Autor Wątek: Problem z nagrzewnica - nawiewami pomocy  (Przeczytany 6704 razy)

Offline Kudlaty

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
Odp: Problem z nagrzewnica - nawiewami pomocy
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 15, 2019, 10:52:48 am »
Witam
Miałem podobny problem. Też jeden elektryk wymienił mi na nowy modol ale to nic nie dało okazało się że mój jest ok wystarczyło go zaprogramować od nowa i wszystko wróciło do normy

Offline marcinesko

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Kocham to forum
Odp: Problem z nagrzewnica - nawiewami pomocy
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 16, 2019, 10:43:47 am »
Masz może jakiś kontakt do gościa który to programował i jaki to region polski

Offline marcinesko

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Kocham to forum
Odp: Problem z nagrzewnica - nawiewami pomocy
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 11, 2019, 14:45:26 pm »
Witajcie ,problem prawie rozwiązany ,winny całemu zajściu jest elektryczny dogrzewacz który jest przepalony i przez który wariuje cały system nawiewu .Doraźna naprawa to wypięcie jednego z przewodów zasilających .Dogrzewacz znajduje się nad nogami kierowcy po prawej stronie trzeba zdjąć szmatę na 3 klipach trochę gimnastyki i cały układ wraca do normy .Niestety to tylko doraźne działanie konkretna wymiana dogrzewacza wiąże się ze zdjęciem kokpitu i wielu innych elementów.Nr części MF013410-0451, jeśli ktoś ma inne rozwiązanie warto się tym podzielić.

Offline polo811

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Kocham to forum
Odp: Problem z nagrzewnica - nawiewami pomocy
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 16, 2019, 10:22:59 am »
Witam a czy ktos wie kiedy ten dogrzewacz sié wlacza jakie warunki musza byc spelnione , podejrzewam ze zawsze dopoki silnik nie osiagnie 90 stopni? u mnie natmiast po rozgrzaniu silnika slabo reaguje zmiana  temperatury, od 16 do 22 stopni jest praktycznie takie samo chlodne dopiero po 24 robi sie lekko cieple a 26 juz wrzatek Czy to winne moga byc zawory regulacji ciepla ?

Offline kacperr

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Odp: Problem z nagrzewnica - nawiewami pomocy
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 23, 2019, 11:06:08 am »
Witam
W sierpniu 2018r użytkownik Buli668 pisał o problemie z nawiewami i nadmuchem zimnego powietrza.
Czy kolego rozwiązałeś ten problem bo tydzień temu przy moim jagu xf zrobiło się to samo i nie mogę tego ogarnąć.
A może ktoś miał ten sam problem proszę o pomoc!!!!

Offline wolung

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 86
  • Szerokości
Odp: Problem z nagrzewnica - nawiewami pomocy
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 02, 2020, 17:24:28 pm »
Koty są kapryśne i to bardzo. Trzeba je dopieszczać.

Problem z grzaniem rozwiązałem dolewając płyn do chłodnicy. Zbiorniczek w moim kocie jest taki, że nie zobaczysz poziomu płynu aż nie odkręcisz korka. Brakowało ponad 1 litr. Po dolaniu samochód grzeje aż miło.

Teraz przymierzam się do wymiany leciwego akumulatora, ponieważ wszelkie nieprawidłowości w tej kwestii powodują, że nasze Koty dla bezpieczeństwa, wyłączają niepotrzebne (według kota) funkcje, żeby dostarczyć odpowiednią energię na rozruch silnika.

U mnie jest sytuacja taka, że jak kot przy stracie zapamięta, tak dmucha cały czas. Regulacja temperatury nie reaguje, tak więc jak jest zimno i kot przy odpaleniu ustawi grzanie to grzeje nawet jak dawno jest temperatura, jaką ustawiłem. Jak chcę żeby grzał mniej muszę się zatrzymać, zgasić silnik i odpalić. Z resztą działa to też nie zawsze tak samo. Bo jak jest bardzo zimno to kot pilnuje żeby silnik szybko się zagrzał i przy rozruchu nie odpala grzania w kabinie i żeby to zmienić muszę po niedługim czasie stanąć, zgasić silnik i odpalić i wtedy grzanie jest. W innym przypadku jak sobie nagrzeję i stanę gdzieś na chwilę to przy odpalaniu samochodu, kotek ustala temperaturę gdzie wykazuje że w kabinie jest cieplej niż mam ustawione i ogrzewanie się nie włącza ale jak temperatura spadnie to też już jej nie wyrównuje.

Tak więc bawimy się w kotka i myszkę, a że ostatnio mało jeździłem, nie było to dla mnie wielkim problemem.

Ponieważ nie mam już pomysłów na to, co to może być, przygotowuję się do zrobienia diagnostyki w ASO, ale zanim to zrobię wymienię jeszcze akumulator, tak dla pewności, żeby wiedzieć że to nie jest powód całej tej zabawy. A może jednak jest...
Jaguar XF 3.0 Diesiel (241 KM) Premium Luxury V6 Auto (2010)

Offline Zetor88

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Odp: Problem z nagrzewnica - nawiewami pomocy
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 25, 2022, 22:06:01 pm »
Rozwiązaniem doraźnym jest odpjęcie nagrzewnicy elektrycznej (pon nogami kierowcy dwa garube kable po prawej) lub jej wymiana. Po odpięciu elektrycznej nagrzewnicy nawiewy przestają wariować.