikać, przestawiać, zaznaczać...po powtórnym uruchomieniu silnika i tak będzie z powrotem angielski. Serwis, który stwierdził, że jest to priorytetowa sprawa, poległ. Trzymali samochód ponad dobę u siebie i nie dali rady!!!!!! Żenada!!!! Joystick do zmiany biegów - nie życzę nikomu aby niechcący zmienił ustawienie na N (a można "od ręki" nawet nie zauważając) bo wtedy przykra niespodzianka czeka przy próbie odejścia w skręt w lewo na skrzyżowaniu (przeżyłem, wiem co mówię). Już tylko za to - dyskwalifikacja. MP3 z pendriva czyta po swojemu: całkowicie ignoruje zapisany układ plików. I mógłbym jeszcze wymieniać... serwis na ul.Waszyngtona w Warszawie: do natychmiastowej likwidacji i zaorania (może złe fluidy Czerwonego Księcia zabijają to miejsce?  ;D).
Ogólnie najfajniejszy z samochodu jest znaczek na grillu i zewnętrzny design. Wygląd i sylwetka - obłęd, zgadza się  :D
Dojeżdżę do końca leasingu, oddam do salonu i do marki już nie wrócę. Zdecydowanie wolę azjatyckie samochody.

Offline MaArek77

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Auto na dzisiejsze czasy to SUV - Jaguar też ma !
Odp: Jazda testowa
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 07, 2018, 13:25:56 pm »
Nie, nie jest ok. Auto (jak na tę klasę i markę) ma sporo mankamentów. I to takich żenujących wręcz.

Dzięki za odzew.

Jeśli kolega pozwoli to trochę pomęczę, nie od razu.

 Za zasady chcę poznać chociaż kilka osób które kupiły to auto i po roku wyrobią sobie jakąś opinię. W siecii nie ma ani opini ani raportów spalania
Prawda nawet ta najgorsza jest na forum potrzebna

- po pierwsze ja chcą teraz premium a mam dość aut niemieckich, a azjatyckie nigdy nie będą dla mnie premium. Volvo tez odpada (nieważne, kwestia gustu)

- spalanie średnio w mieście 10 litrów wysokie, jak na 150 koni, w testach pisali różnie między 7-10. Myślę że diesel 240 spali litr więcej.
Poza tym nowe nie dotarte auto zawsze spala z 1,0-1,5 litra więcej, to się unormuje za pół roku lub za 20 tys km przebiegu.

- sytuacja z wrzucaniem "N" w skrzyni - to samoczynnie ? Czy kolega musnął drążek przypadkiem ? Pytanie czy zdarzyło się to 2 razy czy 10 ? Czy temat jest znany i więcej osób miało taka sytuację ?

- co do menu komputera - porażka, podczas testów już zwróciłem uwagę że z niemieckiego zmieniłem w radyjku na polski ale miedzy zegarami się nie zmieniło, nie umiałem. Może kwestia oprogramowania, może ogarną to przywracania po ponownym odpaleniu.

- czy w opisach plików mp3 sa jakieś dziwne znaczki ? Brak "ć" , "ś" i czasami literki chińskie? Tak widziałem w testówce

- pytanie czy da sie ustawić aby pokazywało na wyświetlaczu bieg na jakim auto jedzie ? A nie tylko "D", "N".
Są wersje z manetkami przy kierownicy, można zredukować z 6 na 3 bieg

- czy filtr DPF pomimo jazdy w mieście ma problem, chyba auta z SCR czy jak kto woli Adblue nie maja takiego problemu jak te z filtrem suchym

- chętnie poczytam jakie inne mankamenty kolega zauważył

Powodzenia i jednak życze aby auto odmieniło się i cieszyło
Przyszłość jest jasna - to Diesel Euro 6d Temp - 200-300 koni

Offline mojomr

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Jazda testowa
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 08, 2018, 00:30:29 am »

Jeśli kolega pozwoli to trochę pomęczę, nie od razu.
Nie ma sprawy, po to jest forum. A jeśli pomogę przy tym...

