Autor Wątek: Amortyzatory Sport vs Comfort  (Przeczytany 1875 razy)

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Amortyzatory Sport vs Comfort
« dnia: Lipiec 12, 2018, 11:15:37 am »
Czy ktoś z Was miał możliwość porównania jazdy na amorach w wersji Comfort i Sport na własnej skórze? Na jesieni planuję wstawić nowe amorki i właśnie zrobić zamianę ze Sportów na Comfort. Auto jak dla mnie jest trochę za twarde i dlatego się zastanawiam jakiej różnicy się spodziewać. Druga sprawa to taka, że jeżeli chodzi o producentów to chyba zbyt dużego wyboru nie będzie?
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: Amortyzatory Sport vs Comfort
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 16, 2018, 15:53:20 pm »
Jak ja zmieniałem do wyboru były Bilstein i Sachs. Kupiłem Bilsteiny, niebieskie więc chyba komfort, a i tak szału nie ma z miękkością (w porównaniu do Citroena C4 Picasso o C5 hydractive nie wspomnę przez grzeczność). I to mimo że felgi 16 cali.
E46 też moim zdaniem bardziej miękkie.

Teraz widzę że jakieś BOGE się też pojawiły.
X-Type 3.0, Rover 416Si

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Amortyzatory Sport vs Comfort
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 16, 2018, 16:00:53 pm »
Twardy jest tak czy siak. Taki ich urok
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Amortyzatory Sport vs Comfort
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 16, 2018, 17:31:39 pm »
... o C5 hydractive nie wspomnę przez grzeczność.

O zawieszeniu w C5 Hydroactive to legendy chodzą. Sąsiad miał takiego i przez ponad 100tys. km było praktycznie bezobsługowe i bezawaryjne, potem był zmusozny go sprzedać. Dla porównania przesiądź się z niego do zwykłęgo C5, a bęziesz miał wrażenie, że to dwa inne auta.


No ale jak w miejsce Sporta wsadzę Comforty to powinienem odczuć jakąś różnicę? Bo jak nie to wtedy montowanie dwóch rodzajów amorów nie miałoby sesnu.
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: Amortyzatory Sport vs Comfort
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 17, 2018, 08:09:31 am »
potem był zmusozny go sprzedać

No ale jak w miejsce Sporta wsadzę Comforty to powinienem odczuć jakąś różnicę? Bo jak nie to wtedy montowanie dwóch rodzajów amorów nie miałoby sesnu.

Amortyzatory hydro do C5 (tego 2008-)( kosztują około 800zł/szt, są więc kilkukrotnie tańsze niż do XJa. Super tanie w eksploatacji to nie jest, ale w porównaniu z jagiem i tak tanio.

Teoretycznie powinieneś poczuć różnicę, na pewno gorzej nie będzie, jeżeli masz amory do wymiany to bierz comfort. Jeżeli masz jeszcze dobre to nie wiem czy jest sens. Weź pod uwagę, że sprężyny też mogą być inne. Ja miałem comfort i takie wziąłem różnicy jakiejś nie odczułem, z resztą to i tak było 2 lata temu więc nie pamiętam jak było wcześniej.
X-Type 3.0, Rover 416Si

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Amortyzatory Sport vs Comfort
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 17, 2018, 14:09:05 pm »

Amortyzatory hydro do C5 (tego 2008-)( kosztują około 800zł/szt, są więc kilkukrotnie tańsze niż do XJa. Super tanie w eksploatacji to nie jest, ale w porównaniu z jagiem i tak tanio.
Ale to trwałe było zajebiście. Przynajmniej w tym aucie kumpla. Tłukł go bez taryfy ulgowej i nic się z nimi nie działo :o

Do amorów się przymierzam dopiero, obecnie przednie tłumią bardzo dobrze, tylnie też w zasadzie całkiem ok, tyle, że na jednym znalazłem lekki wyciek, więc już zacząłem się tym tematem interesować. I po prostu ciekaw byłem jakiej różnicy się spodziewać.
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline Demo

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 763
  • Jaguar xj40 Sovereign 4.0 1993r
Odp: Amortyzatory Sport vs Comfort
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 25, 2018, 22:53:40 pm »
Jezdze na co dzien cytryna C5 z hydroactive + 3.0 V6 automat i powiem ze jest bajka, chcialbym w przyszlosci sprobowac tego w C6 bo jest podobniez jeszcze wygodniejsze. Zlego slowa napisac nie moge rowniez o jagu akurat w moim przypadku xj40 - po dlugiej trasie rowniez wychodze wypoczety a dla przykladu kolega niewaskieauto siedzac w moim XJ40 stwierdzil ze jest o wiele wygodniejszy niz jego dawniejszy S type z amorkami CATS.

Offline luto

  • Aspirant
  • Wiadomości: 1
  • Kocham to forum
Odp: Amortyzatory Sport vs Comfort
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 06, 2018, 11:07:23 am »

O zawieszeniu w C5 Hydroactive to legendy chodzą. Sąsiad miał takiego i przez ponad 100tys. km było praktycznie bezobsługowe i bezawaryjne, potem był zmusozny go sprzedać.

Mam C5 z 2007 na hydro. Ma nalatane ca 275k km i nic nie było dotykane przy Hydro. I działa :-)

Offline Mski

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 154
Odp: Amortyzatory Sport vs Comfort
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 09, 2018, 12:13:33 pm »
Orientuje sie ktos ile Comforty na tył kosztuja w aso ? Nie chce mi sie do nich dzownic zeby mi sprawdzili.

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Amortyzatory Sport vs Comfort
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 09, 2018, 13:43:02 pm »
W sklepie V12 są po 349,00zł sztuka, a tam ceny są zawsze niższe niż w ASO. Więc strzelam, że ASO krzyknie sobie na pewno 400+ i 1-2 tygodnie oczekiwania.
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline aksel

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Amortyzatory Sport vs Comfort
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 14, 2019, 22:47:58 pm »
Mam w C5 415tys przebiegu i z hydro nic nie robione. Opinia o francuskich samochodach jest chyba wymyślona przez użytkowników wieśwagenów i bm-kowców, nie mogą się pogodzić z tym, że ich wynalazki są cholernie awaryjne. Miałem VW i Audi (nawet 6 sztuk), i stwierdzam, że x-type i francuskie auta są mało awaryjne i mniej kosztowne.
są:
x type 3,0
Ford Mondeo Hybryd
Citroen C5
Citroen C-elysee
Renault Espace
Renault Trafic