Autor Wątek: Przewody elektryczne do Xk8-1997  (Przeczytany 2514 razy)

Offline melon56

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
  • Kocham to forum
Przewody elektryczne do Xk8-1997
« dnia: Czerwiec 17, 2018, 10:24:01 am »
Witam wszystkich.
Od tygodnia mam dziwny objaw w moim Xk8. Po odpaleniu  [ bez problemu] przez pewien czas pracuje normalnie i nagle zaczyna się dławić - nie pali na 4 cylindry.
Zacząłem od wymiany świeć. Nic się nie zmieniło. Postanowiłem wymienić przewody zasilające cewki. I tu problem
bo nawet w serwisie- Karlik- oświadczyli, że nie są już produkowane i nie można ich zamówić. Przeglądam
różne strony i wszędzie ta sama informacja, że niedostępne. Czy ktoś wie gdzie można zdobyć taką wiązkę?
Bedę wdzięczny za pomoc.

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: Przewody elektryczne do Xk8-1997
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 13, 2018, 14:41:15 pm »
A może da się takie przewody dorobić? To tylko kable, w sumie nawet nie mają chyba nawet wysokiego napięcia.

Nie widziałem jak to wygląda, poddaję tylko pomysł. Może jakiś elektryk to ogarnie położy nową wiązkę.

Nie pali na 4 cylindry to znaczy że nie pali cały jeden bank?

Jeżeli zasilanie wszystkich tych cewek nie leci jednym przewodem to szukałbym przyczyny gdzie indziej.  Są jakieś błędy?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2018, 14:49:44 pm wysłana przez sobrus »
X-Type 3.0, Rover 416Si

Offline GMK

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Przewody elektryczne do Xk8-1997
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 21, 2019, 19:54:02 pm »
sprawdź moduł zapłonowy, lub zamień je ze sobą są dwa na ściance plastikowej  za przepustnicą , oba są takie same i to z nich idą sygnały do cewek. jeśli leci ci cała strona to raczej nie będą kable , każda cewka ma swoje przewody dwa w AJ26 i 4 w AJ27.