Autor Wątek: Falujace obroty na zimnym  (Przeczytany 2997 razy)

Offline mbolo

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 193
  • Kocham to forum
Falujace obroty na zimnym
« dnia: Sierpień 01, 2018, 21:52:17 pm »
Czytałem forum. Najprawdopodobniej to konwerter skrzyni biegów. Co dziwne jak się nagrzeje jest wszystko OK. Zastanawiam się . Może wymiana oleju i filtra by coś pomogła. Czy w Kielcach dalej ten zakład co regeneruje działa ?.  M ktoś namiary ?

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 990
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: Falujace obroty na zimnym
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 01, 2018, 22:22:39 pm »
Opisz dokładnie jakie są objawy , jestem świeżo po regeneracji konwertera , więc coś na temat falowania obrotów wiem .

Napisze w punktach objawy mojego zużytego konwertera :

1. Falowanie na zimnym silniku ( ale tylko przy wciśniętym pedale gazu , po odpuszczeniu falowanie ustawało )
2. Przy okazji falowania drgania na podłokietniku
3. Problemy z zapięciem 1 biegu ( było słychać i czuć , jak się sprzęgło ślizga )
4. Spora zwłoka z zapięciem biegów ( zapina biegi z przeciągnięciem , dość leniwie )

Po 2 dniach od pojawienia się falowania zdecydowałem się na odstawienie go do serwisu ( bo falowanie nie ustawało już nawet na rozgrzanym silniku ). Jak się okazało , skrzynia jest w ładnym stanie , ale konwerter był zajechany ( prawie wszystko w środku było do wymiany ). 
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

Offline mbolo

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 193
  • Kocham to forum
Odp: Falujace obroty na zimnym
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 02, 2018, 21:20:00 pm »
Żadnych z tych objawów nie mam. Na zimnym silniku przy jeździe na 5 6 koło 1,8 tys obrotów faluje.  po 5 min jazdy wszystko wraca do normy. Gdzie regenerowałeś konwerter ?ile kosztowało ?

Offline Szymon.w

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Kocham to forum
Odp: Falujace obroty na zimnym
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 02, 2018, 23:15:49 pm »
Też tak mam ale konwenter  był regenerowany w tamtym roku właśnie w Kielcach . Zastanawiam się nad tłoczkami i płytką mehatronika

 

 
Xj 350 4.2
Fiat barchetta
Samurai zmota
Neo tools ofroad  teem

Offline mbolo

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 193
  • Kocham to forum
Odp: Falujace obroty na zimnym
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 03, 2018, 08:45:21 am »
Ile Cie kosztywała regeneracja. Da sie to zrobić na miejscu ? CO to są te tłoczki i płytka  - gdzie się to znajduje ?

Offline Szymon.w

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Kocham to forum
Odp: Falujace obroty na zimnym
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 03, 2018, 08:59:50 am »
Regenerację robił poprzedni właściciel w firmie avanti w Kielcach.  Koszt 900 trzeba zdemontować konwenter i do nich dostarczyć.  Płytka i tłoczki znajdują się w skrzyni biegów i są odpowiedzialne za sterowanie. Mniej więcej
Koszt płytki i tłoczkowa to 450 zł . W moim przypadku konwenter był regenerowany  ale rok temu i sam już nie wiem mógł się zepsuć   znowu . Sam już  nie wiem

 
Xj 350 4.2
Fiat barchetta
Samurai zmota
Neo tools ofroad  teem

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 990
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: Falujace obroty na zimnym
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 03, 2018, 19:58:23 pm »
Ja za regeneracje konwertera zapłaciłem 2200 zł , bo praktycznie wszystko było do wymiany . Ale u mnie powodem uszkodzenia konwertera był bardzo stary przerobiony olej . Jeśli konwerter padnie szybko po regeneracji , to prawdopodobnie skrzynia do remontu , bo rozwala ciśnieniem konwerter ( jak ma luzy na zaworach ).
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

Offline jaguarstype2004

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 531
  • Kocham to forum
Odp: Falujace obroty na zimnym
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 05, 2018, 22:24:24 pm »
Jak coś robione był w "firmie" avanti,to współczuję, robiłem tam sprzęgło i dwumas, który padł po miesiącu, sprzęgło też długo nie wytrzymało

Offline Bocian

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Kocham to forum
Odp: Falujace obroty na zimnym
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 14, 2018, 20:32:47 pm »
Kolego, konwerter do nierzadko pojawiający się problem w naszych samochodach i też to miałem.
Objawy jak u ciebie, czyli falowanie na 6 biegu w pewnym wąskim zakresie obrotów. Potem pojawiało się to już na 5 biegu. Po przejechaniu pewnego dystansu, czyli rozgrzaniu silnika i skrzyni problem ustępował. Im niższa była temperatura powietrza tym problem był bardziej odczuwalny i co oczywiste dłuższy dystans należało pokonać aby bujanie się uspokoiło.

