Dział Techniczny > XF (2008 - obecnie)

Problem z nagrzewnica - nawiewami pomocy

(1/5) > >>

Buli668:
Witam wszystkich bardzo serdecznie !!!
Od półtorej roku jestem w posiadaniu xfa S 3.0 d i mam problem od jakiś 4 miesięcy
Na samym początku nie otworzył mi się nawiew po stronie kierowcy ale po 2 dniach wszystkich Było Ok ... później 2 nawiewy się nie otwarły ..... obecnie jest tak Ze wszystkie  nawiewy nie zawsze ale często się nie otwierają po czym jakieś 5 km jazdy otwierają się jakby awaryjnie razem ale wolniej niż normalnie .... a jak wyłączam auto to się nie zamykają ..... dopiero po jakimś czasie gdy otworze auto dostanie jakieś napiecie i nawiewy się zamkną .... zauważyłem ze gdy mam problem z tymi nawiewami to nie działa sterowanie nagrzewnicą ...nawiew leci tylko na nogi ..... na kompie zaznaczam nadmuch na twarz itp ale nic nie działa .... żeby było śmieszniej to zapamiętuje ostatnie ustawienie i gdy rano jadę do roboty dmucha mi ciepłym bo 9’ na dworze ale gdy wracam jest już 30’ i zamiast chłodzić to grzeje i mam piekanik ...... wkurza mnie to coraz bardziej błędy są i to dużo ....
B1081 B1082 B1085 B1086 B1087 B1088 B11ED ( stały ) B11F8 B11F9 B11FA B11FB U0010 U3000
Korzystam z podróbki autocoma depfhi
Kupiłem moduł sterowania nagrzewnica myślałem ze to ale po zamontowaniu bez zmian dlatego zgłaszam się do was może  ktoś to przerabiał

Robertleniwiec48:
Sprawdz baterie czy naladowana

Buli668:
Od tego zaczolem akumulator był oryginalny 8 lat  to wymieniłem niestety nie to

Boodzio2:
Przy takiej ilosci elektroniki wiekszosc błedów powstaje z powodu problemów z pradami. Od aku bym rozpoczął.

Buli668:
Dzisiaj dałem sie do rozbierania , wyciągałem wszystkie nawiewy i nawigację . Nie umiałem wyciągnąć sterownika tego pod nawigacja te guzikowe coś .... śrubki są pod ta listewka drewnianą a nie chciałem jej połamać . Dowiedziałem się ze nawigacja jest u nas sterowana światłowodowo i ze do nawiewu lewego prawego i wewnętrznego prawego idą 4 przewody a wewnętrznego lewego 3 na prawym zewnętrznym są dwa napięcia jeden ponad 12v tyle co na aku a na drugim było mniej 11,5v 3 przewód masa 4 nie wiem .... po za tym nie wiem co dalej teraz jak jest ciepło jest
Coraz gorzej praktycznie sterowanie nagrzewnica nie działa wcale !!!! Myśle czy zakupić skrzynki bezpieczników tej w środku pod nogami pasażera może tam coś się spie......  :(

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej