Autor Wątek: Amortyzatory tył przód sportbreak wahacze przedni lewy dolny  (Przeczytany 1828 razy)

Offline nordyk

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 435
Amortyzatory tył przód sportbreak wahacze przedni lewy dolny
« dnia: Lipiec 12, 2018, 18:31:51 pm »
Robiłem pomiar amortyzatorów i z  lewej strony miały po 57% tył i przód 52 % z prawej 65 i 67. Kupował ktoś amory jakiej firmy i gdzie ? Powiem wam, że w niemcowni mnie oszukali bo na diagnostyce wszystkie pokazywaly ponad 73% . Do tego  przedni wachacz dolny lewy ma luzy. Kupić lemfordena czy innej firmy. Auto ma teraz 87tkm na  blacie. Chińszczyzna jednym słowem

Offline xsnailx

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Kocham to forum
Odp: Amortyzatory tył przód sportbreak wahacze przedni lewy dolny
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 12, 2018, 19:34:09 pm »
Lemfroder bierz, nie ma co wkładać tanich... Np w mojej byłej alfie lemfroder który ja zamontowalem przed sprzedażą przeżył 3 sztuki chińszczyzny od kolejnego właściciela

Offline nordyk

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 435
Odp: Amortyzatory tył przód sportbreak wahacze przedni lewy dolny
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 13, 2018, 22:28:29 pm »
Nie mogę znaleźć amortyzatorów przednich, w moim sklepie też nie mają  ?????? Może ktoś coś wie. Dzięki Pzdr

Offline nordyk

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 435
Odp: Amortyzatory tył przód sportbreak wahacze przedni lewy dolny
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 14, 2018, 10:54:55 am »
Dzwoniłem do firmy z częściami i jest problem z katalogowaniem amorów do xf. Facet znalazł mi Bilsteiny za 720zł sztuka, ale dla pewności potrzebuje oryginalne numery amorow. Może ktoś wymieniał, lub ma na wierzchu i mógłby napisać numer
Czy sedan i kombi to to samo z przodu- zawieszenie, amory ?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2018, 11:04:27 am wysłana przez nordyk »

Offline jaguarstype2004

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 531
  • Kocham to forum
Odp: Amortyzatory tył przód sportbreak wahacze przedni lewy dolny
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 14, 2018, 14:48:11 pm »
720 zł/szt to drogo spokojnie znajdziesz te same taniej,nie będę reklamować firm,ale uwierz że spędziłem wiele godzin na sprawdzaniu cen przy zakupach i ceny różnią się czasami nawet do 100% i wiem że takie amorki można za 5 stów pewnie wyrwać

Offline nordyk

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 435
Odp: Amortyzatory tył przód sportbreak wahacze przedni lewy dolny
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 18, 2018, 16:36:42 pm »
Wie ktoś może jaki mają oryginalny numer amortyzatory przednie  w sportbreaku 3.0 275 koni ?

Offline nordyk

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 435
Odp: Amortyzatory tył przód sportbreak wahacze przedni lewy dolny
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 25, 2018, 11:06:26 am »
3 mechaników, 3 stacje diagnostyczne - nic nie stwierdzili. Auto było sprawdzane na trzepakach na podnośnikach i wszystko ok. Zero luzów. Dla świętego spokoju wymieniłem obydwa wahacze - banany na oryginalne fabryczne. Lewa strona nadal puka. Do tego ściąga lekko na prawą stronę. Auto nie bite. Czy przyczyną pukania może być lewy amortyzator ? Nie jest wylany, sprężyna też cała. Auto 90tkm. Nie wiem jakie Amora kupić. Na wahaczu mam chyba jakiś czujnik który mierzy pochylenie zawieszenia i chyba Bilstein 24 203012 nie spasuje. Co to jest damptronic ? 2 rodzaj bilsteinow 26 203034  ma opis samo tronic. Pomiędzy tymi Amorami występuje różnica w wysokości podkładki na której osiada sprężyna. Orientuje sie ktoś w amortyzatora ?

Offline jaguarstype2004

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 531
  • Kocham to forum
Odp: Amortyzatory tył przód sportbreak wahacze przedni lewy dolny
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 25, 2018, 11:38:39 am »
najlepiej jak spiszesz numery ze swoich, będziesz mógł dobrać wtedy, lub po vin napisz do British Garage w Wieliczce

Offline nordyk

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 435
Odp: Amortyzatory tył przód sportbreak wahacze przedni lewy dolny
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 25, 2018, 22:39:50 pm »
Dzięki za namiar

Offline nordyk

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 435
Odp: Amortyzatory tył przód sportbreak wahacze przedni lewy dolny
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 30, 2018, 19:56:27 pm »
Pojechałem do pewnego serwisu w Małopolsce okazało się że w niemcowni nie założyli mi sprężyny przytrzymującej klocek w jażmie i to się tak tłukło na wertepach. Ściąganie było powodem źle ustawionej zbieżności, którą ustawiali mi w niemczech. Amortyzator jest dobry. Niestety po lewej stronie (kierowcy) przewód od chłodnicy wchodzący do bloku silnika - tam jest jakiś kruciec plastikowy i Technik powiedział że gdzieś z tej okolicy kapie bo na osłonie silnika było mokro. Ktoś coś tam już robił ? Powiedzieli mi tydzień roboty.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Amortyzatory tył przód sportbreak wahacze przedni lewy dolny
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 30, 2018, 21:02:01 pm »
Tydzień roboty, 3 dni stoi a 2 dni roboty 😂
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8