Cytuj
- po pierwsze ja chcą teraz premium a mam dość aut niemieckich, a azjatyckie nigdy nie będą dla mnie premium. Volvo tez odpada (nieważne, kwestia gustu)
Też tak pomyślałem: a co? Pojeżdżę Jaguarem!
Cytuj
- spalanie średnio w mieście 10 litrów wysokie, jak na 150 koni, w testach pisali różnie między 7-10. Myślę że diesel 240 spali litr więcej.
Poza tym nowe nie dotarte auto zawsze spala z 1,0-1,5 litra więcej, to się unormuje za pół roku lub za 20 tys km przebiegu.
Być może. Na razie pali sporo (jak na silnik i jak na diesla).
Cytuj
- sytuacja z wrzucaniem "N" w skrzyni - to samoczynnie ? Czy kolega musnął drążek przypadkiem ? Pytanie czy zdarzyło się to 2 razy czy 10 ? Czy temat jest znany i więcej osób miało taka sytuację ?
Przypadkowo. I nawet można nie zauważyć. Po prostu: błąd konstrukcyjny. Zdarzyło się parę razy, teraz już wiem i uważam więc pilnuję się. W sieci jedynie peany na cześć i zachwyty więc wątpię aby coś było na temat błędów, mankamentów. A jest ich całkiem niemało.
Cytuj
- co do menu komputera - porażka, podczas testów już zwróciłem uwagę że z niemieckiego zmieniłem w radyjku na polski ale miedzy zegarami się nie zmieniło, nie umiałem. Może kwestia oprogramowania, może ogarną to przywracania po ponownym odpaleniu.
Może w Niemczech jest lepszy serwis. U mnie nie dali rady, choć całą noc wgrywali nowy soft. Jestem zaskoczony bo sądzę, iż to wręcz banalna sprawa.
Cytuj
- czy w opisach plików mp3 sa jakieś dziwne znaczki ? Brak "ć" , "ś" i czasami literki chińskie? Tak widziałem w testówce
Muszę się przyjrzeć dokładniej. Najczęściej słucham radia, MP3 mam w trasy a teraz rzadko jeżdżę w dłuższe dystanse.
Cytuj
- pytanie czy da sie ustawić aby pokazywało na wyświetlaczu bieg na jakim auto jedzie ? A nie tylko "D", "N".
Są wersje z manetkami przy kierownicy, można zredukować z 6 na 3 bieg
Da się. Nie mam manetek ale jest możliwość przestawienia joysticka i wtedy wyświetla jaki bieg jest aktualnie oraz podpowiedzi co do zmiany przełożenia. Niepraktyczne: po to kupiłem automat żeby nie machać dźwignią, przecież ;D
Cytuj
- czy filtr DPF pomimo jazdy w mieście ma problem, chyba auta z SCR czy jak kto woli Adblue nie maja takiego problemu jak te z filtrem suchym
Za mały mam przebieg żeby coś na ten temat powiedzieć. Muszę jeszcze pojeździć. Na razie zrobiłem 3 500km.
Cytuj
- chętnie poczytam jakie inne mankamenty kolega zauważył
A choćby taki, że nie ma wskaźnika płynu do spryskiwacza!!! Znaczy: jak się skończy płyn to wtedy będzie wiadomo, że się skończył. Gratuluję i zachęcam do wyjazdu w trasę, w zimę, drogami gdzie mało stacji benzynowych. Albo: pasażer nie ma gdzie postawić nóg bo do podłogi przed siedzeniem jest przykręcona gaśnica!!!Tylko małe osoby mogą jeździć, wyższe nie będą miały gdzie postawić nóg. Żeby sprawdzić poziom AdBlue trzeba mieć zgaszony silnik i nie wolno naciskać hamulca - inaczej się nie wyświetli. Mam auto dwa miesiące a już trzy razy zawiesił się system multimedialny. I mógłbym tak jeszcze...
Cytuj
Powodzenia i jednak życze aby auto odmieniło się i cieszyło
Ooo... ale ono cieszy, naprawdę :D Szczególnie jak widzę minę kogoś, komu mówię czym jeżdżę :P A na poważnie: jeździ się nieźle, wygląda super, znaczek na grillu powala ;D Ale wątpię abym zmienił zdanie = wracam do japończyków/koreańczyków po zakończeniu tego leasingu
Mam nadzieję, że pomogłem ;) Choć trochę.

Offline MaArek77

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Auto na dzisiejsze czasy to SUV - Jaguar też ma !
Odp: Jazda testowa
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 08, 2018, 16:58:52 pm »

Nie ma sprawy, po to jest forum. A jeśli pomogę przy tym...

Mam nadzieję, że pomogłem ;) Choć trochę.

Dobrze, dziękuję.
Pomógł kolega i pewnie nie raz pomoże jeszcze. Ale na razie moje zaślepienie jest zbyt duże, potrzebuje jeszcze chyba z 2-3 jazd próbnych i wielu opinii abym upewnił się ze nadaje się lub nie

- co do menu komputera jeśli ASO cos pomoże lub okaże się ze to zdarza się wielu użytkownikom proszę wspomnieć na forum

- na ocenę multimediów, odtwarzania plików mp3 lub działania i aktualności map w nawigacji poczekamy aż kolega cos wywnioskuje z czasem

- sprawowanie się filtra DPF w jeździe miejskiej i Adblue tez mamy „na oku”

- kwestia gaśnicy – to problem „polski” bo w samochodach na rynek niemiecki gaśnicy nie ma przed przednim fotelem, właściwie nie wiem czy w ogóle jest

Za jakiś czas wiosna chciałbym wiedzieć jak kolega ocenia:

- wyciszenie przy prędkościach autostradowych (150-160 km/h) bo ja czasami jeżdżę niemieckimi a tam można trochę szybciej i dla mnie wyciszenie to priorytet

- jakość materiałów (kolega chyba nie ma skóry której nie cierpię) ale ogólnie spasowanie, jakość we wnętrzu

- czy skrzynia biegów jest tak ospała jak jej zarzucają ? Bo wersja mocy silnika chyba nie ma tu znaczenia

- ostatnia rzecz to komfort jazdy, wielu dziennikarzy narzeka na to że E-Pace jest sprężysty, twardy, na gładkiej drodze powinno być ok, na dziurach już może inaczej (odradzają felgi 20 cali)

Za miesiąc następny kolega z forum odbiera swojego E-Pace’a ciekawe jak będzie oceniał auto
Przyszłość jest jasna - to Diesel Euro 6d Temp - 200-300 koni

Offline mojomr

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Jazda testowa
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 09, 2018, 12:59:51 pm »
Ale na razie moje zaślepienie jest zbyt duże, potrzebuje jeszcze chyba z 2-3 jazd próbnych i wielu opinii abym upewnił się ze nadaje się lub nie
Wiem :D I tak to wszystko to kwestia subiektywnych ocen i własnych emocji :D

Cytuj
- na ocenę multimediów, odtwarzania plików mp3 lub działania i aktualności map w nawigacji poczekamy aż kolega cos wywnioskuje z czasem

- sprawowanie się filtra DPF w jeździe miejskiej i Adblue tez mamy „na oku”
Pojeżdżę, przyjrzę się i wtedy podzielę się spostrzeżeniami.

Cytuj
- kwestia gaśnicy – to problem „polski” bo w samochodach na rynek niemiecki gaśnicy nie ma przed przednim fotelem, właściwie nie wiem czy w ogóle jest
Podobno któraś z wersji nie ma takiej gaśnicy w podłodze. Ja mam dwie - właśnie w podłodze oraz w bagażniku (w zasadzie w ręku bo tak ją dostałem i musiałem gdzieś znaleźć na nią miejsce samodzielnie). Muszę zerknąć dokładnie na mocowania i po prostu wykręcę ją, najzwyczajniej.

Cytuj
Za jakiś czas wiosna chciałbym wiedzieć jak kolega ocenia:

- wyciszenie przy prędkościach autostradowych (150-160 km/h) bo ja czasami jeżdżę niemieckimi a tam można trochę szybciej i dla mnie wyciszenie to priorytet
Za krótko jeszcze jeżdżę, na razie nie wydaje się jakoś specjalnie głośny =  chyba jest nieźle.

Cytuj
- jakość materiałów (kolega chyba nie ma skóry której nie cierpię) ale ogólnie spasowanie, jakość we wnętrzu
Dla mnie bez zastrzeżeń. Wszystko ok, pasuje do siebie, nie skrzypi. Za skórą też nie przepadam, miałem w poprzednim aucie i już wiem, że taka sobie opcja. Więc teraz zrezygnowałem.

Cytuj
- czy skrzynia biegów jest tak ospała jak jej zarzucają ? Bo wersja mocy silnika chyba nie ma tu znaczenia
Dla mnie działa sprawnie. To mój drugi automat w życiu dopiero, więc skala porównania niewielka, ale poprzednia AT była wyraźnie wolniejsza i mułowata.

Cytuj
- ostatnia rzecz to komfort jazdy, wielu dziennikarzy narzeka na to że E-Pace jest sprężysty, twardy, na gładkiej drodze powinno być ok, na dziurach już może inaczej (odradzają felgi 20 cali)
Felg 20" nie wziąłbym. Założyłem 18" i uważam, że są w sam raz. Samochód ma sportowe aspiracje więc momentami jest za sztywno (czuć na wybojach) ale... jak miałem Hondę Accord to dopiero było twarde zawieszenie ;D W E-Pace jeździ mi się bardzo dobrze.

Cytuj
Za miesiąc następny kolega z forum odbiera swojego E-Pace’a ciekawe jak będzie oceniał auto
Chętnie posłucham/poczytam opinii  :)

Offline Jacatu

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 221
Odp: Jazda testowa
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 15, 2019, 15:07:53 pm »
Ogłaszam klęskę . Od września czekam na samochód ,ponoć marca nie ma szans na odbiór . Winą obarcza się importera -Warszawa . Brak słów ,coś nie tak z przedstawicielem Jaguara na Polskę . Będę musiał jakoś z tym żyć , przykro .
S-type 2,5 ***** XJ-S H.E. V12* **XJ350***XJ358***XJS Cabrio 4,0***

Offline mojomr

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Jazda testowa
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 15, 2019, 20:33:16 pm »
Ooo :( Rzeczywiście, totalna porażka. Pisałem już, że Jaguar jako Jaguar (serwis, ludzie tamże) jest fatalny.
Jeśli chcesz, mogę na priv podać namiary do dziewczyny, która pilotowała mnie za trzecim razem (poskarżyłem się dyrekcji na dwa poprzednie i dostałem ją), wszystko załatwiła, przypilnowała, objaśniła, pomogła... chyba jedyna sensowna osoba w Jaguarze. Może coś pomoże?
Współczuję, mało co tak drażni jak taka zwłoka  >:(