Autor Wątek: Problem z otwarciem drzwi kierowcy z pilota  (Przeczytany 4644 razy)

Offline Jagman79

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Jaguar XF 2.2d,Sport 200,White,2013 Facelift
Odp: Problem z otwarciem drzwi kierowcy z pilota
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 04, 2018, 18:11:28 pm »
Dziekuje za link. Teraz wiem o co biega przynajmniej.
Czyli u Ciebie byl identyczny problem co u mnie z tego co pisales ? Ja sie wybieralem na diagnostyke do dilera zeby mi potwierdzil ze to nie jakis modul przypadkiem albo wiazka ale szczerze to nawet czasu na to nie mam w tym momencie. Moze tez zamek wymienie i zobacze czy pomoze czy nie bo z tego co wszedzie czytalem to ponoc te zamki sa marnej jakosci i kwestia szczescia tak naprawde.

Offline mex

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Problem z otwarciem drzwi kierowcy z pilota
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 05, 2018, 12:33:00 pm »
To siada elektronika w zamku ,u mnie problem się zaczynał tak ,że od czasu do czasu nie chciał zamknąć lub odblokować , reaguje zamek ale tak jak byłby za słaby by tą linkę pociągnąć lub pchnąć.
Wymiana zamka i wszystko wróciło do normy.
Problem dość częsty w Jaguarze i Land  Roverze, koszt w serwisie może być nie mały, mnie kosztowało to £50 i 3 godziny zabawy, a że nic nie uszkodziłem , to dzięki forum :)  :-za

Offline Jagman79

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Jaguar XF 2.2d,Sport 200,White,2013 Facelift
Odp: Problem z otwarciem drzwi kierowcy z pilota
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 05, 2018, 16:38:59 pm »
Super dzieki za pomoc :) Jakbys jeszcze mial gdzies stary zamek moglbys odczytac i podac mi nr czesci ? Raczej bede celowal w oryginalny a nie zamiennik no ale zalezy tez wszystko od jego ceny  :)

Ja kupilem sobie skaner diagnostyczny dedykowany do JLR i wywalilo mi dwa bledy odnosnie drzwi kierowcy ktorych normalnie nie pokazywalo na desce ale po zeskanowaniu modulow pokazalo i juz watpliowsci nie mam co to
Bledy to B10EB Driver's door double locking motor i B1108 Driver's door central locking motor.

Offline mex

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Problem z otwarciem drzwi kierowcy z pilota
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 06, 2018, 11:25:47 am »
Dodałem zdjęcie, widziałem zamki po £100, to może oryginalne, bo tylko rok gwarancji, a na tego co kupiłem jest 5 lat, jaki skaner kupiłeś? też muszę jakiś kupić bym mógł wykasować serwis, bo zgłasza mi się tylko przy odpalaniu.

Offline Jagman79

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Jaguar XF 2.2d,Sport 200,White,2013 Facelift
Odp: Problem z otwarciem drzwi kierowcy z pilota
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 06, 2018, 23:32:06 pm »
mex mega wielkie dzieki za pomoc !
Zakupilem icarsoft lr2 dedykowane do Jaguara i Land Rovera. Bardzo dobra zabawka, nawet mi spalony bezpiecznik pokazalo :D i wszystkie inne bledy ktore na blacie sie nie pokazywaly. Do tego opcja serwis itd. Warto to miec bo koszta sie odrazu zwracaja przy pierwszym problemie z autem.
A to co Ci wyskakuje mozesz wywalic na szybkiego zamiast skanera. Przytrzymaj przycisk swiatel tylnych przeciwmgielnych i w tym samym czasie wlacz zaplon, szybko pusc przycisk przeciwmgielnych i nacisnij ten boczny przycisk trip i w tym samym czasie przeciwmgieglne raz jeszcze i reszta pojawi sie juz na blacie. Wszystko to musi byc zrobione w ok 3 sekundy :) takze pare razy pewnie bedziesz musial sprobowac.