Autor Wątek: Xj40 z radomia :-)  (Przeczytany 7262 razy)

Offline Maniakowy

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 18
Xj40 z radomia :-)
« dnia: Sierpień 12, 2018, 19:48:02 pm »
Ze zdjec powala.. przynajmniej mnie :-)



Jak w ogloszeniu: rocznik 1990, 4.0 i podobno 204 tkm (nigdy na to nie zwracalem uwahi bo i tak nierealne :p)

Zdjecia robione przez specjaliste, takze malo tealne pewnie. Cena poczatkowa byla prawie 25.. widac ze spada. Byl ktos ogladac?

Link do ogloszenia: https://www.otomoto.pl/oferta/jaguar-daimler-4-0v8-226km-serwis-skora-xenon-klima-stan-kolekcjonerski-alu-ID6AbAdU.html
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2018, 20:06:31 pm wysłana przez Maniakowy »

Offline rolf

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 32
  • XJ40 4.0 '89
Odp: Xj40 z radomia :-)
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 12, 2018, 19:51:06 pm »
Stoi od dawna. I sprzedających znawca jagów (V8).

Offline msiwow

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 565
Odp: Xj40 z radomia :-)
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 13, 2018, 06:10:44 am »
Lista wyposażenia też jak z x358...

Widziałeś co on ma na masce?
Szyby bardzo profesjonalnie przyciemnione, bez małych z tyłu.
Co jest z wycieraczka?
Może być problem z dokupieniem dekli felg.
Wydaje mi się, że z przodem coś nie gra.

Offline Maniakowy

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Xj40 z radomia :-)
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 13, 2018, 07:06:27 am »
Tego na masce nie zauwazylem.. ale dopatrYlem sie podobnej sytuacji po bokach auta.. w gornej czesci drzwi.. to chyba pozostalosci po naklejkach.. znaczy jakas roznica lakieru..

Swoja droga doczytuje sie tam jakis sportowych napisow :-) moze rajdowka ?:p

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 802
Odp: Xj40 z radomia :-)
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 13, 2018, 07:49:06 am »
Popatrz dokładnie na tylną klapę. Później na prawy bok.
Środek bardzo ładny.

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 993
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: Xj40 z radomia :-)
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 13, 2018, 09:12:45 am »
Za takie pieniądze nie zakupiłbym XJ40 w nieoryginalnym lakierze ( ten kiedyś albo był czarny , albo jakiś ciemny granat ) . Wycieraczka jak już zauważono nie po tej stronie , i na pewno nie jest zaparkowana jak trzeba . Przyciemniane szyby kompletnie nie pasują do charakteru tego auta , a tym bardziej przyciemniane tak , że już folia na tylnej szybie bokami odstaje . Na jednej fotce z zegarami ,, check engine '' jest , na drugiej już nie , kontrolka spalonej żarówki również się pali ( pytanie , czy faktycznie coś jest spalone , czy styki zaśniedziały i dlatego się świeci ) . Radio nieoryginalne , a szkoda , bo daimlerowskie ciężko dostać , no i panel od klimy starego typu , trzeba wybadać , czy instalacja jest jeszcze na R12 , czy już na R134 .
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Xj40 z radomia :-)
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 13, 2018, 18:56:31 pm »
Na zdjęciu widać zaworki 1/4' od klimy więc raczej stara podciwa r12. No chyba że ktoś jest z coś kombinował.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline Maniakowy

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Xj40 z radomia :-)
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 13, 2018, 19:33:16 pm »
Czyli faktycznie do Radomia sie nie jezdzi po auta :-) szkoda bo kolor autka przyciaga.. a i ciemne szyby mnie nie odstraszaja :) gorzej juz te pozostalosci po naklejkach o tematyce tuningu :)

Dzieki za pomoc!

Offline msiwow

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 565
Odp: Xj40 z radomia :-)
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 13, 2018, 20:27:04 pm »
Wiesz co... Zauważyłem, że sporo aut, które dajesz do oceny na forum uważasz za atrakcyjne. Podoba Ci się ten, podobał ci się oklejony x300 z wielką felga od BMW... Jedź wkoncu sam i coś obejrzyj bo polegajac na opiniach na forum nic nie kupisz.