Szukałem firmy do naprawy, również brałem pod uwagę firmę Avanti, ale znalazłem kilka krytycznych uwag o nich min. takich, jak napisał kolega w poście wyżej. Możliwe, że konkurują jedynie ceną.

Ja robiłem w firmie ArtMag w Gliwicach. Usłyszałem, że tyle co w Avanti biorą za regenerację (mi mówili 700 zł), to blisko tyle ile oni muszą wydać na części do regeneracji konwertera.
Zapłaciłem chyba ok 1500 zł za regenerację plus montaż i demontaż skrzyni. Tą firmę mogę polecić. Ma też dobre opinie w internecie.

Polecana jest też firma Midpart i dwóch mechaników mówiło mi właśnie o tej firmie. Dzwoniłem, pytałem o cenę i chyba także było ok 1500 zł.

Na miejscu raczej nikt ci tego nie zrobi i mało kto zrobi ci to kompleksowo tzn. firmy robiące regenerację niekoniecznie zdemontują ci konwerter.
W ArtMag robią całość, bo to firma zajmująca się skrzyniami. Jeśli zdecydowałbyś się na nich, to powołaj się na kolegę od Jaguara z Opola to może coś wynegocjujesz ;)

Offline xsnailx

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Kocham to forum
Odp: Falujace obroty na zimnym
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 17, 2018, 13:15:54 pm »
a pytanie czy ten problem wystepuje zawsze?
czy nie szarpie wtedy silnikiem (wypadanie zaplonu)?
czy wystepuje po zrzuceniu klem i jezdzie tylko na benzynie (rozjazd map / adaptacji cisnienia pompy od lpg?)

Offline mbolo

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 193
  • Kocham to forum
Odp: Falujace obroty na zimnym
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 17, 2018, 16:18:57 pm »
Zawsze na 5 i 6 między 1000 a 2000 obrotów jak jest zimny silnik a raczej skrzynia. Jak jest obciążenie to jeszcze gorzej . Po 10 min jest wszystko ok, dlatego nie wiem czy to ruszać i czy to faktycznie konwerter.

Offline xsnailx

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Kocham to forum
Odp: Falujace obroty na zimnym
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 17, 2018, 18:06:06 pm »
Taki objaw wygląda na konwerter niestety

Offline a1410

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
  • X350 XJR 2004, X308 XJR 1998
Odp: Falujace obroty na zimnym
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 18, 2018, 21:42:23 pm »
Zawsze na 5 i 6 między 1000 a 2000 obrotów jak jest zimny silnik a raczej skrzynia. Jak jest obciążenie to jeszcze gorzej . Po 10 min jest wszystko ok, dlatego nie wiem czy to ruszać i czy to faktycznie konwerter.
Mam tak od początku i przez 30 tys kilometrów które przejechałem od zakupu nic się nie zmienia, więc chyba tragedii nie ma. Jeżeli coś zacznie się zmieniać, czyli falowanie obrotów wzrośnie, to pewnie zacznę szukać dziury w przysłowiowej d.pie. U mnie falowanie czuć tylko na 6tym biegu w zakresie 1000-1200 obrotów

Offline a1410

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
  • X350 XJR 2004, X308 XJR 1998
Odp: Falujace obroty na zimnym
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 19, 2019, 22:38:34 pm »
U mnie falowanie czuć tylko na 6tym biegu w zakresie 1000-1200 obrotów
Problem zlokalizowany i rozwiązany. Przyczyna: zbyt mała ilość oleju w skrzyni biegów, dolewka 0,6 litra wyleczyła falowanie. Teraz pracuje idealnie równo we wszystkich zakresach obrotów.
Pozdrawiam  :)