Autor Wątek: Tuning programowy E-pace  (Przeczytany 1778 razy)

Offline Milky

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Tylko Jaguar
Tuning programowy E-pace
« dnia: Styczeń 30, 2024, 07:43:32 am »
Czołem Wszystkim. Nie znalazłem niczego w temacie jak wyżej więc zakładam nowy wątek. Czy ktoś z Kolegów ma jakiekolwiek doświadczenie z tuningiem silnika 2.0 benzyna w e-pace? Nie mam zamysłu jazdy sportowej chociaż siłą rzeczy mocy przybędzie ale bardziej interesuje mnie zużycie paliwa, które jak każdy wie małe nie jest. Obdzwonilem kilka firm tuningujących i jak się domyślacie nigdzie problemów nie ma - każdy zrobi, da gwarancje 12 miesięcy i kasę weźmie 😀. Każdy też gwarantuje zmniejszenie zużycia paliwa o 1-1,5 litra na 100 km. Pytanie zasadnicze czy ze względu na zużycie paliwa warto wykonać taki chiptuning silnika czy któryś z Kolegów ma doświadczenie i lepiej nie brnąć w ten temat bo silniki Ingenium do tego się nie nadają i można mieć więcej biedy niż korzyści. Z góry dzięki za odpowiedzi.
Szerokości, przyjemności, życzliwości 👍
—————
Fiat 126p
Daewoo Lanos 1.5
Nissan Almera 1.5 Accenta
Nissan Qashqai 2.0 DCI Tekna Pack
BMW 2 Active Tourer 218d Luxury Line
Jaguar E-Pace P200 AWD

Online Robik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 220
  • XE R-Sport 2.0D
Odp: Tuning programowy E-pace
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 30, 2024, 10:53:11 am »
Nie znam firmy tuningowej dajacej gwarancje, znam tylko takie, ktore nie wykonaja uslugi bez podpisania oswiadczenia zjest sie swiadomym, ze zmiana parametrow silnika moze przyspieszyc jego zuzycie
 Oznacza to, ze klient jest swiadomy ryzyka jakie niesie za soba zwiekszenie mocy. Co do Ingenium to zasadniczo sam sobie odpowiedziales. Liczba watkow zwiazanych z ich trwaloscia jedt na tyle duza ze dla mnie  zwiekszenie mocy to nic innego jak proszenie sie o klopoty, szczegolnie w dieslach.

Offline Milky

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Tylko Jaguar
Odp: Tuning programowy E-pace
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 30, 2024, 11:39:32 am »
Robik dziękuję za odpowiedź. Tu akurat nie chodzi o diesla tylko o benzynę 😀 ale mniejsza z tym. Nie interesuje mnie ruszanie z piskiem opon spod świateł ani jakiekolwiek wyścigi. Bardziej przemawia do mnie zmniejszenie zużycia paliwa i stąd ten wątek. Generalnie zawsze jezdze przepisowo czytaj wolno i spokojnie 😀. Co do warsztatow tuningujących to korzystałem z usług przy poprzednich autach np w Suwałkach gdzie niedaleko zamieszkuje i żadnych oświadczen nie podpisywałem 🤔 ale może to wyjątek - jeden z nielicznych.
Szerokości, przyjemności, życzliwości 👍
—————
Fiat 126p
Daewoo Lanos 1.5
Nissan Almera 1.5 Accenta
Nissan Qashqai 2.0 DCI Tekna Pack
BMW 2 Active Tourer 218d Luxury Line
Jaguar E-Pace P200 AWD

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.278
Odp: Tuning programowy E-pace
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 31, 2024, 01:59:55 am »
Najlepszą metodą może być pozbycie się tego strucla, który waży więcej niż F-pace. I przez to pali nienormalne ilości paliwa jak na klasę pojazdu.  :-gwizd

Sprzedałbym póki Ingenium jeszcze żywy  ;D
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline Milky

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Tylko Jaguar
Odp: Tuning programowy E-pace
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 31, 2024, 08:39:16 am »
Ciekawa opinia Kolego 🤣 Dla jednych „strucla”dla innych alternatywa względem niemieckiej konkurencji. Generalnie użytkuję 2 miesiąc i kupiłbym ponownie. Wielu napisze że jeżeli kogoś stać na jaguara to i na paliwo - owszem ale gdyby można było ograniczyć „softowo” spalanie nie montując instalacji LPG byłoby nieźle. Znajomy ma BMW x3 z motorem 2.0 w wersji 184 konnej - pali mu na mieście 13 litrów a w trasie 9 także nie uważam że e-pace z 2.0 pod maską jest aż tak paliwożerny, jednakże każde auto mogłoby palić mniej 😀
Szerokości, przyjemności, życzliwości 👍
—————
Fiat 126p
Daewoo Lanos 1.5
Nissan Almera 1.5 Accenta
Nissan Qashqai 2.0 DCI Tekna Pack
BMW 2 Active Tourer 218d Luxury Line
Jaguar E-Pace P200 AWD

Offline Dokia

  • Aspirant
  • Wiadomości: 1
  • Kocham to forum
Odp: Tuning programowy E-pace
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 19, 2024, 20:58:04 pm »
Robik dziękuję za odpowiedź. Tu akurat nie chodzi o diesla tylko o benzynę 😀 ale mniejsza z tym. Nie interesuje mnie ruszanie z piskiem opon spod świateł ani jakiekolwiek wyścigi. Bardziej przemawia do mnie zmniejszenie zużycia paliwa i stąd ten wątek. Generalnie zawsze jezdze przepisowo czytaj wolno i spokojnie 😀. Co do warsztatow tuningujących to korzystałem z usług przy poprzednich autach np w Suwałkach gdzie niedaleko zamieszkuje i żadnych oświadczen nie podpisywałem 🤔 ale może to wyjątek - jeden z nielicznych.
Czy robiłeś programy u Kramka? też niedaleko Ciebie  mieszkam, ale raczej mocy nie będę podnosić. Mam E-Pace P250, czyli też jakiś "strucel" jak widzę :P   >:D Nie mam aspiracji aby ścigać się z kimkolwiek. Podnosiłam moc w poprzednim aucie i też nie podpisywałam żadnych oświadczeń.