Oczywiście jeśli ty chcesz kupić Jaguara.

Offline Maniakowy

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Xj40 z radomia :-)
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 13, 2018, 20:56:04 pm »
Po 1. Dzieki za rade
Po 2. Twoja wypowiedz nie wnosi raczej nic do zalozonego przeze mnie watku
Po 3. Po to jest ten dzial, zeby zaoszczedzic paru stowek na podroz po szrota. Nie wiem czy wiesz, ale niektorzy maja czym na co dzien jezdzic i nie musza kupowac byle czego zaraz jak tylko pojawi sie chec na kolejne auto.

Jako, ze nie kupilem od Ciebie samochodu, odnosze teraz wrazenie ze masz jakis uraz - moglem jednak je kupic to teraz mialbym spokoj :p jak masz jakies zlote mysli co do mojej osoby to zapraszam do mojego tematu „szukam x300”.. tylko ustaw sie w kolejke bo Slawek juz tam szaleje :-)

Offline msiwow

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 565
Odp: Xj40 z radomia :-)
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 13, 2018, 21:06:33 pm »
Huehuehue... Uraz...

Nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi i chyba sam nie rozumiesz co nadajesz. Piszesz, że chcesz zaoszczędzić parę stow na podróż po szrota. W jakim sensie szrota? Technicznym? To sorry ale nikt nim nie jeździł i nie wiadomo w jakim jest stanie oprócz tego, że pewnie ma stary czynnik i jakieś świecące kontrolki. Większość wypowiedzi jest negatywnych ze względu na wygląd a ty piszesz, że ciebie wygląd powala. Więc jak? Auto ma się podobać tobie czy innym użytkownikom forum?

I tak jak pisałem wyżej. Oklejony też Ci się podobał. Dlaczego nie pohechales go chociaż obejrzeć? Bo forumowicze napisali to czy tamto po obejrzeniu zdjęć?

Foszysz się bo ktoś zwrócił uwagę na twoje zakupy... Nawet jak znajdziesz x300 ładne w ogłoszeniach za 30 tys to na forum ktoś coś wypatrzy złego ze zdjęć. Auto ma się podobać tobie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2018, 21:11:37 pm wysłana przez msiwow »

Offline slawek396

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
Odp: Xj40 z radomia :-)
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 13, 2018, 21:08:56 pm »
witam Maniakowy !! ty znowu o mnie!!? pamiętaj o podstawowej zasadzie !!! nie wszystko je się tak gorąco ,jak gotuje!!! :-bry a ,tak nota bene ,to jest moje zdanie -kolego ma w zupełności rację -już najwyższy czas abyś wziął sprawy we własne ręce i pojechał sam po -któregokolwiek kotka ,zobaczył ,kupił ,albo nie! :-cry sorki :-A

Offline piorek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 275
  • Kocham to forum
Odp: Xj40 z radomia :-)
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 13, 2018, 21:11:13 pm »
Po 3. Po to jest ten dzial, zeby zaoszczedzic paru stowek na podroz po szrota. Nie wiem czy wiesz, ale niektorzy maja czym na co dzien jezdzic i nie musza kupowac byle czego zaraz jak tylko pojawi sie chec na kolejne auto.

Ten dział jest po to aby pomoc. Jesli podchodzisz poważnie do zakupu Jaguara to bez obobejrzenia osobiście kilku/kilkunastu egzemplarzy to sie nie uda.
Nie da się po zdjęciach ocenić w pełni auta - można dokonać zgrubej oceny i to wszystko.
Poza tym użyłes sformułowania "byle czego" a sam wrzucasz generalnie pisząc szroty....trochę mało konsekwentnie...

Offline Maniakowy

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Xj40 z radomia :-)
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 13, 2018, 21:19:12 pm »
Ogladam tu na miejscu, u siebie.. chociaz 40stek nie widzialem jeszcze na zywo. Narazie obejrzalem trzy z czego do zadnego nie chcialo mi sie podchodzic jak juz je zauwazylem z daleka. Wiec pojade dalej gdzies, gdzie bede mial wyobrazenie ze warto.

Co do mojego wrzucania: tego ogladalem 3 miesiecy temu ogloszenie i naklejek na lakierze nie zauwazylem. Pozatym nie ja jeden ogladam i szukam.. post jak najbardziej przydatny bedzie dla potencjalnych zainteresowanych w przyszlosci :)

Slawek: przestan mnie sledzic :p

Offline Demo

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 764
  • Jaguar xj40 Sovereign 4.0 1993r
Odp: Xj40 z radomia :-)
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 13, 2018, 23:30:50 pm »
Teraz na necie sa wystawione 3 sztuki w podobnym stanie i wygladzie za 20 pare tysi, w sensie ladnie w srodku ale cos tam i tak nie gra z zewnatrz a nie wiadomo jak reszta.

- brak kapturkow na spryskiwaczach reflektorow
- z szybkami przyciemnianymi fakt licho to wyglada, tymbardziej przez to ze trojkatne szybki nie oklejone ale tylnia szyba juz tak
- wycieraczka nie po tej stronie, moze to mechanizm sie zepsul, moze przekladka ale widze ze przyciski w fotelach czy reczny znajduja sie po odpowiedniej stronie
- dekle wsiakly od predkosci XD rzeczywiscie bedzie trudno je same zdobyc
- brak emblematu Daimler
- panel klimy na stary czynnik, lifting byl w 93 z troche zmienionym panelem
- radio wiadomo
- panel pod schowkiem pasazera nie wkrecony chamsko na sruby i nie powyginany wiec to jest rzadkosc :)
- srodek wyglada ladnie, nawet fotel kierowcy, mimo wszystko to handlarz wiec lepiej je dokladnie obejrzec czy nie malowane
- popielniczka wydaje sie w innym odcieniu drewna nie pokrywajacym sie ze slojami
- przejrzalem na szybko wnetrza Daimlerow bo wydawal mi sie podejrzany inny odcien kolorow na tyle przednich foteli (tam gdzie ma nogi pasazer z tylu) nie chce nic sugerowac bo nie jestem pewien na 100% ale po przejrzanych Daimlerach moge stwierdzic ze kazdy ma ta plastikowa tylna oslone w kolorze foteli a ten ma inny odcien, jasniejszy.
-  przyciski od otwierania szyb bardziej zuzyte (starte) niz fotel kierowcy a powinno byc na odwrot + do tego ten przebieg
- obramowanie z chromowana ramka wokol lewarka skrzyni biegow ma pekniete zaczepy ale to wystepuje w 90% przypadkow z niewiedzy mechanikow ktorzy rwa na sile zamiast pomyslec glowa
- napisy na obu bokach auta
- wydaje sie mocno przepolerowany
- check engine i kontrolka zarowki nie musi oznaczac niczego bardzo zlego, mi sie czasem ale rzadko zapala check a potem potrafi sam zgasnac a bledow nie pokazuje

Wydaje mi sie ze ciezko znalezc xj40 w oryginalnym lakierze bez grama rdzy, jesli takie sie znajda to maja zazwyczaj odpowiednio wyzsza cene bo przeciez zawsze mechanike mozna doprowadzic do ladu.

Osobiscie ten egzemplarz bym sobie darowal, jedynie wnetrze wyglada na plus mimo paru niescislosci. Kazdy moze miec inne zdanie na ten temat, jesli auto Cie jednak zacheca swoim wizerunkiem to poki sam nie pojedziesz i go dokladnie nie obejrzysz to sie nie przekonasz czy bylo warto czy nie. Ogolnie lepiej obejrzec kilka sztuk nawet zapuszczonych zeby miec potem porownanie co do wygladu, pracy silnika itp.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2018, 23:37:47 pm wysłana przez Demo »