Dział Techniczny > E-PACE (2017 - obecnie)

Jazda testowa

<< < (2/9) > >>

mojomr:
Podstawowa wersja to diesel 150KM. Dołożyłem AWD + automat. Resztę konfigurowałem "pod siebie" = zrezygnowałem z niepotrzebnych gadżetów + dołożyłem potrzebne :D Mam szklany dach, navi, koła 18", kilka innych usprawnień. Mój pierwszy diesel i SUV w życiu ;) Silnik 150KM na miasto wystarcza, teraz robię mało tras więc nie brakuje mi. Powtórzę: intuicyjny to on z pewnością nie jest. Ale powoli przywykam więc myślę, że to kwestia przestawienia się na nowe. Myślałem, że będzie oszczędniejszy ale na razie ~10l/100 km to norma. Ogólnie jest dobrze: magia znaczka na klapie robi swoje  ;D

Jacatu:
Gratulacje zatem przesyłam . Ja mam skonfigurowany pod firmę od której będę wynajmował (najkorzystniejsza wersja ) . Odbiór niestety pod koniec roku .Pozdrawiam .jtz.

MaArek77:
Jeździłem raz, dla mnie obłęd. Trochę czuję sie jak w czołgu, widoczność słaba. Przydałaby się kamera 360

Prowadzi sie świetnie, komfort jest chociaż auto nie jest miękkie, jazda po kostce brukowej i dziurach nie jest odczuwalna

Silnik 180 koni słaby, nie ma odejścia, tak do snucia sie miastem lub jazdy miarowej autostradą, auto czuć że ciężkie.
Skrzynia biegów , sam nie wiem nie lubię automatów, przy kickdownie czyli chćeci przyspieszenia robia cos jakby ślizgało sie sprzęgło, trwa 2-3 sekundy aż załapią

Bagażnik ma chyba około 400-410 litrów tak z miara bo producent podaje dane z kapelusza
Najmniej podobają mi sie multimedia, w plikach mp3 wyskakują jakieś chińskie znaczki, nieintuicyjna obsługa i jakas starodawna nawigacja.

Ale wmawaim sobie że wszystko ok bo zakochałem sie w tym aucie. Linia jak krojona przez najlepszych włoskich krawców, najłądniejszy SUV do 4,5 metra na świecie. Dla innych może byc jak "bak" ale ja juz mam dośc niemieckich aut, ten kotek ma i pazur i klase i duszę...


Chyba z 3 razy jeszcze pojeżdżę aby ze spokojem cos się dowiedzieć. Nie wyczułem czy jest cicho i wielu innych rzeczy


mojomr:
Nie, nie jest ok. Auto (jak na tę klasę i markę) ma sporo mankamentów. I to takich żenujących wręcz. Samochód kupiłem w polskim salonie, z przeznaczeniem do jeżdżenia po Polsce, jestem Polakiem a tu... wyświetlacz nie obsługuje języka polskiego ?????? Można sobie klikać, przestawiać, zaznaczać...po powtórnym uruchomieniu silnika i tak będzie z powrotem angielski. Serwis, który stwierdził, że jest to priorytetowa sprawa, poległ. Trzymali samochód ponad dobę u siebie i nie dali rady!!!!!! Żenada!!!! Joystick do zmiany biegów - nie życzę nikomu aby niechcący zmienił ustawienie na N (a można "od ręki" nawet nie zauważając) bo wtedy przykra niespodzianka czeka przy próbie odejścia w skręt w lewo na skrzyżowaniu (przeżyłem, wiem co mówię). Już tylko za to - dyskwalifikacja. MP3 z pendriva czyta po swojemu: całkowicie ignoruje zapisany układ plików. I mógłbym jeszcze wymieniać... serwis na ul.Waszyngtona w Warszawie: do natychmiastowej likwidacji i zaorania (może złe fluidy Czerwonego Księcia zabijają to miejsce?  ;D).
Ogólnie najfajniejszy z samochodu jest znaczek na grillu i zewnętrzny design. Wygląd i sylwetka - obłęd, zgadza się  :D
Dojeżdżę do końca leasingu, oddam do salonu i do marki już nie wrócę. Zdecydowanie wolę azjatyckie samochody.

MaArek77:

--- Cytat: mojomr w Grudzień 05, 2018, 22:49:00 pm ---Nie, nie jest ok. Auto (jak na tę klasę i markę) ma sporo mankamentów. I to takich żenujących wręcz.

--- Koniec cytatu ---

Dzięki za odzew.

Jeśli kolega pozwoli to trochę pomęczę, nie od razu.

 Za zasady chcę poznać chociaż kilka osób które kupiły to auto i po roku wyrobią sobie jakąś opinię. W siecii nie ma ani opini ani raportów spalania
Prawda nawet ta najgorsza jest na forum potrzebna

- po pierwsze ja chcą teraz premium a mam dość aut niemieckich, a azjatyckie nigdy nie będą dla mnie premium. Volvo tez odpada (nieważne, kwestia gustu)

- spalanie średnio w mieście 10 litrów wysokie, jak na 150 koni, w testach pisali różnie między 7-10. Myślę że diesel 240 spali litr więcej.
Poza tym nowe nie dotarte auto zawsze spala z 1,0-1,5 litra więcej, to się unormuje za pół roku lub za 20 tys km przebiegu.

- sytuacja z wrzucaniem "N" w skrzyni - to samoczynnie ? Czy kolega musnął drążek przypadkiem ? Pytanie czy zdarzyło się to 2 razy czy 10 ? Czy temat jest znany i więcej osób miało taka sytuację ?

- co do menu komputera - porażka, podczas testów już zwróciłem uwagę że z niemieckiego zmieniłem w radyjku na polski ale miedzy zegarami się nie zmieniło, nie umiałem. Może kwestia oprogramowania, może ogarną to przywracania po ponownym odpaleniu.

- czy w opisach plików mp3 sa jakieś dziwne znaczki ? Brak "ć" , "ś" i czasami literki chińskie? Tak widziałem w testówce

- pytanie czy da sie ustawić aby pokazywało na wyświetlaczu bieg na jakim auto jedzie ? A nie tylko "D", "N".
Są wersje z manetkami przy kierownicy, można zredukować z 6 na 3 bieg

- czy filtr DPF pomimo jazdy w mieście ma problem, chyba auta z SCR czy jak kto woli Adblue nie maja takiego problemu jak te z filtrem suchym

- chętnie poczytam jakie inne mankamenty kolega zauważył

Powodzenia i jednak życze aby auto odmieniło się i cieszyło

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej